dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Vitodens 200-W w duecie z Vitocell 100 - różnice w temperaturach

  1. #1

    Domyślnie Vitodens 200-W w duecie z Vitocell 100 - różnice w temperaturach

    Mam pytanie do eksperta, ponieważ nie potrafię nigdzie znaleźć odpowiedzi. Dlaczego piec podgrzewa CWU do temperatury 54C, jeżeli na piecu temperatura zadana wynosi równo 50C? Ostatnio stałem koło pieca, gdy ten wskazywał temperaturę w zbiorniku na poziomie 49C i był w trakcie jej grzania. Byłem przekonany, że za chwilę piec zgaśnie, ale po osiągnieciu 50C grzał dalej. Moc kotła w tym momencie spadała co kilka sekund o 0,2-0,3%, ale nie przestawał grzać tak jak się tego spodziewałem. Skąd ta różnica?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Kotły mają ustawioną pewną histerezę czyli odchylkę startu i wyolączenie w stosunku do wymaganej temperatury.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Czy można to jakoś zmienić? Jeśli ustawiam temperaturę dla CWU na 50C, to nie widzę sensu aby grzać ją powyżej tej wartości.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    histereza dla kotłówwiszących jest niezmienna.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony