dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Wylewka/wyrównanie podłogi w garażu.

    Czołem.
    Po pierwsze chciał bym się przywitać.
    Jako, że mam znikomą wiedzę z zakresu budowlanki proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
    Mam w domu garaż, a w nim tylko chudziak na podłodze. Garażu używam głównie jako warsztat, ale na sezon zimowy przejmuje go samochód mojej żony. Chciał bym jakoś wyrównać tego chudziaka, bo większość maszyn mam na kółkach, a chudziak jak to chudziak się wykrusza i ciężko przesuwać maszyny.
    Myślałem o wylewce, ale mam następujące problemy:
    Nie mogę zbytnio podnieść poziomu podłogi w garażu ponieważ:
    a) jest już ułożona kostka brukowa która jest na tym właśnie poziomie.
    b) wysokość bramy i tak jest już niska i wjeżdżając samochodem jest niewiele zapasu


    Oczywiście jak zwykle ma to być budżetowo.
    Myślałem o zaprawie wyrównującej, ale nie wiem czy będzie ona chciała się trzymać chudziaka szczególnie, że miejscowo są plamy z oleju.
    Chudziak jest dość równy w sensie poziomów, odchyłki rzędu 5mm. Nie zależy mi na spadkach. Garaż ma 4x6m.

    Prosił bym o sugestie/propozycję rozwiązania. Jeżeli potrzeba, mogę zamieścić zdjęcia obecnej sytuacji.

    Pozdrawiam,
    Darek

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tabi88

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    277

    Domyślnie

    Plamy oleju wyczyścić (są do tego specjalne środki dostępne w marketach) ale można zacząć od klasycznego ludwika. Luźne elemnty wykruszyć/skuć i uzupełnić. Całość umyć, wysuszyć, zagruntować. gruntem głeboko penetrującym. Na wierzch widzę dwie opcje:
    - samopoziom (ale na bazie cementu a nie gipsu!). Tylko z samopoziomem jest ciężej dobrze ułożyć niż się wydaje. Plus taki, że jest super gładko.
    - klasyczna wyrównująca cienkowarstwowa (mi się dobrze pracuje cekolem ZW-4). To już trzeba się trochę namęczyć żeby dobrze to wygładzić ale możemy pracować wolniej i spokojniej. Jak chcemy cienką warstwę (jak u ciebie) to ja najpierw szczotką "wcieram" tą zaprawę za pomocą szczotki/ławkowska w istniejącą posadzkę (robiąc jakby taką warstwę szczepną) a dopiero później wykładam docelową warstwę pacą.
    - klej do płytek (tu podobnie jak z cekolem)

    Jak chudziak jest w naprawdę kiepskim stanie to zaciągnął bym to tym cekolem i zatopił w nim siatkę do elewacji. Robiłem tak uzupełniajć bardzo stary i kiepsko zrobiony podkład podłogowy i dobrze to się sprawdziło.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Budżetowo to za dwa lata będziesz robił to ponownie. Radzę wyczyścić, zagruntować, następnie wyrównać zatopić siatkę np. na kleju do płytek a potem dwie warstwy farby żywicznej do betonu.
    Cekol ZW-04 jest bardzo dobry, ale nawet po wyschnięciu trochę plastyczny jak twarda guma.
    Dlatego sprawdzi się znakomicie tylko jako warstwa wyrównująca ale nie wierzchnia.
    Do wyrównania ciężki, lepi się do narzędzi, łaty do zacierania posadzki itp więc dobre jego wyrównanie bez wprawy to mistrzostwo, ale Ty w garażu masz warsztat, zmysł techniczny i zdolności oraz żyłkę z "Bohatera Domu" .....jeśli się samemu przyłożysz to powinno być OK.
    Postępuj według rad @tabi88
    Jako warstwa szczepna wypełniająca grubsze ubytki pod klej będzie w sam raz.

    Na koniec po wyschnięciu farba do betonu...... z tego wszystkiego jest najdroższa ale potem przez dłuższy czas nic tego nie ruszy, oleje i benzyna nie wsiąka a i posprzątać zmiotką wygodnie.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 23-10-2021 o 10:34
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  4. #4

    Domyślnie

    Bardzo dziękuje za rady!!! @tabi88 @Mareks77 Merytorycznie i bez zbędnych uszczypliwości jak na niektórych forach. Pójdę chyba w tą cienkowarstwową ZW-04. Nie potrzebuję lustra, tylko w miarę równą powierzchnię która nie będzie pylić. Czy jak dam na to farbę do betonu (chlorokauczuk?) To wystarczy? Rozumiem, że przed wyrównaniem, całość zagruntować?

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Odkurz i zagruntuj porządnie ze dwa razy nie samym gruntem tylko z wodą 1 : 3 , 1 grunt / 3 woda.
    ZW-04 rozrób najpierw w formie gęstej śmietany nakładając pędzlem robiąc w ten sposób warstwę szczepną.
    Zobaczysz jak się z tym pracuje 2 warstwę spróbuj wyrównać w jakimś miejscu nie małym tylko np. 1m2 i zdecydujesz o dalszych krokach i warstwie.
    Taka powierzchnia powie ci trochę i pokaże czy wyobrażasz ją sobie na całym garażu.
    To trudna do wyrównania zaprawa więc radził bym jako drugą użyć samopoziomującej cementowej.
    Wiem że nie potrzebujesz lustra bo takowe ZW-04 cieżko zrobić ale licz się z tym że nawet małe nierówności przy np. maszynach na kółkach zemszczą się.
    Chlorokauczuk lub żywiczna aby do betonu. 2 lub 3 warstwy. Nie oszczędzaj na grubości powłoki malując suchym wałkiem.
    Pierwszą warstwę grubą lub pędzlem aby weszła we wszystkie pory powierzchni.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 25-10-2021 o 07:54
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony