dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 74
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.663

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Węgiel można zgazować pod ziemią, a im głębiej, tym lepszy węgiel. Mielibyśmy własny gaz, jednocześnie pozamykane kopalnie. Udział zgazowanego węgla w miksie energetycznym jest jednak dość mały. Burdel na kółkach i tyle.
    No dobrze by było i pewnie by tak zrobiono ale jesteśmy wasalem i popychadłem więc nie możemy niestety u siebie nic a jak zrobimy to kolejny raz nas rozbiorą

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.781

    Domyślnie

    Cytat Napisał cristoteles Zobacz post
    Czas oszołomów hejtujących węgiel powinien dobiec końca.
    Polska powinna wyeksploatować złoża węgla do ostatniej kropli potu. Zresztą widać to dzisiaj, że polityka odchodzenia od węgla wg dyktatu unii nie ma żadnej perspektywy, a tylko rodzi problemy.
    Jesteś w jakiś sposób związany z przemysłem węglowym?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    ... nie możemy niestety u siebie nic a jak zrobimy to kolejny raz nas rozbiorą
    Dobrze się czujesz? Kto ma nas "rozebrać"?
    ***** ***

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Dobrze się czujesz? Kto ma nas "rozebrać"?
    Wystarczy wiedzieć kto zakopał rurę z gazem w Bałtyku. Tylko tyle, a może dla niektórych aż tyle. Gaz w rurociągu jamalskim zaczyna powoli płynąć z zachodu. A teraz dodajmy do tego wykluczenie węgla, bo jest beee.... Może i jest, ale tu chodzi o bezpieczeństwo energetyczne państwa, Jeden z drugim oszołomem może sobie wpisać na forum, że węgiel jest beee. Nikt inny, zwłaszcza ten kto rządzi wielomilionowym krajem.
    A z węglem mam tyle wspólnego co z mercedesami, czyli nic
    Dom z poddaszem 220 m2 po podłogach, ok. 550m3 w tym garaż 30m2 nieogrzewany. Thermopor 30 cm + styro 15 cm 0,031, podłoga styro 12 cm 0,037, skosy żelbetowe - styro25 cm 0,037, sufit styro 25 cm 0,037. OZC 8,2 kW dla -20/22. 100% podłogówki, PC Samsung EHS 12 kW monoblok, reku Izzifast 300 ERV.
    PV 8.97 kWp na dachu z orientacją południową z Sofar Solar 8.8 ktl-x

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał cristoteles Zobacz post
    , Jeden z drugim oszołomem może sobie wpisać na forum, że węgiel jest beee. Nikt inny, zwłaszcza ten kto rządzi wielomilionowym krajem.
    Rządzący od dekad grali pod lobby węglowe i rosyjskie. Jakbyśmy mieli taką strukturę elektrowni jak Francja, to moglibyśmy się wypiąć i na węgiel, i na rosyjski gaz. Pomysł ze skroplonym gazem nie ma sensu ani ekonomicznego, ani ekologicznego, ani strategicznego.

  6. #26

    Domyślnie

    No to po ptokach - dotacje od 4k ale tylko dla nowych:

    Co istotne, z dotacji z Mojego Prądu 4.0 będą mogli skorzystać prosumenci rozliczający się w ramach wprowadzanego z dniem 1 kwietnia systemu rozliczeń w formie net-billingu.

    Nie oznacza to jednak, że możliwość uzyskania dotacji stracą osoby, które zainstalowały fotowoltaikę wcześniej i rozliczają się w ramach systemu opustów. Skorzystanie z Mojego Prądu 4.0 będzie jednak wymagać zmiany sposobu rozliczeń i przejścia z opustów na net-billing, co dopuszcza ustawa o odnawialnych źródłach energii.
    Sami wiedzą że tłoku to tu nie będzie i zmniejszyli kwotę z 1mld do 350mln.
    Ostatnio edytowane przez marvinetal ; 29-03-2022 o 17:32

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dariusz1983

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Kod pocztowy
    21-205
    Dzielnica
    gmina
    Posty
    295

    Domyślnie

    Dla nowych lub starych, którzy połaszą się na te 4000zł i uruchomili instalację nie wcześniej niż 1.02.2020. Tylko ilu takich co zmienią stare zasady dla paru groszy będzie? Ja na bank nie skorzystam.
    https://globenergia.pl/15-kwietnia-r...amy-szczegoly/
    Ostatnio edytowane przez Dariusz1983 ; 29-03-2022 o 20:16
    3.95kW(p) instalacja odpalona 1.03.2022:
    -falownik FoxEss T4
    -10x JKM395M-6RL3 JKM395M-6RL3-V na ekierkach 32,5stopnia skierowane na południe(dach skośny opadający z zachodu na wschód) w 3 rzędach: 2 poziomo, 4 w pionie, 4 w pionie

    21-205 gmina Jabłoń, lubelskie

    Pierwszy pełny rok: 1.03.2022-28.02.2023 produkcja roczna: 4416,4kWh z 3,95kW(p) co daje 1118kWh/kW(p)
    Drugi pełny rok: 1.03.2023-29.02.2024 produkcja roczna: 4466,8kWh z 3,95kW(p) co daje 1130,83kWh/kW(p)

  8. #28

    Domyślnie

    W linkowanym artykule jest 1 lutego 2020. To stary warunek. Ta możliwość zmiany jest po to żeby ludzie nie mówili że nie mogą wziąć dotacji - mogą ale nie chcą jak powie minister

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dariusz1983

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Kod pocztowy
    21-205
    Dzielnica
    gmina
    Posty
    295

    Domyślnie

    Masz rację-w poście wyżej popełniłem klasyczną "cyfrówkę" czyli zamiast kliknąć 0 klinąłem 2. Bywa.

    I tak sie właśnie robi aby dać nie dając -podobnie jak z obniżeniem VAT na spożywke-my odbniżyli co mogly ale kapytalisty podniesły ceny. Nie nasza wina, że ceny rosną...
    3.95kW(p) instalacja odpalona 1.03.2022:
    -falownik FoxEss T4
    -10x JKM395M-6RL3 JKM395M-6RL3-V na ekierkach 32,5stopnia skierowane na południe(dach skośny opadający z zachodu na wschód) w 3 rzędach: 2 poziomo, 4 w pionie, 4 w pionie

    21-205 gmina Jabłoń, lubelskie

    Pierwszy pełny rok: 1.03.2022-28.02.2023 produkcja roczna: 4416,4kWh z 3,95kW(p) co daje 1118kWh/kW(p)
    Drugi pełny rok: 1.03.2023-29.02.2024 produkcja roczna: 4466,8kWh z 3,95kW(p) co daje 1130,83kWh/kW(p)

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Salah

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    503

    Domyślnie

    Cytat Napisał cristoteles Zobacz post
    Wystarczy wiedzieć kto zakopał rurę z gazem w Bałtyku. Tylko tyle, a może dla niektórych aż tyle. Gaz w rurociągu jamalskim zaczyna powoli płynąć z zachodu. A teraz dodajmy do tego wykluczenie węgla, bo jest beee.... Może i jest, ale tu chodzi o bezpieczeństwo energetyczne państwa, Jeden z drugim oszołomem może sobie wpisać na forum, że węgiel jest beee. Nikt inny, zwłaszcza ten kto rządzi wielomilionowym krajem.
    A z węglem mam tyle wspólnego co z mercedesami, czyli nic
    Wyluzuj z tym węglem! Tylko się ośmieszasz wiedzą z podstawówki. Największym oszołomem w tym wątku jesteś TY.
    PC 12 kw - brak kominów i kominków, to jest to Nie smrodzę innym.
    PV 9.9 kw - Stoją i produkują atomy, gazy, brudasy i kopciuchy mają w tyłku.

  11. #31

    Domyślnie

    Niestety jednak nasze państwo wybrało politykę rozdawnictwa z samego tylko 500+ już byśmy mieli 4 bloki energetyki atomowej. A mamy przypomnę cały jeden (Reaktor Maria) o mocy 30MW. Tym sposobem tak państwo zadbało o bezpieczeństwo energetyczne. A dopiero zacznie wyciągać pieniądze aby postawić jeden blok, bo to my musimy go sfinansować. Czyli to co dostaliśmy będziemy zwracać z zapasem. Dobrze że Bajtek obniżył podatki na paliwo to podrożało do 7,75PLN/ON w sklepach obniżyli VAT o 5% jak kupowałem w styczniu 25kg mąki płaciłem 60 zł, przed wczoraj 88zł.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Salah Zobacz post
    Wyluzuj z tym węglem! Tylko się ośmieszasz wiedzą z podstawówki. Największym oszołomem w tym wątku jesteś TY.
    Co masz do powiedzenia? A no nic Gratuluje poziomu wyksztalcenia.
    Dom z poddaszem 220 m2 po podłogach, ok. 550m3 w tym garaż 30m2 nieogrzewany. Thermopor 30 cm + styro 15 cm 0,031, podłoga styro 12 cm 0,037, skosy żelbetowe - styro25 cm 0,037, sufit styro 25 cm 0,037. OZC 8,2 kW dla -20/22. 100% podłogówki, PC Samsung EHS 12 kW monoblok, reku Izzifast 300 ERV.
    PV 8.97 kWp na dachu z orientacją południową z Sofar Solar 8.8 ktl-x

  13. #33

    Domyślnie

    Niech jeszcze wprowadzą bezwarunkowy dochód podstawowy to dopiero będzie jazda bez trzymanki. Nasze tęgie umysły u władzy doskonale wiedzą że oni w robocie mogą wypić litra wódy i iść na głosowanie ale jak Ty pójdziesz po kielichu do roboty wylecisz jeszcze przed pierwszą przerwą. Różnica jest taka że oni piją za Twoje/moje i reszty narodu.

    Podejście do uchodźców z Ukrainy oczywiście należy im się pomoc ale czy pomoc polega na 500+, 300+, darmowym transporcie, darmowemu leczeniu, darmowym lokum, jedzenie za darmo, ubrania tylko nowe co najwyżej nowe bez metki. Ale nas przecież na to stać utrzymanie dodatkowych 3mln obywateli, wystarczy zwiększyć podatki. No ale skoro 43% ludności Polski twierdzi że nie płaci żadnych podatków, to ja mam pytanie co należy zrobić aby trafić do tej elitarnej grupy?
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Niech jeszcze wprowadzą bezwarunkowy dochód podstawowy to dopiero będzie jazda bez trzymanki. Nasze tęgie umysły u władzy doskonale wiedzą że oni w robocie mogą wypić litra wódy i iść na głosowanie ale jak Ty pójdziesz po kielichu do roboty wylecisz jeszcze przed pierwszą przerwą. Różnica jest taka że oni piją za Twoje/moje i reszty narodu.
    No nie do końca, Ci co piją... tfu, miałem na myśli: pracują na zdalnym, to coś tam pociągać mogą Co do picia to mam tylko jedno osobiste doświadczenie. Gdy z 15 lat temu stałem ze znajomymi na spocie na Torwarze, wtoczył się zygzakiem Mercedes z zdrowo narąbanym gościem za kierownicą i policyjną suką na ogonie. Facet dosłownie wypadł z samochodu na asfalt, podniósł się, zamknął samochód, a policjanci po 10 minutach legitymowania puścili gościa, który oddalił się na pobliską ławeczkę w oczekiwaniu na taksówkę. Zaintrygowani podbiliśmy do policji i usłyszeliśmy tylko jedno słowo: "poseł". Poczekali tylko na taxówkę, żeby nie wsiadł za kierownicę i razem odjechali. Nie wiem jak obecnie wygląda procedura, ale raczej nadal z posadki się nie wylatuje

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Podejście do uchodźców z Ukrainy oczywiście należy im się pomoc ale czy pomoc polega na 500+, 300+, darmowym transporcie, darmowemu leczeniu, darmowym lokum, jedzenie za darmo, ubrania tylko nowe co najwyżej nowe bez metki.
    Wiesz, Ukraińcy są w gruncie rzeczy tacy sami jak u nas. Część leserów, a część honorowych ludzi, którzy chcą zapracować na swoje. Ja akurat miałem styczność z tymi drugimi. Co do ubrań - widziałem, jakie łachy ludzie oddają - dziurawe skarpetki/majtki czy spodnie - no wybacz, ale to jest szczyt żenady oddawać takie coś. Jak kogoś nie stać, to niech da 10 zł, a nie takie coś odwala. A jeszcze inna sprawa, że w życiu bym nie chciał wymienić swojego zniszczonego domu, majątku, ojczyzny na to co napisałeś wyżej.

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    No ale skoro 43% ludności Polski twierdzi że nie płaci żadnych podatków, to ja mam pytanie co należy zrobić aby trafić do tej elitarnej grupy?
    Przecież znasz odpowiedź. Albo musisz nic nie robić i żyć z socjalu albo zarabiać miliony i wtedy optymalizacja podatkowa staje otworem
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    Coraz mniej tu o tym programie MP 4.0

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał coachu13 Zobacz post
    Coraz mniej tu o tym programie MP 4.0
    bo szału nie ma

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał coachu13 Zobacz post
    Coraz mniej tu o tym programie MP 4.0
    Bo i pisać o czym nie ma Jedno jest pewne - żeby skorzystać, trzeba przejść na niekorzystne warunki rozliczeń. Oprócz tego brandzlowanie się kwotą 20 kpln, o której wiadomo, że większość się do niej nie zbliży. I tyle - kupa (w przenośni i dosłownie) marketingu zapakowana w ładne sreberko. A jak się sreberko rozerwie, to się smród rozniesie. Żadne dopłaty nie przykryją tego, jak bardzo nowy system rozliczeń jest niekorzystny w porównaniu do starego.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Bo i pisać o czym nie ma Jedno jest pewne - żeby skorzystać, trzeba przejść na niekorzystne warunki rozliczeń. Oprócz tego brandzlowanie się kwotą 20 kpln, o której wiadomo, że większość się do niej nie zbliży. I tyle - kupa (w przenośni i dosłownie) marketingu zapakowana w ładne sreberko. A jak się sreberko rozerwie, to się smród rozniesie. Żadne dopłaty nie przykryją tego, jak bardzo nowy system rozliczeń jest niekorzystny w porównaniu do starego.
    system jest niekorzystny w obecnych warunkach. Te dwa systemy to tak jakby porównywać jabłko z gruszką. Ceny prądu nadal będą rosnąc a juz są bardzo wysokie innych alternatywnych źródeł ciepła też. Moim zdaniem przynajmniej dla nowych domów zamiast podłogówki i pc za 40-50 tyś lepeij wybrać ogrzewanie elektryczne i pv w ilości 15-20 kwp ale poczekać aż ceny znormalnieją i firmy pv zaczną prosić o zlecenia.

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Z niektórych obliczeń, które miałem okazję zobaczyć wynika, że obecnie net-billing jest tak korzystny, jak system opustów w czasie gdy zaczynał funkcjonować. W 2016 czy 2017 roku fotowoltaika nie była wcale tak popularna jak teraz mimo że był system opustów. Dopiero taniejąca technologia, dotacja i wzrost cen prądu w połączeniu z opustami przyczyniły się do takiego rozwoju rynku. Tak samo może być z net-billingiem - czas pokaże
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Z niektórych obliczeń, które miałem okazję zobaczyć wynika, że obecnie net-billing jest tak korzystny, jak system opustów w czasie gdy zaczynał funkcjonować. W 2016 czy 2017 roku fotowoltaika nie była wcale tak popularna jak teraz mimo że był system opustów. Dopiero taniejąca technologia, dotacja i wzrost cen prądu w połączeniu z opustami przyczyniły się do takiego rozwoju rynku. Tak samo może być z net-billingiem - czas pokaże
    Chyba oglądaliśmy różne excele. Nie wyobrażam sobie, jak mocno trzeba zrobić z matematyki panią lekkich obyczajów, żeby komukolwiek wyszło, że net-billing jest tak samo dobry jak opusty. A przepraszam, wiem. Wtedy i tylko wtedy, gdy założymy instalację, której produkcja w jakiś minimum 70-80% jest zużywana w formie autokonsumpcji. Czyli:
    1) albo w modelu: pracuję na zdalnym i używam sprzętów domowych (piekarnik, żelazko, etc) do max 17 i mam instalację powiedzmy na max 60% zużycia rocznego, a za resztę płacę
    2) albo w modelu: kupuję instalację na pełne pokrycie, do tego magazyn energii za drugie tyle a i tak za część energii i tak zapłacę
    Obydwa modele zakładają albo bezsensowne inwestycje w drogie magazyny albo bezsensowne płacenie coraz wyższych rachunków.
    Już szkoda gadać o właścicielach PC, które tak teraz są "lansowane", że niby takie trendi i w ogóle eko. Oni będą dymani bez mydła przez ZE.


    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    system jest niekorzystny w obecnych warunkach. Te dwa systemy to tak jakby porównywać jabłko z gruszką. Ceny prądu nadal będą rosnąc a juz są bardzo wysokie innych alternatywnych źródeł ciepła też. Moim zdaniem przynajmniej dla nowych domów zamiast podłogówki i pc za 40-50 tyś lepeij wybrać ogrzewanie elektryczne i pv w ilości 15-20 kwp ale poczekać aż ceny znormalnieją i firmy pv zaczną prosić o zlecenia.
    Acha. A przesył? To się w ogóle nie spina dla ludzi, którzy do grzania w jakikolwiek sposób chcą wykorzystywać prąd. To jest nie do obrony.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony