dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Malowanie słupków ocynkowanych ogniowo

    Witam. Zakupiłem słupki ocynkowane ogniowo 80x40x2mm. Chciałbym je pomalować. Czy muszę to zrobić od razu, czy mogę je pomalować dopiero po wbetonowaniu?
    Jakiej farby najlepiej użyć? Widziałem taką rafil do ogrodzeń z ocynku. Czy faktycznie nie trzeba podkładu?
    2 kwestią to beton pod słupki.
    Niestety nie posiadam jeszcze prądu na działce/ brak możliwości podpięcia betoniarki
    Czy taki gotowy beton pod słupki np. Kreisel (zasypać/zalać) będzie dobrym rozwiązaniem?
    Są również gotowe betony b20 np. Baumit o połowę tańsze za opakowanie, ale nie za bardzo wiem jak to wymieszać?
    Kolejną sprawą to samo osadzanie słupka.
    Czy należy najpierw zalać beton w dołek i osądzać, czy na odwrót. Ps to 1 rozwiązanie wydaje mi się solidniejsze /beton w słupku.

    Z góry dzięki za odpowiedź

  2. #2

    Domyślnie

    Słupki nie musisz zalewać mokrym betonem. Wystarczy jak wymieszasz żwirek z cementem i taka suchą mieszanka wraz z kamieniami polnymi obsypiesz i ustabilizujesz słupek, taka mieszanka sama stwardnieje w gruncie.
    Co do malowania ocynku to ciężko stwierdzić jaka farba będzie się trzymać. Ja malowałem kiedyś blachę i rynny ocynk które leżały na dachu z dwa lata czyli ocynk już się wytrawił i po pomalowaniu po roku farba zaczęła odłazić płatami. Farba była przeznaczona pod ocynk i bez gruntu a blachę przed malowaniem wymyłem i odtłuściłem benzyną ekstrakcyjną, malowałem za pomocą pistoletu.

  3. #3

    Domyślnie

    A jaka Średnica otworu pod ten słupek 80x40? 20 czy 25?

  4. #4

    Domyślnie

    Ja kopałem taki kwadrat na szerokość szpadla i na głębokość około 60 cm.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Dołek o szerokości szpadla lub półtorej i głębokości min. 50 cm Beton B20 od Baumita wyjdzie drogo więc można pomieszać z ich wylewką betonową B15.
    Jak ziemia jest luźna piaszczysta to mleczko cementowe wsiąka w piach to lepiej sam B20.
    Mieszasz w taczce lub dużej kaście.
    Wlewasz to do dołu, najlepiej aby dół nie był pełen wkładasz słupek poziomując go względem rościągniętego sznurka i poziomicy.
    Następnie do dołu wkładasz kamienie lub połówki cegieł które ustabilizują słupek a Ty przystępujesz do następnego..

    Zastanów się dobrze i przelicz ilość słupków.
    32 szt o głębokości 50cm i szerokości 25cm to 1m3 betonu więc rozrabiając go workami będziesz to robił z tydzień.
    Czy czasem nie lepiej zamówić tonę lub 1m3 gotowej mieszanki z betoniarni.
    Nie wiem jakie ogrodzenie planujesz czy to siatka czy coś innego ale jeśli to np. frontowe i jest w miarę krótkie 20 - 30mb to może warto wylać cały fundament po długości zamawiając gotową mieszankę.
    Po słupkach zachce Ci się jakaś podmurówka to będzie gotowe.
    Przywiozą małą wywrotką i wysypią na przygotowaną przez Ciebie folię budowlaną, a później taczką powozisz sobie.

    Malowanie słupków dopiero po jakimś czasie i kilkukrotnych opadach deszczu aby powierzchnia cynku była chropowata.
    Nowy gładki ocynk trudno chwyta farba więc po wyschnięciu i przypaleniu słońcem potrafi odłazić płatami.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 27-10-2021 o 09:46
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Dołek o szerokości szpadla lub półtorej i głębokości min. 50 cm Beton B20 od Baumita wyjdzie drogo więc można pomieszać z ich wylewką betonową B15.
    Jak ziemia jest luźna piaszczysta to mleczko cementowe wsiąka w piach to lepiej sam B20.
    Mieszasz w taczce lub dużej kaście.
    Wlewasz to do dołu, najlepiej aby dół nie był pełen wkładasz słupek poziomując go względem rościągniętego sznurka i poziomicy.
    Następnie do dołu wkładasz kamienie lub połówki cegieł które ustabilizują słupek a Ty przystępujesz do następnego..

    Zastanów się dobrze i przelicz ilość słupków.
    32 szt o głębokości 50cm i szerokości 25cm to 1m3 betonu więc rozrabiając go workami będziesz to robił z tydzień.
    Czy czasem nie lepiej zamówić tonę lub 1m3 gotowej mieszanki z betoniarni.
    Nie wiem jakie ogrodzenie planujesz czy to siatka czy coś innego ale jeśli to np. frontowe i jest w miarę krótkie 20 - 30mb to może warto wylać cały fundament po długości zamawiając gotową mieszankę.
    Po słupkach zachce Ci się jakaś podmurówka to będzie gotowe.
    Przywiozą małą wywrotką i wysypią na przygotowaną przez Ciebie folię budowlaną, a później taczką powozisz sobie.

    Malowanie słupków dopiero po jakimś czasie i kilkukrotnych opadach deszczu aby powierzchnia cynku była chropowata.
    Nowy gładki ocynk trudno chwyta farba więc po wyschnięciu i przypaleniu słońcem potrafi odłazić płatami.
    Też myślałem, żeby zamówić gotowy beton, ale nie wiem czy uda mi się dobrze ustabilizować słupki.
    Ogrodzenie ma być panelowe około 80m a frontowe jeszcze nie wiem jakie 20m.
    Na szczęście sąsiedzi się dołożą do ogrodzenia

  7. #7

    Domyślnie

    Nikt nie przywiezie Ci jednego kubika betonu na działkę. Jak już chcesz zalewać mokrym betonem to załatw małą betoniarkę i żwir oraz cement i mieszaj na miejscu.
    Skoro ma być to ogrodzenie panelowe to nie lepiej zastosować gotowe elementy do stabilizacji słupków wraz z podmurówką, są to elementy wykonane z betonu.
    https://www.ogbet.pl/wp-content/uplo...SK%C5%81AD.jpg
    Ostatnio edytowane przez henrykow ; 28-10-2021 o 08:08

  8. #8

    Domyślnie

    Ps. Tak właśnie patrzę, że 1m³ betonu wyszedłby ponad 600zł (przez niepełny załadunek) także drogo. Już taniej wyszłoby mi zasypywanie tego błyskawicznego betonu pod słupki np. Kreisel cena 20zł za worek (ponoć nie trzeba go mieszać zasyp/zalej)

  9. #9

    Domyślnie

    Uparłeś się na te gotowe zaprawy. Taniej wyjdzie Ci kupić cement w worku i wymieszać ze żwirem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony