dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Prośba o pomoc - dach z papy - zły montaż

    Witam serdecznie, chcialbym prosić o pomoc w zakresie dachu pokrytego papą.

    Po zakupie domu postanowiłem zamówić usługę dekarską w postaci nalożenia nowej warstwy papy na już istniejacą. Wykonawca wybrał papę Matizol UNI z grubą warstwą kamyczków. Poprzednia papa nie wiem jaka była, ale nie miała posypki i na pewno była czymś 'smarowana ', może jakąś substancją bitumiczną - nie wiem, w każdym bądź razie wyglądała zdrowo, nie miała pęknięc itp, nic nie ciekło. Ale chciałem mieć pewnośc i polozylismy kolejna warstwe papy.

    OKazalol sie, ze osoba która polozyla pape, nie zrobila tego starannie. Gdzie niegdzie papa nie była doklejona do podloza dobrze i w efekcie czego po 2 latach zauważyłem dziś, że porobiły się pęcherze powietrza pod papą. Gołym okiem nie są one może od razu zauważalne ( pewnie przez to, że papa jest pokryta grubą warstwa kamyczka i pewnie ona ukrywa te bąble powietrza ) ale jak się nadepnei butem, to czuć ze jest bąbel. Zakładam najgorszą wersję, czyli to ze te pokrycie z papy niedłgo straci swoją szczelność .

    Pytanie za 100 punktów. Jeśli nowa papa straci szczelność z powodu błędów montażowych, to co z papą która byłą pod spodem ? ona już nie spełnia swojego zadania ? Czy jednak nadal mój dach jest szczelny, ponieważ papa pod spodem była dobrze położona i była w dobrej kondycji ? Dziekuje z gory za odpowiedz

  2. #2

    Domyślnie

    Są tylko dwie możliwości:
    1. Albo w życiu nie masz żadnych problemów o dlatego zajmujesz sobie głowę wymślanymi problemami, albo,
    2. Nie potrafisz odróżnić spraw ważnych od nieistotnych.

    Generalnie moja rada- zamiast na dachu, skup się w najbliższym czasie na sobie!

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Takie zjawisko czasem występuje. Nie wiadomo czy nie istniały takie bąble na starym pokryciu. Przed kryciem ostatecznym powinny być one zlikwidowane czyli stara papa porozcinana. Są dwie przyczyny takiego zjawiska: pęcherz gazu albo wody. Można to obserwować albo usunąć w następujący sposób: delikatnie nawiercić tylko wierzchnią warstwę papy wiertłem o średnicy 4~5 mm tak aby po wyciśnięciu gazu lub wody wcisnąć przez ten otwór z tuby specjalistyczny bitumiczny uszczelniacz dekarski np. Wet-R-Dri Roof Cement i po wciśnięciu docisnąć papę. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Takie zjawisko czasem występuje. Nie wiadomo czy nie istniały takie bąble na starym pokryciu. Przed kryciem ostatecznym powinny być one zlikwidowane czyli stara papa porozcinana. Są dwie przyczyny takiego zjawiska: pęcherz gazu albo wody. Można to obserwować albo usunąć w następujący sposób: delikatnie nawiercić tylko wierzchnią warstwę papy wiertłem o średnicy 4~5 mm tak aby po wyciśnięciu gazu lub wody wcisnąć przez ten otwór z tuby specjalistyczny bitumiczny uszczelniacz dekarski np. Wet-R-Dri Roof Cement i po wciśnięciu docisnąć papę. Pozdrawiam.
    A nie lepiej to zostawić jak jest?
    Wydaje mi się, że taki pęcherz i 15-20 lat może istnieć i nic się z nim może złego nie dziać- chyba, że jestem w błędzie, to proszę o sprostowanie.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Nie jest to normalne zjawisko. Napisałem jak należy postąpić. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony