dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    adach81

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    1

    Domyślnie Fotowoltaika rozliczenie roczne

    Witam ,we wrześniu założyłem sobie panele fotowoltaiczne i zostałem pomyślnie podłączony do sieci. Jako ze nie znam się na tym nie robiło dla mnie różnicy w jakim miesiącu będę podłączony do sieci. Po głębszym zapoznaniu się z tematem zdałem sobie sprawę ze popełniłem błąd bo jak się okazuje okres w którym zakładasz panele ma znaczenie. Gdyż magazynowana energia z paneli jest do wykorzystania przez rok czasu. Czyli w moim przypadku od września do września. Wiosna i lato są najbardziej efektywne i kumuluje się dużo energii która jest do wykorzystania ale tylko do września. Wiec jest to mało efektywne . Chciałbym żeby mój okres rozliczeniowy zaczynał się od kwietnia do kwietnia żeby energia zmagazynowana wiosną i latem mógł wykorzystać zimą . Wiec moje pytanie czy jest to możliwe żeby to zmienić a jeżeli tak to w jaki sposób ? Moim dostawca energii jest Energa.

  2. #2

    Domyślnie

    Oj chyba to nie tak jak myslisz. Licz rok do roku ale każdy miesiąc osobno. Czyli energia skumulowana we wrześniu będzie do odbioru do końca września następnego roku a ta z pażdziernika do końca pażdziernika następnego roku i tak dalej.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    12 miesięcy licząc od końca danego miesiąca.
    Czyli:
    energia skumulowana we wrześniu będzie do odbioru do końca wrześnie następnego roku
    a ta z października do końca października następnego roku i tak dalej.
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 25-10-2021 o 19:21 Powód: energia skumulowana we wrześniu będzie do odbioru do końca wrześnie następnego roku a ta z października do końca października
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jancia

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Polska
    Posty
    229

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    12 miesięcy licząc od końca danego miesiąca.
    Czyli:
    energia skumulowana we wrześniu będzie do odbioru do końca października następnego roku
    a ta z października do końca listopada następnego roku i tak dalej.
    Chyba nie tak jest, przynajmniej w Tauron, mamy już przykłady, i wysłana we wrześniu i podliczona na koniec września ma być odebrana po 12 m-cach czyli do końca września

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie


    Masz rację
    12 miesięcy od końca września to będzie do końca września następnego roku !
    @raddar też dobrze napisał.

    Poprawię swój wpis.

    Na rozliczenie energii z fotowoltaiki mamy 12 miesięcy, licząc od od daty wprowadzenia energii elektrycznej do sieci. Zgodnie z ustawą o OZE, za datę wprowadzenia do sieci uznaje się ostatni dzień danego miesiąca kalendarzowego, w których energia została wprowadzona do sieci. Niewykorzystana energia przechodzi na kolejne okresy rozliczeniowe (jednak nie dłużej niż przez wspomniane już 12 miesięcy).
    https://enerad.pl/aktualnosci/rozlic...sisz-wiedziec/
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #6

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 13:09

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Jak jest w PGE?
    Energia wprowadzona np. we wrześniu 2021 może być rozliczona do końca października 2022 czy w okresie 365 dni od wprowadzenia?

    PODSTAWOWE ZASADY ROZLICZANIA PROSUMENTÓW wg PGE
    https://k6e5s3r2.rocketcdn.me/wp-con...ltaiki-pge.pdf
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 25-10-2021 o 20:28
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony