dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Budowa domu - okres zimowy

    Dzień dobry,

    kupuje od dewelopera dom, przed odbiorem mogę wprowadzić ekipy wykończeniowe.

    Czy można kłaść gładzie w listopadzie w przypadku gdy zimą dom nie będzie ogrzewany, na czas kładzenia będą nagrzewnice. Dom w stanie zamkniętym, okna drzwi, dach wszystko gotowe.

    Czy można kłaść płytki w łazience jeżeli wylewka nie była wygrzana podłogówką, tylko schła naturalnie? Czy płytką może się coś stać, jeśli zimą nie będzie ogrzewania.

    Bardzo proszę o rady ponieważ mam ustaloną ekipę i nie wiem czy nie musze jej odwołać.
    Ostatnio edytowane przez berberberber3 ; 24-10-2021 o 13:51

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Przed odbiorem najlepiej nie wprowadzać żadnej ekipy budowlanej.
    Jeśli okaże się że istnieją jakieś niedoróbki to nie będzie wiadomo kto jest winny uszkodzeń.

    Z budową sprawdza się powiedzenie "Co nagle to po Diable" dlatego najlepiej jeśli możesz odwołaj ekipę rezerwując inny termin.
    Budynki na szybko budowane przez deweloperów najczęściej ujawniają różne niedociągnięcia związane z szybkim tempem budowy, robotą na skróty, oszczędnościami i samą późniejszą pracą budynku.
    Ściany lubią pękać więc do gładzi zalecam zatopienie siatki.

    Jeśli dom będzie jak mówisz ogrzewany to nie widzę problemów. Z posadzką i ogrzewaniem podłogowym jest tak że nie musi być koniecznie wygrzewana ale od jej ukończenia powinno minąć najlepiej dwa miesiące. Podczas kładzenia mieszkanie ogrzać przez 2 - 3 doby i sprawdzić poziom wilgoci.
    Na posadzkę najlepiej położyć folię budowlaną o powierzchni np. 4m2, Jeśli przyjdziemy za dobę a podnosząc folię nie zobaczymy pod nią ciemniejszej powierzchni świadczącej o wilgoci to spokojnie możemy przystąpić do klejenia.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Przed odbiorem nie zaczynaj żadnych prac. Jak masz wstęp na budowę to weź kogoś i sprawdzaj piony poziomy i inne rzeczy które jak wyjdą zgłaszaj do developera aby usterki usuwał do odbioru.
    Jeżeli nie planujesz grzania zimą to robienie gładzi bym odpuścił.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony