dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Oszczędność, płaski dach, płyty dachowe

    Cześć,
    chcemy (oczywiście jak każdy) wybudować dom jak najtaniej. W związku z czym mam pytanie, na czym można jeszcze przyoszczędzić. Szukamy czegoś więcej niż standard "tanie materiały, tania ekipa".
    Nasze pomysły :
    - dom w prostokącie ok. 100m2
    - dach płaski
    - bez garażu, poddasza
    - bez udziwnionych okien
    - budowa systemem gospodarczym
    - sami zakupujemy materiały budowlane, transport mamy własny
    - słyszeliśmy o płytach o szerokości 8m, które kładzie się jako gotowy dach. Szerokość domu musi mieć wtedy maksymalnie 8m. Ktoś korzystał z takiego rozwiązania? Nie trzeba wtedy robić wylewek czy jakoś tak (nie znam się dokładnie, w pracy coś mi tam tłumaczyli)
    - zastanawiamy się też nad ogrzewaniem. Niestety na działce nie ma gazu i przez najbliższe 5 lat na pewno nie podciągną. Są dofinansowania w mieście na pompy ciepła ale słyszałam, że wcale nie są takie wydajne jakby mogło się wydawać. Słyszeliśmy też o turbinach wiatrowych na dach. Da radę zamiast paneli ?

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    411

    Domyślnie

    Płyty metalowe wypełnione pianką, ok 6 metrów cena ok 140zł za m2, powyżej już wyższa. Szybkość kładzenia takiego dachu na +

  3. #3

    Domyślnie

    Tak w rzeczywistości wychodzi taniej? Zakładając, że chcę mieć szerokość domu większą niż 6m

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Nie słyszałem o gotowych płaskich dachach. Są różne rodzaje płyt prefabrykowanych stropowych, czasem dachowych. Ale to wymaga użycie dźwigów i warstw wykończeniowych. Dachy płaskie pozornie są tańsze od tych tradycyjnych.

    Masz działkę na której pozwolą ci taki klocek postawić? Od tego zacznij.
    Bo pod taki dom dość ciężko o działkę

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    kolejny co myśli że wybuduje tanio

    co do dachu płaskiego to ja zrobiłem z płyt kanałowych, na to tradycyjnie styropian i papa. myślę że taniej się nie da. może strop drewniany zamiast płyt kanałowych wyjdzie troche taniej.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    kolejny co myśli że wybuduje tanio

    co do dachu płaskiego to ja zrobiłem z płyt kanałowych, na to tradycyjnie styropian i papa. myślę że taniej się nie da. może strop drewniany zamiast płyt kanałowych wyjdzie troche taniej.
    Mam tak samo jak TY.
    Drewniany nie wyjdzie taniej, przynajmniej tak było 5 lat temu jak budowałem.

    Płyty mogą wyjść drożej, bo producent jest daleko i transport kosztuje, nie ma blisko dźwigu i dojazd kosztuje. Napewno będzie szybciej a czas to pieniądz.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Nie słyszałem o gotowych płaskich dachach. Są różne rodzaje płyt prefabrykowanych stropowych, czasem dachowych. Ale to wymaga użycie dźwigów i warstw wykończeniowych. Dachy płaskie pozornie są tańsze od tych tradycyjnych.

    Masz działkę na której pozwolą ci taki klocek postawić? Od tego zacznij.
    Bo pod taki dom dość ciężko o działkę
    W warunkach zabudowy jest dach płaski.
    Właśnie kiedyś mi się obiło o uszy o takich płytach 8m ale za chusteczkę nie wiem o co z tym chodzi, dlatego próbuję zapytać kogoś mądrzejszego w tej dziedzinie, o co może z tym chodzić.

  8. #8

    Domyślnie

    Poczytałam trochę i chyba chodziło o Strop Ytong. Ma ktoś jakieś doświadczenie ? Bo gdzieś na innych stronach wyczytałam, że to wcale nie jest taniej. Ale za to lepiej

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony