dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KrzysiuWiśniewski

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Brętowo
    Kod pocztowy
    80-283
    Posty
    15

    Domyślnie Defro Alfa Ii Plus 40kW - pytanie

    Dzień dobry,

    Jestem w trakcie budowy i mocno polecają mi kocioł Defro Alfa Ii Plus 40kW.
    Jest ktoś użytkownikiem i mógłby podzielić się doświadczeniami ?

    Pozdrawiam

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.262

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysiuWiśniewski Zobacz post
    Jestem w trakcie budowy i mocno polecają mi kocioł Defro Alfa Ii Plus 40kW.
    Co ma ogrzewać ten drogi kocioł?.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KrzysiuWiśniewski

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Brętowo
    Kod pocztowy
    80-283
    Posty
    15

    Domyślnie

    Jestem w trakcie budowy domu o powierzchni 590m2.
    Może i drogi ale dochodzą mnie słuchy że się sprawdza i warto zainwestować parę złoty więcej.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysiuWiśniewski Zobacz post
    Jestem w trakcie budowy domu o powierzchni 590m2.
    Może i drogi ale dochodzą mnie słuchy że się sprawdza i warto zainwestować parę złoty więcej.
    Kiedys liczyłem ozc i wykonywałem wszystkie instalacje w domu o powierzchni 550 m2. Projektowe obciązenie cieplne było na poziomie 16.5 kW i tyle pokazywały w przyblizeniu
    ciepłomierze
    Wystarczyła by do ogrzewania tego domu pompa ciepła o mocy 18 kW. Klient nie chciał pompy, a kocioł z podajnikem RBR o mocy 35 kW.
    Ja rozumiem ze ktos chce byc palaczem w swoim domu, ale wybierac wegiel w obecnych czasach to chyba przesada. Komin, sklad opału, brud, kurz, wywóz popiołu. To nie dawne czasy gdy nie było alternatywy.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KrzysiuWiśniewski

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Brętowo
    Kod pocztowy
    80-283
    Posty
    15

    Domyślnie

    Przesada to obecne czasy... Obawiam się rosnących cen gazu (podobno od nowego roku 100% w góre) oraz prądu.
    Pellet wydaje się aktualnie dość stabilny.
    Może faktycznie warto się zastanowić na pompą ciepła. Czytałem że najbardziej opłacalna jest wtedy gdy stosuje się ogrzewanie podłogowe.
    Prawda to ?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysiuWiśniewski Zobacz post
    Przesada to obecne czasy... Obawiam się rosnących cen gazu (podobno od nowego roku 100% w góre) oraz prądu.
    Pellet wydaje się aktualnie dość stabilny.
    Może faktycznie warto się zastanowić na pompą ciepła. Czytałem że najbardziej opłacalna jest wtedy gdy stosuje się ogrzewanie podłogowe.
    Prawda to ?
    Chcesz instalowac grzejniki? Kto tak doradził? Przeciez to sabotaz, masz ukrytych wrogów posród swoich doradców?
    Skad wiadomo ze pellet nie podrozeje? Kocioł tez nie za darmo, noszenie woreczków to fitnnes jak niektórzy tu przekonywali?
    Co do prądu to majac fotowoltaike mozesz trochę go naprodukowac, gazu na pewno nie, pelletu mozna ale to nieopłacalne.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 25-10-2021 o 14:41

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KrzysiuWiśniewski

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Brętowo
    Kod pocztowy
    80-283
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Chcesz instalowac grzejniki? Kto tak doradził? Przeciez to sabotaz, masz ukrytych wrogów posród swoich doradców?
    Skad wiadomo ze pellet nie podrozeje? Kocioł tez nie za darmo, noszenie woreczków to fitnnes jak niektórzy tu przekonywali?
    Co do prądu to majac fotowoltaike mozesz trochę go naprodukowac, gazu na pewno nie, pelletu mozna ale to nieopłacalne.
    Co do grzejników... już wiem że nie
    Co do pelletu,.. okazuje się że też drożeje przez duże braki węglowe na świecie.
    Co do prądu... Jestem najbliżej tej decyzji ale obawiam się trochę aktualizacji przepisów dotyczących fotowoltaiki...

    Nie spodziewałem się że polityka ma tak duży wpływ na koszt ogrzania domu.... ale cóż, człowiek uczy się całe życie.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysiuWiśniewski Zobacz post
    ....

    Nie spodziewałem się że polityka ma tak duży wpływ na koszt ogrzania domu.... ale cóż, człowiek uczy się całe życie.
    Nie ma az tak duzego wpływu jezeli sie zadba o prawidłowe ocieplenie budynku, spełniające nie tylko minimalne izolacyjnosci przegród ale spełnaijące warunek Ep, a jeszcze lepiej aby Eu było jak najnizsze z mozliwych. Wtedy nie trzeba szukac wynalazków typu kotły wszelakiego typu, nie trzeba myslec o grzejnikach. Aby tak było trzeba przeprowadzc dokladne i rzetelne obliczenia ozc, aby na ich podstawie wybrac optymalny wariant ocieplen.

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pitrekkk
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    337

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysiuWiśniewski Zobacz post
    Jestem w trakcie budowy domu o powierzchni 590m2.
    Może i drogi ale dochodzą mnie słuchy że się sprawdza i warto zainwestować parę złoty więcej.
    Nie wierzę że ktoś buduję dom o tej powierzchni, by na końcu ogrzewać go węglem.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anusiaszymanek

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    22

    Domyślnie

    A kto "bogatemu" zabroni Jak człowiek buduje dom to powinien wziąć pod uwagę, że trendy są sezonowe a dom buduje się na wiele lat...to co polecają na chwilę obecną za 5 lat kompletnie może się odmienić. W każdym domu trzeba mieć alternatywę grzewczą, niezależnie czy decydujesz się na gaz, pellet, czy inne rozwiązanie...

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KrzysiuWiśniewski

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Brętowo
    Kod pocztowy
    80-283
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pitrekkk Zobacz post
    Nie wierzę że ktoś buduję dom o tej powierzchni, by na końcu ogrzewać go węglem.
    Przecież nie pisałem nic o ogrzewaniu węglem

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysiuWiśniewski Zobacz post
    Przecież nie pisałem nic o ogrzewaniu węglem
    O ogrzewaniu weglem nie, ale jestes/byłes zaintereresowany kotłem na "ekogroszek". Jezeli ktos jest jest zainteresowany takim kotłem tz znaczy ze bierze pod uwagę ogrzewanie weglem.

  13. #13
    Banned
    piotrstefanski222

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Szczecinek
    Kod pocztowy
    70-003
    Posty
    29

    Domyślnie

    podpinam się pod temat jaki kocioł wybrac przy obecnych czasach do ogrzewania
    jakie paliwo jest wg.Was najbardziej zarówno eko i ekonomiczne?
    jaka technologia jest obecnie opłacalna -buduję i chce zasięgnąć wiedzy u użytkowników

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szymonlewandowski198

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    mikołajki
    Kod pocztowy
    19-340
    Posty
    38

    Domyślnie

    obecnie alternatywa to pompa ciepłą na powietrze bądź kominek na drewno bądź new trend kominek na gaz
    tak mi doradzają instalatorzy
    ma ktoś doświadczenie w użytkowaniu takich urządzeń

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysiuWiśniewski Zobacz post
    Jestem w trakcie budowy domu o powierzchni 590m2.
    Może i drogi ale dochodzą mnie słuchy że się sprawdza i warto zainwestować parę złoty więcej.
    Dom?
    Ten wątek aż śmierdzi na odległość spamem, co się potwierdza - połowa nowych użytkowników jest tu z banami...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anusiaszymanek

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Dom?
    Ten wątek aż śmierdzi na odległość spamem, co się potwierdza - połowa nowych użytkowników jest tu z banami...
    Po czym wnosisz? Ja bym rzekła, że nie ma żadnej merytorycznej odpowiedzi, bo forumowicze to "śledczy" a nie chętni i pomocni by podzielić się doświadczeniem, opinią, czy poradą

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.262

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymonlewandowski198 Zobacz post
    obecnie alternatywa to pompa ciepłą na powietrze bądź kominek na drewno bądź new trend kominek na gaz
    Tylko pompa gruntowa lub kocioł zgazowujący na drewno z buforem ciepła. Różnica w tych źródłach jest taka że przy pompie musisz od razu wydać kasę a przy kotle zgazowującym oszczędność masz wliczoną w jego obsługę.
    tak mi doradzają instalatorzy
    Słuchaj instalatorów to będziesz w zimę siedział w domu w kufajce.
    Regulamin forum

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.262

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrstefanski222 Zobacz post
    jakie paliwo jest wg.Was najbardziej zarówno eko i ekonomiczne?
    jaka technologia jest obecnie opłacalna -buduję i chce zasięgnąć wiedzy u użytkowników
    Aktualnie jak i zawsze najbardziej opłacalne jest to źródło w które musimy włożyć trochę pracy.
    Obecnie pierwszeństwo w nowo budowanych domach mają dwa żródła:
    1. biomasa - kocioł zgazowujący na drewno, pellet
    2. energia słoneczna - pompa ciepła gruntowa, panele

    Ja już dawno wybrałem pompę ciepła gruntową i kocioł zgazowujący z buforem.
    Regulamin forum

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.262

    Domyślnie

    Cytat Napisał anusiaszymanek Zobacz post
    Po czym wnosisz? Ja bym rzekła, że nie ma żadnej merytorycznej odpowiedzi, bo forumowicze to "śledczy" a nie chętni i pomocni by podzielić się doświadczeniem, opinią, czy poradą
    Masz rację lecz nic na to nie poradzisz. Wymieniając swoje źródło ogrzewania od razu jesteś postrzegany jako sprzedawca (sam przeszedłem ten etap i wiem). Na pocieszenie mogę Ci tylko powiedzieć że to FORUM pod względem cenzury jest bezstronne i nie przekupione.
    Regulamin forum

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.262

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysiuWiśniewski Zobacz post
    Jestem w trakcie budowy domu o powierzchni 590m2.
    Może i drogi ale dochodzą mnie słuchy że się sprawdza i warto zainwestować parę złoty więcej.
    A mnie dzisiaj doszły słuchy że gorszego szajsu od kotłów DEFRO już nie można kupić. I co ty na to?.
    Regulamin forum

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony