dzień dobry

Od kilku miesięcy jestem posiadaczem pomieszczenia w kamienicy.
Zaznaczę na wstępie, że przyswoiłem dużo wiedzy, jednak temat jest dla mnie poważny i kosztowny wole dalej analizować możliwe rozwiązania.
Cel zakupu - biuro + klika zwierząt- gadów - bo to moje hobby.
Opiszę sytuację.
Kupiłem pomieszczenie na parterze kamienicy, wyłożone plastikowymi panelami, nie było czuć w nim wilgoci (gdybym czuł nie kupił bym go), było zimno bo 1 oględziny luty, kamienica nie ocieplona, pomieszczenie nie ogrzewane. Zaczynając remont zerwałem panele, zbladłem w rejonie okien czarno od pleśni, podkreślam czarno, narożniki pomieszczeń też. Poradziłem sobie z tematem środkami pufas, jednak zapach w pomieszczeniu - zgnilizna nie dawał mi spokoju.
Pierwsza myśl wentylacja niedrożna i tak było po sprawdzeniu, ta została odetkana przez kominiarza, jednak muszę zamontować nawiewnik, bo cug nie występuje przy zamkniętym oknie. Ogarniając temat opomiarowania wody (założenia licznika) dopiero zobaczyłem jak wyglądają piwnice - totalnie zawilgocone, czytając zapoznałem się z tematem kapilarnego podciągania wody w przypadku braku izolacji poziomej. Tak stara kamienica zapewne jej nie ma lub ma uszkodzoną/niewłaściwą. Czyta, czytam i się martwię.

Mam plan:
- czy wskazane jest badanie zasolenia ?
- chcę zastosować metodę iniekcji - kremy SIKAMUR
- po zastosowaniu osuszyć pomieszczenie, proszę o sugestie jakim sprzętem, rozumuję aby czekać do wiosny/lata bo cieplej
- zastosować system tynków renowacyjnych - jakiej firmy jest dobry ?
- z racji ogrzewania elektrycznego i obecności 24h gadów , chce zrobić suchą zabudowę , oczywiście w odległości od ściany, w środku wełna ? czy coś innego, aby tynk mógł oddawać wilgoć wentylacja na dole i górze tych regipsów, czy to ma sens ? czy wybrać inny materiał niż wełna
- posadzka z płytkami będzie podniesiona, dam legary 10cm pomiędzy wełna, osb i panele
- dodatkowo posiadam przepust w ścianie fi 100mm chcę zamontować rekuperator ścienny, czy ktoś używał? obawiam się kondensacji

Proszę o opinie , ponieważ koszty tej ,,imprezy'' są dla mnie wysokie, mam doświadczenie budowlane z młodości , robotę wykonam sam.

dziękuje za info i poświęcony czas.