dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Układanie styropianu pod posadzkę

    Cześć,
    projektowana ilość ocieplenia podłóg na parterze to 20cm styro. Oczywiście na całości będzie podłogówka. W tej warstwie znadją się rurki wody użytkowej, odrobinę kanalizacji itd. To chyba standard.

    1. Biorą to pod uwagę jakie układać warstwy? 2x10 czy 10,5,3,2? (Ta ostatnia opcja będzie konieczna bo poziom chudziaka różni się w jednym czy dwóch pomieszczeniach o 2 czy 3cm.

    2. Może lepiej lepiej zrobić po całości te 17 czy 18cm styro i tym sposobem dać miejscowo grubiej posadzkę? Zyskam trochę "akumulacji".
    3. Czy może poziom styro na całości musi być idealny i są kategorycznie niedopuszczalne klawisze 1 czy 2cm? Raczej chcę uniknąć wylewania samopoziomu.
    4. Czym niwelować jakieś miejscowe nierówności?

  2. #2

    Domyślnie

    Witam, chce dać na strop styropian na mijanke i wylewkę. Powyżej stropu w ścianie nośnej mam warstwę cegieł i dopiero zaczyna się otwór z drzwiami. Czy powinienem wyciąć te cegły pod drzwiami do poziomu stropu i dać tam jeszcze styropian i wylewkę?

  3. #3

    Domyślnie

    Wszedzie gdzie widziałem otwory drzwiowe są do samego chudziaka czy stropu. U siebie oczywiście mam tak samo

  4. #4

    Domyślnie

    Dom z lat 70. A więc powinienem wykuc, wyciąć ten rząd cegieł co jest pod rana drzwi. Podejrzewam że są one podmurowanie na stropie to po usunięciu zostanie wszystko na poziomie stropu.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jens16 Zobacz post
    Czy powinienem wyciąć te cegły pod drzwiami do poziomu stropu i dać tam jeszcze styropian i wylewkę?
    Wyciąć i dać poszerzenie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony