dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie PINB - uzupełnienie dokumentów przy odbiorze domu jednorodzinnego

    Witam,
    Po złożeniu dokumentów (obbiór domu) w PINBie otrzymałem (po 14 dniach czyli w ostanim ustawowym dniu) informacje zwrotną że konieczne jest uzupełnienie dokumentów.
    Moje pytanie. Czy po dostarczeniu dokumentów do PINBu urząd ten ma ponownie całe 14 dni na ich weryfikacje i ewentualne zastrzeżenia?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Po dostarczeniu braków urząd znowu ma czas 14 dni na wydanie decyzji.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Po dostarczeniu braków urząd znowu ma czas 14 dni na wydanie decyzji.
    i w tym czasie musi sie zajmowac tylko tym co wskazał do uzupełnienia czy może na przykłąd powymyslac nowe rzeczy do uzupelnienia czy przeprowadzic kontrolę?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Traktujesz urząd jak wroga a urzędników jak siepaczy? To zła droga.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Traktujesz urząd jak wroga a urzędników jak siepaczy? To zła droga.
    a co to ma do rzeczy? Pytane było o to jak to wygląda z prawnego punktu widzenia. Miłość czy nienawisc nie maja tu nic do rzeczy

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2jacek2 Zobacz post
    i w tym czasie musi sie zajmowac tylko tym co wskazał do uzupełnienia czy może na przykłąd powymyslac nowe rzeczy do uzupelnienia czy przeprowadzic kontrolę?
    Teoretycznie powinni Cię zawiadomić o wszystkich brakach. Z drugiej strony, w zawiadomieniu o zakończeniu budowy nie ma nic skomplikowanego, Twój KB powinien Ci powiedzieć czego dokładnie wymaga nadzór na Twoim terenie.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Teoretycznie powinni Cię zawiadomić o wszystkich brakach. Z drugiej strony, w zawiadomieniu o zakończeniu budowy nie ma nic skomplikowanego, Twój KB powinien Ci powiedzieć czego dokładnie wymaga nadzór na Twoim terenie.
    no wlasnie, moj PIMB ciagle kaze mi uzupelniac nowe druki i formularze ktorch wczesniej nie wymianiał i nie wiem czy ma prawo do tego. I prosze nie pytajcie jaki formularz bo nie tu tkwi sedno.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Nie wiem czy ma do tego prawo, ale praktyka co najmniej dziwna. Ja od KB dostałem listę dokumentów wymaganych przez nadzór, skompletowałem, złożyłem i nie było uwag.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    @ 2jacek2 Co masz oddać na zakończenie budowy to wiedza KB i twoja - jeśli chcesz wiedzieć. Jeśli czegoś w dokumentach brak to należy uzupełnić i po ptokach. Gorzej jeśli są rozbieżności między PnB & projektem a tym co stoi pod dachem i jest udokumentowane w DB , mapie inwentaryzacji po zakończeniu budowy oraz informacji uprawnionego geodety po zakończeniu budowy. Tu niekiedy zaczynają się schody.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony