dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie podłączenie pieca kominkowego do komina

    Witam, wszystkich. To mój pierwszy post na Forum, więc proszę o wyrozumiałość...
    Otóż, kupiłam dom wolnostojący, jest w nim zainstalowany kocioł CO gazowy, który grzeje wodę w kaloryferach. Niemniej, jest to wieś, często są tutaj awarie prądu. Wówczas piec się wyłącza. Aby mieć jakieś alternatywne ogrzewanie, kupiłam piec kominkowy tzn. taką kozę z szybą w drzwiczkach. Poprzedni właściciele mieli podobny piecyk i nim grzali, jednak nieopatrznie go zlikwidowałam.
    Problem polega na podłączeniu owego piecokominka do komina, za pomocą rur i kolana. Otóż, średnica wylotu z pieca wynosi 150 mm, natomiast otwór w kominie - 130 mm. Wiem, że można zastosować taką przejściówkę, redukcję. I tutaj mam pytanie - czy mam się bawić w tą redukcję, czy po prostu wywalić w kominie większy otwór? Obecnie w kominie tkwi taka metalowa rura o podanej wyżej średnicy. Musiałabym ją wykuć i (jak domniemam) zastąpić inną o średnicy zgodnej ze średnicą rury wychodzącej z pieca? Proszę o wszelkie porady, informacje itp.

  2. #2

    Domyślnie

    Wszystko zależy jakiego rodzaju masz komin. Jeżeli jest to metalowy to nic nie zrobisz, jeżeli murowany to możesz rozkuć i wstawić nowy króciec pasujący na przyłącze od kozy.

  3. #3

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za informację Komin jest ceglany czyli murowany. Nie wiedziałam, że ta rura tkwiąca w cegłach nazywa się króciec - wielkie dzięki. Przynajmniej jak będę kupować zestaw przyłączeniowy, nie wyjdę na niekumatą W takim razie będę kuć komin.

  4. #4

    Domyślnie

    Tylko pamiętaj o dobrym kierunku połączeń rury od pieca do komina. Jeżeli przyjdzie Ci zastosować kolano to polecam regulowane bo ze stałym nieraz jest problem z uzyskaniem odpowiedniego kąta.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony