dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Salah

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    505

    Domyślnie Zestaw do 10 kW - co wybrać?

    Założyłem ten wątek z uwagi na, że wiele firm oferuje różne rozwiązania w dosyć dużym zakresie cenowym [ 20 - 70 tys. zł. ]
    Odbyłem sporo rozmów z firmami, które oferują swoje rozwiązania i zestawy oraz jak już wspomniałem ceny. Jednak w obecnej chwili mam ograniczone zaufanie, a z uwagi na nowe przepisy wchodzące w 2020r. czasu jest bardzo mało.

    Jeśli ktoś może polecić sprawdzone panele, falowniki, to będę bardzo wdzięczny!
    Dodam, że w moim wypadku panele będą stały na gruncie, bez cienia, skierowane na południe.
    PC 12 kw - brak kominów i kominków, to jest to Nie smrodzę innym.
    PV 9.9 kw - Stoją i produkują atomy, gazy, brudasy i kopciuchy mają w tyłku.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Salah Zobacz post
    Założyłem ten wątek z uwagi na, że wiele firm oferuje różne rozwiązania w dosyć dużym zakresie cenowym [ 20 - 70 tys. zł. ]
    Odbyłem sporo rozmów z firmami, które oferują swoje rozwiązania i zestawy oraz jak już wspomniałem ceny. Jednak w obecnej chwili mam ograniczone zaufanie, a z uwagi na nowe przepisy wchodzące w 2020r. czasu jest bardzo mało.

    Jeśli ktoś może polecić sprawdzone panele, falowniki, to będę bardzo wdzięczny!
    Dodam, że w moim wypadku panele będą stały na gruncie, bez cienia, skierowane na południe.
    Jeżeli masz zamiar to wykonać jeszcze w tym roku to porównuj moduły jakie wymieniają wykonawcy w otrzymywanych ofertach lub też takie które obecnie można nabyć za rozsądne pieniądze. Weź też pod uwagę realne ceny takich instalacji, dla instalacji 10kW raczej cena 20 tyś nie jest realna a 70 nawet chwilę obecną sporo przesadzona

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    10 kW na gruncie to rząd wielkości ok. 40 tys. zł.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Salah

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    505

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    10 kW na gruncie to rząd wielkości ok. 40 tys. zł.

    Zleciało mi na skompletowanie wszystkich ofert, ale z uwagi na zmianę przepisów [ nie w styczniu, a dopiero w kwietniu wchodzą nowe ] przełożyłem montaż.

    Możecie mi doradzić jaka opcja z tych jest najlepsza? Pod względem firmy, paneli, falownika i oczywiście gwarancji!

    1. EDISON ENERGIA [ 9,90 kWp ] - 46 tys.
    22x Risen Silver Frame [ Wymiary:2108×1048×35mm Sprawność: 25 lat Gwarancja:12 lat ]
    Falownik foxess lub Growatt lub SUNGROW ( za około 24h będę miał dokładne modele )


    2. SUNDAY [ 9.81 kWp ] - 48 tys.
    18x 545w Jinko Solar
    falownik Solis-3P12K-4G

    - monitoring online 25 lat, bez płatnych przeglądów.
    - 15 lat gwarancji panele
    - 10 lat falownik
    - 25 lat na całą instalację na wydajność.

    3. IKEA - Foton Technik [ 9.86 kWp ] 46 tys.
    Falownik GoodWe
    29x Jinko Solar 340w Cheetah HC 60M

    - Oferta obejmuje: wszystkie komponenty do budowy instalacji, montaż, zabezpieczenia premium, 5 lat gwarancji słonecznej i wykonawczej, 10 lat ubezpieczenia instalacji i Ikea dodaje 1000zł na zakupu u nich

    4. OTOVO [ 9,88kWp.] 40 tys
    Panele: 380 W, JA Solar, JAM60S20-380/MR
    Falownik: Huawei, SUN2000-10KTL-M1
    10 lat gwarancji serwisowej na całą instalację fotowoltaiczną!
    https://app.hubspot.com/documents/76...ccessId=1dc801
    https://app.hubspot.com/documents/76...ccessId=7f42e6

    Różnica w cenie to między otovo a sunday wynosi 8 tys.

    DZIĘKUJĘ!
    Ostatnio edytowane przez Salah ; 30-11-2021 o 14:23
    PC 12 kw - brak kominów i kominków, to jest to Nie smrodzę innym.
    PV 9.9 kw - Stoją i produkują atomy, gazy, brudasy i kopciuchy mają w tyłku.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony