dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Drunkfury

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-202
    Posty
    6

    Domyślnie Brak napięcia DC po włączeniu inwertera

    Witam

    Mam taką sytuację , instalacja na dachu składająca się z 12 modułów + Falownik Zeversolar 4kW

    Wszystko spięte jak należy z modułów schodzi 470V jednak w momencie włączenia rozłącznika DC pod inwerterem napięcie DC 0V jak to jest możliwe ? dlaczego tak się dzieje ?????

    -Nie ma znaczenia czy AC jest włączone czy wyłączone sytuacja identyczna

    -Brak optymalizatorów

    -Uziom 6,75

  2. #2

    Domyślnie

    Firma montowała i nie uruchomiła? Gwarancja do bramy a później się nie znamy?
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drunkfury Zobacz post
    Witam

    Mam taką sytuację , instalacja na dachu składająca się z 12 modułów + Falownik Zeversolar 4kW

    Wszystko spięte jak należy z modułów schodzi 470V jednak w momencie włączenia rozłącznika DC pod inwerterem napięcie DC 0V jak to jest możliwe ? dlaczego tak się dzieje ?????

    -Nie ma znaczenia czy AC jest włączone czy wyłączone sytuacja identyczna

    -Brak optymalizatorów

    -Uziom 6,75
    Prawdopodobnie zamieniona biegunowość, AC na razie możesz wyłączyć bo nic do tego nie ma.
    Czym zmierzyłeś to 470?

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Drunkfury

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-202
    Posty
    6

    Domyślnie

    Montowałem osobiście , to nie pierwsza prze zemnie montowana , instalacja działała ponad rok czasu z gwarancji producenta wymieniłem falownik bo się popsuł , po podmianie falownika okazała się powyższa sytuacja , tak 470V zmierzyłem miernikiem , biegunowość sprawdzałem 2 razy chyba że jest możliwe że w falowniku jest zamieniona przez błąd przy składaniu ale wątpię.

  5. #5

    Domyślnie

    W sumie masz odpowiedź, pewnie coś z falownikiem

  6. #6

    Domyślnie

    Tylko w sumie raczej niech go nie rozbiera bo straci gwarancję.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Drunkfury

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-202
    Posty
    6

    Domyślnie

    Pytanie brzmi co jest wstanie sprawić, że nastąpi zanik napięcia z modułów fotowoltaicznych

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drunkfury Zobacz post
    Pytanie brzmi co jest wstanie sprawić, że nastąpi zanik napięcia z modułów fotowoltaicznych
    np. zwarcie, zmierz cęgami prąd w momencie załączania rozłącznika DC. ale raczej nie teraz, prawie ciemno

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Drunkfury

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-202
    Posty
    6

    Domyślnie

    Zwarcie ? Teoretycznie więc pomiar rezystancji izolacji może to potwierdzić lub wykluczyć , nie mam miernika z cęgami

  10. #10

    Domyślnie

    Miernik z cęgami kupisz za 30 zł to nie majątek albo pożycz od elektryka na 5 minut . Rozłącznik DC masz jako dodatkowy element czy wmontowany na stałe w inwerterze? Ze zdjęć z neta wydaje się że zamontowany na stałe nie montowałeś dodatkowego? Jakiś zabezpieczeń na linii DC może tam coś spierdzielone? Błąd na etapie produkcji raczej bym wykluczał każdy wyjeżdża z fabryki przetestowany.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Drunkfury

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-202
    Posty
    6

    Domyślnie

    Rozłącznik DC fabrycznie w falowniku , nie montowałem żadnego innego , trasa DC od paneli do ogranicznika przepięć DC następnie do inwertera , serwis Keno powiedział że prawdopodobnie jest przebicie i ucieka napięcie w ziemie , zrobię pomiar izolacji , wymienię złączki na nowe oraz przewody

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drunkfury Zobacz post
    Rozłącznik DC fabrycznie w falowniku , nie montowałem żadnego innego , trasa DC od paneli do ogranicznika przepięć DC następnie do inwertera , serwis Keno powiedział że prawdopodobnie jest przebicie i ucieka napięcie w ziemie , zrobię pomiar izolacji , wymienię złączki na nowe oraz przewody
    Przecież jeżeli masz napięcie na końcu tego obwodu DC to jakie przebicie, trzeba by jak napisałem zmierzyć prad z podłączonymi wtykami do falownika czy też obciążyć ten obwód połączonymi szeregowo grzałkami czy mocnymi żarówkami z uwagi na napięcie prawie 500V i sprawdzić czy w momencie załączenia jakiś prąd popłynie, z wartości tego prądu można się zorientować czy to jest zwarcie w falowniku czy może jakiś moduł czy też wtyk jest uszkodzony i napięcie jest ale pod jakimkolwiek obciążeniem spada, oczywiście że metodą prób można zmieniać i wtyki i przewody ale to nie tak się diagnozuje, szkoda kasy a że to jeszcze serwis tak zaleca?

    Jak nie czujesz się i nie rozumiesz elektryki to zaproś jakiegoś, jak będzie kumaty to nawet bez cęgów to ogarnie

    Jeszcze zapytam: jak zmierzyłeś to napięcie DC wynoszące 0 po wpięciu wtyczek do falownika

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Drunkfury

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-202
    Posty
    6

    Domyślnie

    Podstawowy Multimetr , pomiar na przewodach dochodzących do ogranicznika , następnie pomiar po włączeniu przełącznika DC i nagle 0V

  14. #14

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 12:56

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony