dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Czy wstawić okno w łazience?

    Witam,
    mam dylemat czy w łazience wstawić okno.
    Zalety jakie wiedzę to doświetlenie pomieszczenie oraz poprawa wentylacji.
    Okno wstawił bym nie szersze niż 45cm, 150cm wysokości i na wysokości 90cm, szyba zabielona dla intymności.
    Jakie będą wady takiego okna w łazience? Nie wiem czy wstawiać czy nie....

    https://images92.fotosik.pl/547/fd2d39e13377c928med.png

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie lepiej wąskie w poziomie wysoko, niż w pionie?

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Ja swoje wysokie na 150 cm skracałem - więc popieram to co pisze Elfir - lepiej poziome, ale niskie, na wysokości od podłogi około 150-160 cm

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Ja był czuł dyskomfort mając w łazience okno, nawet z mleczną szybą. Ale jeśli chcesz je mieć, to tak jak piszą osoby wyżej, lepiej szersze w poziomie i wyżej je umieścić.
    Tego nie pomalujesz (:

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    okno w łazience to jeden z tych luksusów, które różnią mieszkanie w bloku od domu.

  6. #6

    Domyślnie

    Mieszkałem w bloku, nie miałem okna w łazience i cały czas mówiłem że takie by się przydało. Teraz mieszkam w domu, mam okno i uwierz mi, że po otwarciu okna o wiele szybciej odparowuje lustro już w bloku. O wiele szybciej i łatwiej jest pozbyć się wilgoci z łazienki. Latem także przyjemniej jest wejść do takiego przewietrzonego pomieszczenia i wziąć prysznic. Moim zdaniem okno w łazience to podstawa i luksus, na który w bloku nie można sobie pozwolić.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Saskian Zobacz post
    Ja był czuł dyskomfort mając w łazience okno, nawet z mleczną szybą. Ale jeśli chcesz je mieć, to tak jak piszą osoby wyżej, lepiej szersze w poziomie i wyżej je umieścić.
    A ja mam pionowe 85x235 i żyję. Nie zamieniłbym na więzienne wysoko pod sufitem. Polecam gorąco.

    Cytat Napisał radziula Zobacz post
    Mieszkałem w bloku, nie miałem okna w łazience i cały czas mówiłem że takie by się przydało. Teraz mieszkam w domu, mam okno i uwierz mi, że po otwarciu okna o wiele szybciej odparowuje lustro już w bloku. O wiele szybciej i łatwiej jest pozbyć się wilgoci z łazienki.
    Od odparowania wilgoci jest wentylacja. Watpię, że bierzesz kąpiel z szeroko otwartym oknem przy ) stopni na zewnątrz

  8. #8

    Domyślnie

    dziękuję wszystkim za sugestie. Ścianka prysznica będzie murowana, z tego względu zasłoni światło płaskiego okna.
    Zdecydowałem się na wstawienie pionowego, tylko szerszego 60cm, tak aby maksymalnie wykorzystać światło.


    https://images89.fotosik.pl/548/0926973027253a0cmed.png

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Drzwi balkonowe w łazience jako wyjście na zewnątrz do bani (bania w planach). Szkoda też było marnować takiego widoku.

    https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/...h_KE5Xsq42aG6f
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  10. #10

    Domyślnie

    Niektórzy wstawiają duże okno i naprzeciwko wannę, na okno mogą pójść rolety, no co kto tam sobie wymyśli, ale myślę, że nawet małe okno to spoko pomysł, żeby właśnie sobie szybciej przewietrzyć pomieszczenie.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.263
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał marks9 Zobacz post
    Niektórzy wstawiają duże okno i naprzeciwko wannę, na okno mogą pójść rolety, no co kto tam sobie wymyśli, ale myślę, że nawet małe okno to spoko pomysł, żeby właśnie sobie szybciej przewietrzyć pomieszczenie.
    Od wietrzenia to jest wentylacja. W łazience ma być wywiew, a nie nawiew (nawet przy rekuperacji - a tym bardziej przy WG zimne powietrze tu to dyskomfort a mocy grzewczej zazwyczaj mało, żeby dogrzać nawet powietrze ogrzane już w innych pomieszczeniach).
    Więc argument o wietrzeniu jest od czapy - jak poprawiać, to zwiększać skuteczność wywiewu.

    Doświetlenie owszem, jest argumentem. Zwłaszcza, jak ktoś nie ma oświetlenia w łazience. To nie jest pomieszczenie, w którym przesiaduje się długimi godzinami i bez światła zewnętrznego (pewnie i tak przez matową szybę albo gęstą firankę czy roletę) będzie bolesne.

    Jedyny argument, to jak ktoś ma piękny widok za oknem i znikome zagrożenie, że ktoś tam się pojawi co pozwoli zostawiać okno odsłonięte.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony