dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Agatta.W

    Zarejestrowany
    Sep 2021
    Skąd
    Bagno
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    18

    Lightbulb Wybór instalatora pompy ciepła - wskazówki

    Dzień dobry,

    czym kierowaliście się podczas wyboru instalatora Czy tylko ceną? Powiedzcie mi, proszę, jak Wy wybieraliście.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Dobrze jest szukać firm w swojej okolicy, bo masz wtedy łatwy dostęp do referencji, które możesz zweryfikować, a później do serwisu.
    Nasze firmy partnerskie, które działają w Twojej okolicy, możesz znaleźć w Sieci Sprzedaży Viessmann: https://www.viessmann.com.pl/ss/ss.php Wystarczy wpisać kod pocztowy lub adres
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    ja ceną. Dokładnie wiedziałem czego chce i jak gówniana to będzie usługa. Wyszło atrakcyjnie cenowo, kilka rzeczy poprawiłem sobie sam bo mi się już szarpać nie chciało np z nabiciem odpowiedniego ciśnienia naczynia.

    Gdyby nie problemy ze zdrowiem zamówiłbym tylko usługę gazową.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Agatta.W

    Zarejestrowany
    Sep 2021
    Skąd
    Bagno
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał eMdzeJ Zobacz post
    ja ceną. Dokładnie wiedziałem czego chce i jak gówniana to będzie usługa. Wyszło atrakcyjnie cenowo, kilka rzeczy poprawiłem sobie sam bo mi się już szarpać nie chciało np z nabiciem odpowiedniego ciśnienia naczynia.

    Gdyby nie problemy ze zdrowiem zamówiłbym tylko usługę gazową.
    Ano właśnie, co wyszło nie tak? Co musiał Pan poprawić?
    Ostatnio edytowane przez Agatta.W ; 26-10-2021 o 12:20

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Agatta.W

    Zarejestrowany
    Sep 2021
    Skąd
    Bagno
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Dobrze jest szukać firm w swojej okolicy, bo masz wtedy łatwy dostęp do referencji, które możesz zweryfikować, a później do serwisu.
    Nasze firmy partnerskie, które działają w Twojej okolicy, możesz znaleźć w Sieci Sprzedaży Viessmann: https://www.viessmann.com.pl/ss/ss.php Wystarczy wpisać kod pocztowy lub adres
    A jak najlepiej sprawdzić takie firmy? Chodzi mi o odróżnienie fachowca od amatora. Może jest coś, po czym powinna mi się zapalić czerwona lampka?

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agatta.W Zobacz post
    Ano właśnie, co wyszło nie tak? Co musiał Pan poprawić?
    ułożenie kabli, ustawienie ciśnienia w naczyniu wzbiorczym, dokrecenie zacisków prądowych. dokładne odpowietrzenie, zalanie inhibitora. Instalacja robiona na raty bo mimo umawiania się wcześniej i ustalenia zakresu Panowie przyjechali bez wszystkich podzespołów.

    Złe ciśnienie w naczyniu wzbiorczym w pompie robili na zasadzie zgłoszenia serwisowego bo zakładałem jak było ciepło. Sam w środku nie chciałem grzebać bo gwarancja. Spuścić ciśnienie spuściłem sam z naczynia do CWU bo mi się nie chciało umawiać na zrobienie czegoś co zajeło mi minutę.

    Nie podoba mi się też poprowadzenie peszli i generalnie rur. Panowie o laserach nie słyszeli. Ale się tego spodziewałem w sumie. Robiłem na rurach zgrzewanych a nie na zagniatancyh żeby zbić cenę. Jak (lub jeśli) padnie zbiornik na CWU to sobie to wtedy poprawie.

    Plany były żeby to zrobić samemu aż do styku z pompą ale czasami tak jest że się planuje a potem nic z tego nie wychodzi. Zdrowie klękło i w życiu bym nie wytaszczył starego i ustawił nowego zbiornika na CWU. Wiec wyszło jw.

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agatta.W Zobacz post
    A jak najlepiej sprawdzić takie firmy? Chodzi mi o odróżnienie fachowca od amatora. Może jest coś, po czym powinna mi się zapalić czerwona lampka?
    referencje i obejrzeć instalacje u kogoś. Abo pytać na forum

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agatta.W Zobacz post
    A jak najlepiej sprawdzić takie firmy? Chodzi mi o odróżnienie fachowca od amatora. Może jest coś, po czym powinna mi się zapalić czerwona lampka?
    Ja najpierw znalazłem firmę, która złożyła mi ofertę, cenowo odpowiadającą moim założeniom. Później poprosiłem ich o kontakt z osobami, u których montowali PC, a następnie kilka odwiedziłem. Nikt nie miał zastrzeżeń, więc wybór prosty a instalator ma do mnie 30km.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Agatta.W

    Zarejestrowany
    Sep 2021
    Skąd
    Bagno
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    18

    Domyślnie

    Masakra. Mam nadzieję, że doszło do jakiejś rekompensaty czy zejścia z ceny.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Agatta.W

    Zarejestrowany
    Sep 2021
    Skąd
    Bagno
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    18

    Domyślnie

    Dziękuję
    A porównywał Pan oferty? Czy nawet nie było potrzeby?

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Agatta.W

    Zarejestrowany
    Sep 2021
    Skąd
    Bagno
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    18

    Domyślnie

    Dziękuję, czyli jestem w idealnym miejscu

  12. #12

    Domyślnie

    Zwykle producenci rekomendują lokalnych wykonawców, co oczywiście nie musi być gwarantem, ale może pomóc

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Ja wybrałem ofertę z firmy z ogłoszenia , niedaleko , cena nie zła i opinie fajne i na tym koniec. czekam i czekam i doczekać się nie mogę na montaż, PC już od sierpnia w garażu a instalatorzy robią większe inwestycje i mają mnie w .... gdzieś.

    Tak że poważnie się zastanówcie kogo bierzecie , opinia opinią ale w umowie wyraźnie zapiszcie termin realizacji, ja tego nie mam ,
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Agatta.W

    Zarejestrowany
    Sep 2021
    Skąd
    Bagno
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    18

    Domyślnie

    Heh, to ja tak miałam z wykończeniem mieszkania. Tylko ustnie uzgodnione, a potem wykończenie mieszkania mnie wykańczało... I pieniędzy ciągle było mało.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony