dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał emksuu Zobacz post
    Nie nie była. Pompka została tylko wyłączona. Tak na gwarancji więc gdyby coś oddam Ją zamiast się bawić.
    I od tego powinniśmy zacząć że posiada ona gwarancję. Oddaj i zobacz co powiedzą. Tylko zanim to zrobisz poczytaj dobrze warunki gwarancji i dobrze jakbyś przed wysyłką czy dostarczeniem do sklepu gdzie ją kupowałeś skontaktowałeś się telefonicznie z producentem czy przedstawicielem i przedstawił im problem.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Docisnąłeś mocno trzpień do wirnika?



    I dostaniesz info, ze reklamacja niezasadna a odblokowanie wirnika to normalna czynność opisana w instrukcji (dla użytkownika - nie w serwisówce).

    Na stronie Grundfosa możesz też przeczytać:

    "Aby dodatkowo chronić pompę przed zablokowaniem, niektóre pompy obiegowe Grundfos są wyposażone w funkcje sterowania, takie jak „automatyczne odblokowanie” i „tryb letni”, które zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia problemów. W niektórych pompach obiegowych montujemy również śrubę odblokowującą, która pozwala odblokować unieruchomiony wał."


    Pompy, które trybu letniego nie mają możesz podpiąć pod programator który je odpali z raz na tydzień na jedną minutę.
    Tak trzpień mocno dociskałem i kręciłem w lewo w prawo kilkukrotnie. Dziś po pracy zdejmę pompke i dam znać!

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000)
    gersik

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    A jaki to jest zawór? Skoro twierdzisz że nie ten to podaj który.
    Raczej tak wygląda w środku.
    https://www.fachowyinstalator.pl/jak...zajacy-vta370/

  4. #24

    Domyślnie

    Czyli jednak, wody nie da się odciąć tym zaworem ?

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000)
    gersik

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Ja napisałem co wiem a decyzja należy do Ciebie.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał gersik Zobacz post
    Zawór VTA370 należy do grupy termostatycznych zaworów mieszających. Urządzenia te nie potrzebują zasilania elektrycznego, a ich działanie opiera się o termoelement.
    W zależności od wybranej żądanej temperatury zmieszania oraz temperatury czynnika napływającego na zawór odbywa się otwarcie bądź zamknięcie zaworu.
    Tak jak każdy zawór, można zamknąć i otworzyć. Zwór termostatyczny np od grzejników też można zamknąć.

  7. #27

    Domyślnie

    Ok, dziś z tym powalcze i dam znać !

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał gersik Zobacz post
    To nie jest ten zawór. Ten który ma zamontowany autor wygląda tak w środku https://static5.redcart.pl/templates...50b10dbac0.jpg
    Zawór ten posiada funkcje "bez oparzeń" a ta funkcja wg opisu producenta " funkcja "bez oparzeń" powoduje zablokowanie dopływu wody ciepłej w wypadku awarii dopływu wody zimnej." czyli logiczne że jest możliwość zamknięcia zaworu.
    Ostatnio edytowane przez henrykow ; 25-10-2021 o 09:06

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał emksuu Zobacz post
    Ok, dziś z tym powalcze i dam znać !
    Ale z czym powalczysz? Z pompką czy z zaworem?

  10. #30

    Domyślnie

    Z tym i z tym

    zakręcę ten zawór na 0 i zdejmę pompkę. Będę odkręcał na wszelki wypadek "powoli".

  11. #31

    Domyślnie

    Dzwoniłeś już może w sprawie gwarancji? Ja bym najpierw się dowiedział co i jak z gwarancja a potem wziął się za demontaż.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony