dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Chropowaty sufit i malowanie

    Drodzy koledzy i koleżanki.
    To mój pierwszy post, dlatego proszę o wyrozumiałość, jeżeli podobny temat już istnieje. Bardzo ciężko ogarnąć całe forum
    Do rzeczy; koleżanka pomalowała sufit w nowym mieszkaniu - stan deweloperski. Niestety, malowanie wygląda bardzo źle i poprosiła o pomoc (samotna matka, której nie stać na specjalistę). Pomalowałem jeszcze 2 razy ( wzdłuż i w poprzek) jednak po włączeniu światła, nadal widać, szare pola i smugi. Winny jest brak szpachlowania przed pierwszym malowaniem, jest zwyczajnie chropowaty
    Jak to ratować? Myślałem, aby całość przeszpachlować cienką warstwą gładzi szpachlowej, zagruntować i pomalować jeszcze raz. Boje się jednak czy nowa warstwa nie odpadnie od sufitu- czy wymagane jest zdarcie starej farby? Jak gruntować tak cienką warstwę by nie zarysować jej pędzlem i nie wypłukać samym gruntem?
    Proszę o pomoc
    Arek

  2. #2

    Domyślnie

    Wina nie lezy w tym że sufit nie był szpachlowany tylko w technice malowania. Jaką farbą malowałeś? Malowałeś wałkiem czy pędzlem?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Wina nie lezy w tym że sufit nie był szpachlowany tylko w technice malowania. Jaką farbą malowałeś? Malowałeś wałkiem czy pędzlem?
    Możesz wyjaśnić na czym polega niewłaściwa "technika malowania" i jaka powinna być dobra technika malowania?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4

    Domyślnie

    Farba lateksowa Tikkurila Super White i wałek diall z krótkim włosiem.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Możesz wyjaśnić na czym polega niewłaściwa "technika malowania" i jaka powinna być dobra technika malowania?
    Rozpier... ,mnie na każdym kroku tymi swoimi smętnymi pytaniami.
    Ale cóż wg zasady którą wyznajesz, nie znam się ale napiszę to pisz tak dalej merytoryczne posty.
    Ostatnio edytowane przez henrykow ; 21-10-2021 o 10:06

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Saint-Tropez Zobacz post
    Farba lateksowa Tikkurila Super White i wałek diall z krótkim włosiem.
    Na tynk chropowaty w Twoim przypadku na pewno cementowo-wapienny to wałek ale z długim włosiem, z krótkim nadaje się do regipsów i ścian zaszpachlowanych gładzią.
    Farba dobra ale malując walkiem malujesz mokre na mokre czyli nie dopuszczasz do całkowitego wyciśnięcia wałka na ścianie tylko wałek musi być praktycznie cały czas mokry a zakłady następne muszą być zrobione zanim farba wyschnie na polu pomalowanym wcześniej. Nie maluj od razu przez całą długość czy szerokość sufitu tylko małymi polami tak aby zdążyć pomalować w miarę jednorodnie.
    Teraz pomaluj raz jeszcze ale nie stosuj żadnej farby gruntującej.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Teraz jest jasna i wyczerpująca informacja
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #8

    Domyślnie

    Mam pytanie. Ty potrzebujesz tej informacji czy autor tematu? Bo wydaje mi się ze to @ Saint-Tropez ma z tym problem.

  9. #9

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za podpowiedź, spróbuję jeszcze raz pomalować. Czy gdyby się nie udało, wchodzi w grę szpachlowanie? Jeżeli tak to jaka szpachlą? Ps nie ma co się kłócić z powodu jednego źle pomalowanego sufitu, serdecznie pozdrawiam

  10. #10
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    Polecam pomalować najpierw ponownie niewielką powierzchnię sufitu, aby sprawdzić efekt końcowy. Jeżeli powierzchnia jest chropowata, należy wybrać wałek z grubszym włosiem (każdy producent farby zaleca odpowiednie narzędzia). Farba powinna być matowa i antyrefleksyjna. Aplikujemy zawsze minimum dwie warstwy, krzyżowo, zwracając uwagę na to, aby nie malować suchym wałkiem.

  11. #11

    Domyślnie

    mam nadzieję że zastosowałeś się do tego co mowią koledzy, szerokości i powodzenia
    https://prezenty.edu.pl/prezent-na-dzien-mamy/

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony