dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Pomocy - zacieki i plamy na nowych granitowych schodach - reklamować?

    Dzień dobry.
    Trzy tygodnie temu założono mi nowe granitowe schody. Początkowo pogoda była dość wilgotna, potem (gdy już można było po nich chodzić) ekipa ocieplająca przykryła je w celu zabezpieczenia, tak, że dopiero dwa dni temu widziałem je całkiem suche.
    Niestety - zadowolony nie jestem. Na zdjęciu 1 widać ciemną plamę - co prawda wiem, że w kamieniu naturalnie występują różnice w odcieniu, ale owa plama wygląda fatalnie. Czy taki defekt może być podstawą reklamacji?

    Drugi defekt - na zdjęciu widać dwie plamy:
    - czerwona - pod osłonę dostał się czerwony ceglany pył. Natychmiast usunięty, schody umyte. Po wyschnięciu w kilku miejscach powstały takie właśnie czerwone, nieusuwalne przebarwienia.
    - fioletowo-granatowa - odchody ptaka najedzonego jakimiś owocami. Usunięte (umyte) natychmiast po zauważeniu. Kolor "wszedł" w granit.
    Czy takie wnikanie kolorów jest normalne (nikt mnie o tym nie uprzedził), czy to efekt jakiegoś zaniedbania w procesie szlifowania?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.388

    Domyślnie

    Granit był impregnowany (jeśli tak, to czym)?
    Jeśli jest faktycznie szlifowany a nie płomieniowany to tym bardziej należy impregnować (szlifowanie otwiera pory w kamieniu).
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    Granit był impregnowany (jeśli tak, to czym)?
    Jeśli jest faktycznie szlifowany a nie płomieniowany to tym bardziej należy impregnować (szlifowanie otwiera pory w kamieniu).
    Nie jest płomieniowany tylko szlifowany.
    Czy był impregnowany - nie wiem. Zakładam, że wynajmując fachowca nie muszę się znać na szczegółach technicznych - wybrałem tylko materiał i kolor (a właściwie żona wybrała

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony