dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    fantomek24

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Problem z regulacją okna

    Okno można uchylać jak i otwierać jest producenta oknoplasta okucia maco. Przy zamykaniu czuć opór w miejscu wskazanym na fotce w załączeniu jest to chyba jakaś blokada aby wiatr nie otwierał, przykre ale m i odkręcałem ale efektu brak. W jaki sposób podejść do tematu i to wyregulować aby nie było Żak znaczącego oporu https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/...vkRhPIqdps69tk

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał fantomek24 Zobacz post
    Okno można uchylać jak i otwierać jest producenta oknoplasta okucia maco. Przy zamykaniu czuć opór w miejscu wskazanym na fotce w załączeniu jest to chyba jakaś blokada aby wiatr nie otwierał, przykre ale m i odkręcałem ale efektu brak. W jaki sposób podejść do tematu i to wyregulować aby nie było Żak znaczącego oporu https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/...vkRhPIqdps69tk
    Jest to zatrzask balkonowy i regulację wysunięcia tego plastiku należy wykonac kluczem imbusowym z drugiej strony, na prawo od tego palca. Na zdjęciu nie widać tej śruby regulacyjnej.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    fantomek24

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki stary to będzie ta przyczyną tego oporu? Nie mogę namierzyć o której śrubie piszesz?

  4. #4

    Domyślnie

    Śruba na ampol 4 mm po drugiej stronie zatrzasku, wkręcając ją wsuwasz ten plastik w korpus zatrzasku i tak mocno nie zaczepia.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie wspominacie o czynności nr jeden: trzeba wysunąć do góry ten jasny plastikowy element z metalowego okucia..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    fantomek24

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki Panowie. A potpowiecie odrazu jak wyregulować to skrzydło. Obciera dół przy rogu przy zamykaniu i zauważyłem że po domknięciu górna część okna słabo przylega (przed przekręceniem klamki. Tak wogole to prosiłbym info jak należy regulować to okucie

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Chyba najlepiej poprosić fachowca/sprzedawcę..
    Róg pod klamka? Na pionie czy poziomie?Może wystarczy podnieść na dolnym zawiasie, może ściągnąć po przekątnej. Może przeszklić..

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    fantomek24

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Findlasnia a możesz podpowiedziec jak to zrobić i która regulacja jest za co odpowiedzialna? Chciałbym się nauczyć na przyszłość. Tak chodzi o dolny róg pod klamką

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ciągle nie wiem czy pion, czy spód. Jak pion to regulacja boczna na dolnym zawiasie. Jak spód, to regulacja górna, ale bardziej na rozwórce górnego zawiasu (jak otworzysz skrzydło na całą szerokość i zajrzysz tam od boku to zobaczysz śrubę.
    Pierwszy z brzegu link:
    https://drzwioknabramy.eu/blog/6/Reg...4%87-MACO.html
    Piszę o ilustracji 2 i 3.

    Tyle że to teoria. Bo w praktyce wszystkie regulacje możesz mieć już na maksa i trzeba poszukać realnej przyczyny.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Nie wspominacie o czynności nr jeden: trzeba wysunąć do góry ten jasny plastikowy element z metalowego okucia..
    A chyba to jednak ja się myliłem (to co piszę jest zdaje się w Winkhausie).
    Str 8, dolne obrazki:
    https://www.maco.eu/assets/757070pl
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    fantomek24

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Panowieca ktoś wytłumaczył by łopatologicznie który zawias i jak wyregulować aby okno przylegało bardziej do ramy bo czuje ze zimne powietrze leci. Jak wspominałem okno oknoplasta oku ie mac

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Dolny róg pod klamką, to dolny zawias. Tyle, że nieliczne mają na nim regulację.
    Druga sprawa - to zwykle nie doleganie do ramy, a szybciej docisk (rolki na skrzydle się reguluje). A tak realnie, to zwykle jest kwestia ustawienia symetrii skrzydła względem ościeżnicy. A to już trzeba rozpatrywać jako całość i działać na tym zawiasie, który tego wymaga, a często na obydwu na raz.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    fantomek24

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Finlandia dzięki a konkretnie? Jakiś filmik poglądowy gdzie tego szukać i jak zrobić?

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.297
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Konkretny film dotyczący okien Oknoplastu:
    https://www.youtube.com/watch?v=gDawVnCNOms
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  16. #16

    Domyślnie

    Ten filmik Oknoplastu jest tak ogólnikowy że niekumaty ktoś nic z niego nie zrozumie. Pomijam już że zapomnieli że oprócz prawych są też lewe skrzydła i ustawienia na "godzinę" będą wtedy odwrotne. Zresztą dotyczy Winkhausa a maco to inna trochę bajka.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cóż, oceniam wszystkich swoją miarą. Też jestem niekumaty, nauka pod okiem najlepszego serwisanta skończyła się kompletnym rozregulowaniem okna. Dopiero lata praktyki sprawiły, że nie boję się podejść do "klasycznej" regulacji. Tyle, że to co jest w dostępnych instruktażach, to taka "prezentacja", a prawdziwy fach wymaga doświadczenia...

    Dlatego tak sceptycznie podchodzę do wszelkich pytań o regulację..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    fantomek24

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Finlandia jasne ale podpowiadając można jakoś naprowadzić bardziej dokładniej aby Kowalski mógł podejść do problemu

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    fantomek24

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Panowie walczyłem i chyba udało się proszę o potwierdzenie tylko ze ustawień nie zimowe okna tak powinno wyglądać. Mianowicie te maco okucia mają takie rygle i na nich nie ma żadnego oznaczenia np kropka co sugerowaloby wkręcenie śruby tak aby kropka była w, store wnętrza ale jest taka pod nimi blaszka okrągła która jest z jednej strony ścięta ustawiłem to ścięcie w kierunku wewnętrznym załączam fotkę czy takie ustawienie oznacza zimowe i tym samy okno lepiej przylega? Wskazuję śrubokrętem ta blaszkę i ścięcie

  20. #20

    Domyślnie

    Nie wiem co się udało i czy jest lepiej bo jest dokładnie odwrotnie, tak jest minimalny docisk.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony