dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Minimalna wielkość nowych działek a powiększonie istniejącej

    Witam. Orientuje się jak to jest pry dzieleniu działek żeby powiększyć istniejące? Obowiązuje plan, który mówi że nowo wydzielane działki mają mieć minimum 10 arów. Moja działka z domem ma 11 arów, ale chciałbym dokupić nieużytek od sąsiada. Sąsiad ma 15 arów bez dojazdu, ale chętnie sprzeda mi połowę. Cały czas myślałem że nie można będzie takiej działki podzielić, bo nie powstaną dwie działki po minimum 10 arów, ale podobno jak powiększa się działkę istniejącą to można nawet kilka metrów wydzielić. Prawda to?
    Dom w Lukrecji 2, piętrowy, 150m2 pow całkowitej, 135m2 pow użytkowe, ściana 15cm, podłoga 20cm, skosy 25cm ocieplenia, średniej jakości

  2. #2

    Domyślnie

    Sąsiad odkupowal fragment działki od drugiego sąsiada. Wykroić sobie pasek o szerokości 1,25m i powierzchni 31mkw i w ten sposób poszerzył swoją działkę. Czyli da się.
    Ale w wyniku podziału powstają zawsze 2 działki i pytanie, co z tym pozostałym kawałkiem, który zostanie sąsiadowi? Będzie mniejszy niż wymagane 10a. I tu nie wiem. Zapytaj w urzędzie miasta lub gminy, w wydziale odpowiedzialnym za przygotowanie planu miejscowego
    Z drugiej strony, to zastrzeżenie, że nowo dzielone działki nie mogą być mniejsze niż 10a dotyczy działek budowlanych. Obecną działka sąsiada chyba nie jest działka budowlana, bo nie ma do niej dojazdu
    Ostatnio edytowane przez Lukasz11 ; 22-10-2021 o 20:19

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Podział na poprawę użytkowania. Jedna część do sprzedaży sąsiadowi na poprawę użytkownia działki sasiada, więc nie wymaga innego dojazdu/dostępu a druga czesć pozostaje w dotychczasowym władaniu. Tu żadne wskaźniki nie obowiązują, ALE jeśli działka zbywającego stanie się zbyt mała w wyniku podziału, to mogą być problemy w przyszłości np. przebudowa budynku wymagająca PnB.

  4. #4

    Domyślnie

    Tak, jest to działka rolna bez dojazdu i możliwości zabudowy. Z jednej strony jest las a z drugiej rzeczka, więc nawet jakby przerobić kiedyś na budowlaną i zachować odległość 10m od lasu i 10 i rzeczki zostaje 2m. Ok dzięki za informację
    Dom w Lukrecji 2, piętrowy, 150m2 pow całkowitej, 135m2 pow użytkowe, ściana 15cm, podłoga 20cm, skosy 25cm ocieplenia, średniej jakości

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony