dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Kuchnia na drewno - podłączenie

    Myślę o zakupie kuchni na drewno z piekarnikiem ew zrobienie kuchni kaflowej przez zduna. Jako że pomieszczenie jest małe chyba jednak skłaniałbym się ku mniejszej gotowej kuchni na drewno chyba, że taka ręcznie robiona kuchnia kaflowa jest lepsza.

    Komin jest stary z lat 80tych ceglany wydaje mi się że tam jest sama cegła nie ma żadnego wkładu choć pewności nie mam. Jest przyłącze pieca dość nisko do którego była podłączona prosta kuchnia kaflowa, niestety została rozebrana. Podobno słabo paliła.


    I teraz pytanie czy mam szukać kuchni z tylnym wylotem i jakoś próbować podłączyć do tego starego przyłącza czy lepiej z górnym i zrobić nowe przyłącze wyżej? Co zapewni lepszy ciąg? Przyłącze kominowe musi być trochę wyżej lub równo z wylotem prawda? Czy dobrym pomysłem jest zrobienie nowego otworu w kominie za pomocą wiertarki (nawiercenia otworów w kształcie koła i wydłubanie otworu na przyłącze?).

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Trudno powiedzieć w którym miejscu wejście do komina, nie mając jasności co tam będzie podłączone. Urządzenia zduńskie można nawet przy podłodze podłączyć, w celu uzyskania lepszej sprawności. Sprawność gotowców zaś, lepiej podnieść podłączając bliżej sufitu - w celu odzyskania energii z rury dymowej. By nie puszczać jej do komina...Dziurę robisz dowolnym sposobem. Najlepiej wkleić w nią mufę dwuścienną.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję,

    Wymierzyłem dokładnie i środek wlotu spalin (przyłącze) po rozebranej kuchni kaflowej jest 65cm nad podłogą oraz 9cm od lewego kąta ściany. Średnica przyłącza 12cm.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat kuchni.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	46,3 KB
ID:	458164  
    Ostatnio edytowane przez Martix ; 11-11-2021 o 08:23

  4. #4

    Domyślnie

    Trochę oczyściłem i zajrzałem do przewodu kominowego przez przyłącze w ścianie (to na wysokości 65cm) . Okazuje się że kanał kominowy idzie w lewo w bok a nie od razu do góry także w osi przyłącza powyżej zapewne nie ma kanału kominowego? Najprawdopodobniej pionowy kanał jest jakieś 30cm na lewo bo ten boczny kanał ma ok 40cm długości. Góra (sufit) tego przewodu kominowego jest na wysokości 74cm, dół na ok 57cm, prawy bok 11cm od narożnika ściany. Zatem chyba kanał kominowy idzie pionowo już za tą lewą ścianą (ona ma ok 19cm grubości).

    Wychodzi na to że jedyne co mi pozostaje to podłączenie do istniejącego przyłącza bo zapewne żeby podłączyć inaczej trzeba by było już robić poważne przeróbki w ścianach.

    Czy postawienie pieca, który ma środek lewego bocznego wylotu spalin na wysokości 73,5cm, na prawej ścianie i podłączenie go do tego przyłącza kolanem z rewizją to dobry pomysł? Mógłbym też piec postawić na lewej ścianie i podłączyć z prawego bocznego wylotu spalin którego oś znajduje się 18cm od pleców pieca więc tutaj jest jeszcze przesunięcie osi w pionie. W przypadku usytuowania na prawej ścianie "wystarczy" przesunięcie pieca by to zniwelować.

    Czy powinno to działać czy muszę szukać innego pieca który ma niżej wylot spalin? Jakby ceny i efektywność pieców zduńskich pieców kaflowych były podobne to też nie miałbym nic przeciwko ale z tego co się orientowałem to są przynajmniej 2 razy wyższe.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat kuchni z piecem.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	48,8 KB
ID:	458173  
    Ostatnio edytowane przez Martix ; 11-11-2021 o 09:26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony