dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Ocieplanie fasady budynku - kiedy kończy się sezon na roboty?

    Pytanie do Forumowiczów z bagażem doświadczeń, tych dobrych jak i tych złych: kiedy zdroworozsądkowo kończy się sezon na ocieplanie fasady budynku? Słyszałam, że można robić nawet w zimie jak jest łagodna, ale....

    Materiały, zaprawy do klejenia, pianki etc. mają przecież jakąś dolną granicę temperaturową do aplikowania, jaką zaleca producent. Można owszem trafić na parę dni ciepłej zimy, ale co wtedy gdy w połowie roboty przyjdzie mrozek i po prostu po ludzku robić się nie da? Ciemny styropian bez zaciągniętej siatki ponoć niszczeje w słońcu.

    Poradzi ktoś?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja maksymalnie w listopadzie przerywałem budowę do marca. I generalnie na dobre to wyszło. Mówię oczywiście o pracach zewnętrznych.
    Ciemny styropian- olej. Za tą samą kasę lepiej połóż podłogowy, biały EPS 100 na ściany. Masz dużo więcej tam styropianu w styropianie.

  3. #3

    Domyślnie

    Tego u góry nie słuchaj. A firmy juz raczej skończyły lub kończą w tym roku.

  4. #4

    Domyślnie

    Dolna granica to coś około +5 stopni, więc masz jeszcze maksymalnie 2-3 tygodnie bo potem musi to jeszcze związać i wyschnąć w dodatniej temperaturze.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Tego u góry nie słuchaj. A firmy juz raczej skończyły lub kończą w tym roku.
    To, że Ty popełniłeś błąd, pijąc marketingowy bełkot, nie znaczy, że mają popełnić go inni.
    Celuloza, styropian grafitowy- to bzdura.
    Ale każdy, ma swój rozum i sam wyciąga wnioski.
    To, że w roli dowartościowania napiszesz komuś, że ma mnie nie słuchać- to bez znaczenia dla mnie. Bardziej mi smutno, że jesteś Polakiem, jak ja-przyznaję, z tego powodu, trochę wstydzę się za Ciebie

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aarnn Zobacz post
    Dolna granica to coś około +5 stopni, więc masz jeszcze maksymalnie 2-3 tygodnie bo potem musi to jeszcze związać i wyschnąć w dodatniej temperaturze.
    Dokładnie takie mam wyobrażenie, +5 stopni to minimum, poniżej to już jest ryzyko. A z pogodą w późnej jesieni to jest loteria, raz ciepło, raz odwilż.

    Nie mniej jednak chciałabym poznać odrębne opinie od mojej i argumentów za rozpoczynaniem roboty w listopadzie. Doda ktoś jeszcze parę zdań w temacie?

  7. #7

    Domyślnie

    Są jeszcze dodatki do kleju, które obniżają minimalną temperaturę nakładania do ok. 0 stopni.
    Projekt indywidualny: 176m2 (podłogówka) + 49m2 nieogrzewany garaż z "kotłownią"
    płyta fundamentowa: 20cm XPS; Porotherm 25cm + 20cm grafit; dach skośny 20cm PIR; dach płaski nad garażem - 20cm XPS; okna Uw=0,7-0,8; rekuperacja.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Temperatura min +5 deg i to 24 h , a najlepiej jeszcze 48 h po wykonaniu prac.
    Wszystkie porady typu , "robiłem w mróz i nie widać by odpadło" to tragedia, bo jak już odpadnie to jest to katastrofa.
    Zaprawy cementowe potrzebuja tej temperatury i trochę czasu , aby dobrze związać.
    Stosowanie dodatków do zapraw obniżających temperaturę wiązania nie jest polecane, wyłącznie w sytuacjach awaryjnych, np. ostatnie 2 m2 by skończyć prace przed sezonem i zamknąć budowę. Jako rozwiązanie systemowe na całą budowę - w żadnym przypadku.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Ja maksymalnie w listopadzie przerywałem budowę do marca. I generalnie na dobre to wyszło. Mówię oczywiście o pracach zewnętrznych.
    Ciemny styropian- olej. Za tą samą kasę lepiej połóż podłogowy, biały EPS 100 na ściany. Masz dużo więcej tam styropianu w styropianie.
    Co do ciemnego styropianu - nie olewaj, olej takie poradnictwo jak wy zej . Szary styropian ma zdecydowanie lepsze parametry izolacyjne. Warto.
    Natomiast uzycie na sciany EPS 100 grozi rysowaniem warstwy zbrojacej i tynków , jest za sztywny .
    Du zo zależy od jakości użytych materialów. Nalezy użyć taki EPS jaki poleca producent systemu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony