dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    83piotrek

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-400
    Posty
    39

    Domyślnie Ogrzewanie gazowe do przeróbki

    Witam. Moj dom to parterowy z poddaszem. Na dole 100mkw podlogowki co 12.5cm(z tego garaz i kotlownia 40mkw wlaczane w najwieksze mrozy). Gora to 100mkw co 12.5cm, oprocz lazienek panele. Na dole glownie plytki. Instalacja mieszana na dietrich mca 25.Kotlownia zbudowana niezgodnie ze schematami. Pompa pieca dietrich mca 25 zasila grzejniki i przez mieszacz podlogowke ( pod mieszaczem jest pompa lfp 25/6).
    Chcialbym wstawic foto ale na ta chwile jakis blad wyskakuje. zdjecia mozna podejrzec na innym forum
    https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...co-do-poprawy/

    Grzejniki bezposrednio z kolta, mam ich 6 z czego 3 to drabinki-grzeja stale, reszta awaryjna. Podlogowka to dwa rozdzielacze po 10 petli, zasilane z jednego pionu podlogowki, napedza to pompa lfp 25/6. Problem to, ze pomimo dwoch lat prob dol gzeje ladnie a na gorze jest srednio, mimo tego ze nadole rotametry na o.6 a na gorze 1.5 l/min. Przy niskich temperaturach jest w miare ok, na gorze zimniej o 1 st. Jak sa mrozy i duze wiatry, na dole ok a na gorze robi sie chlodno. Tu winne sa panele plus prawdopodobniej niechlujnie ulozona welna(kilka mostkow ze zle zalozona welna juz znalazlem,ale pewnie jest ich wiecej).

    Po 3 latach walki juz wiem, ze trzeba: dolozych sprzeglo, dwa mieszacze, rozdzielic podlogowke gora i dol zeby sterowac je oddzielnie. No i dwa sterowniki pokojowe dietrich, zeby kociol widzial jaka temperatura jest na dole i gorze i zeby reagowal jak przyjdzie mroz i wiatry.

    Bylo kilku fachowcow, taka przerobke oferuja z 6 tys pln. To jest uczciwa cena?? Towar : sprzeglo, 1 mieszac afriso(drugi mam),pompe do grzejnikow mam,trzeba dolozyc jeszcze dwie pompyi jakas plytka dietrich do 3ech obwodow.

    Co o tym sadzicie ?? Bo po materialach jak licze to z allegro jakies 3 tys maks, instalatorzy maja inne ceny...
    Ostatnio edytowane przez 83piotrek ; 24-10-2021 o 15:09

  2. #2

    Domyślnie

    Jak uważasz, że 6k to dużo, to zawsze możesz zrobić sam.
    Poprawka po kimś zawsze sporom kosztuje, bo nikt nie chce to tego robić. Bardziej niż o kwotę, martwiłbym się o to, by wszystko potem hulało jak powinno.
    Żaden rozsądny instalator nie da Ci na to gwarancji, bo nie widzi tylko część Twojej instalacji. Reszta jest w betonie i cholera wie, jakie tam błędy jeszcze są.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.311

    Domyślnie

    https://allegro.pl/oferta/kompletne-...nt=10840626681

    To minimalna wersja.


    Plus robocizna i wielka niewiadoma czy się powiedzie, ale jeśli teraz jest OK i przepływy 0,6 i 1,5 to będzie dobrze.
    Niestety z opisu wynika że oprócz inwestycji w ogrzewanie przepływy będą lepsze ale nie zmieni to sytuacji w mostkach cieplnych na poddaszu.
    Będzie oczywiście czym to skompensować ale gdy nie ma wiatru poddasze będzie przegrzane.
    Dlatego oprócz instalacji albo planujesz mały remont i docieplasz poddasze, albo inwestujesz w automatykę i na każdym piętrze instalujesz regulator który osobno reguluje temperaturą.

    Myślę że te 6k to cena zaporowa ze względu na czarną robotę po kimś ale Płock, blisko Warszawy więc kwota może trzymać tamtejszy poziom.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 27-10-2021 o 06:52
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  4. #4

    Domyślnie

    Mnie sprzęgło kosztowało 250zł.
    Mój hydraulik, sam je zrobił. Wszystko działa jak powinno.
    Także myślę, że akurat cena zaproponowanego przez Ciebie z allegro zestawu, mogłaby zostać 10- krotnie obniżona, gdyby temat dokładnie przemyśleć.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Mnie sprzęgło kosztowało 250zł.
    Mój hydraulik, sam je zrobił. Wszystko działa jak powinno.
    Także myślę, że akurat cena zaproponowanego przez Ciebie z allegro zestawu, mogłaby zostać 10- krotnie obniżona, gdyby temat dokładnie przemyśleć.
    Zaintrygowało mnie to. Mógłbyś rozwinąć?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Mnie sprzęgło kosztowało 250zł.
    Mój hydraulik, sam je zrobił. Wszystko działa jak powinno.
    Także myślę, że akurat cena zaproponowanego przez Ciebie z allegro zestawu, mogłaby zostać 10- krotnie obniżona, gdyby temat dokładnie przemyśleć.
    Chyba sobie jaja robisz. Same pompy z linku (3szt. GA 60) w detalu kosztują 2kPLN...
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Chyba sobie jaja robisz. Same pompy z linku (3szt. GA 60) w detalu kosztują 2kPLN...
    Ale po co tyle pomp????
    Jest wiele sposobów zrobienia jego instalacji.
    Do prawidłowego działania potrzeba mu tylko prostego sprzęgła i dodatkowo do tego co ma- jednej pompy.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    83piotrek

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-400
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Ale po co tyle pomp????
    Jest wiele sposobów zrobienia jego instalacji.
    Do prawidłowego działania potrzeba mu tylko prostego sprzęgła i dodatkowo do tego co ma- jednej pompy.
    Problemem poddasza sa panele na podlodze(podklad z dziurkami, nie mata kwarcowa) i prawdopodobnie niechlujne docieplenie. Z uwagi na koszty(fachowcy oszaleli) i balagan nie wchodzi to w rachube.
    I teraz dochadzac do finiszu sa 2 opcje:

    1. warant na bogato, czyli 3 pompy, po 1 na kazde pietro podlogowki plus 1 pompa na grzejniki oraz sprzeglo i dwa mieszacze plus na kazdym pietrze sterowniki modulujace dietrich co widza temperature na pietrze
    2. wariant poprawny, na minimum. ale ciekawi mnie co on da, co on poprawi. czyli : dolozyc sprzeglo, obieg podlogowek na oba pietra zostawic wspolny i osobna pompa na podlogowki tylko oraz osobna pompa na grzejniki, czyli schemat kopiuj wklej z instrukcji kotla co.

    Ciekawi mnie wariant 2, ale ciekawe co realnie po nim uzyskam, oprocz tego ze bedzie zgodny ze schematem, bo boje sie ze wydam $$ a nadal pietro bedzie inaczej grzalo jak dół z kaflami, no chyba ze na romatemtrach wiecej wycisne...

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    83piotrek

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-400
    Posty
    39

    Domyślnie

    Podbijamy temat. Czy wariant podstawowy czyli dołożyć sprzęgło i jedna pompę pomoże mi ? Tzn co da mi ta przeróbka ? Bo na pewno będzie zgodnie ze schematami

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony