dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Pralka, suszarka wolnostojąca - montaż pionowy, wentylacja.

    Zamierzam kupić pralkę i suszarkę wolnostojącą do kuchni, mam problem, ograniczenie głębokości max 50cm, już prawie kupiłem, gdyby nie rozmowa ze sprzedawcą. Otóż zamierzam zamontować w formie słupka jedno na drugim, po bokach płyty mdf, nad pralką półka na suszarkę, czyli de facto pralka z 3 stron będzie miała ścianki niejako zabudowy. Sprzedawca poinformował mnie, że tak nie może być, bo będzie ograniczona wentylacja i szybko zadziałają czujniki/sensory informujące o nieprawidłowych warunkach pracy a serwis odmówi naprawy.

    Zaproponował, aby kupić pralkę i suszarkę do zabudowy, że mają inną konstrukcję i mogą bez problemu pracować we wnękach, problem niestety jest taki, że nie ma na rynku pralek do zabudowy o głębokości poniżej 53-54cm a niestety mam max 50cm. Z drugiej strony nurtuje mnie pytanie dlaczego zabudowanie pralki po bokach i z góry (blat) ma zły wpływ na wentylację skoro ścianki i górna pokrywa pralki nie mają żadnych otworów ( nie wiem jak jest w suszarce, bo nie posiadam), więc nie ma czego zasłaniać. Na chłopski rozum, jeżeli pralka stanie nóżkach ew. cokole to powietrze będzie opływać od dołu do wnętrza następnie tyłu pralki i w górę - zatem wentylacja będzie.

    Nie wiem może się mylę, czy ktoś światły w temacie mógłby rozwiać moje wątpliwości, z góry bardzo dziękuję.
    Serdecznie pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja na twoim miejscu nie słuchałbym sprzedawcy tylko zapytał producenta czy ma takie wymogi. Nie wiem jak w przypadku pralek ale przy lodówce wolnostojącej w instrukcji mam napisane że minimalna odległość od ścianek bocznych i górnej to 5 cm. Dla pralek też pewnie coś takiego jest.

  3. #3

    Domyślnie

    Przeglądnąłem dzisiaj kilka kart produktów Beko, Candy, Elektrolux-a i nie ma tam żadnej wzmianki na ten temat. Jeżeli chodzi o suszarkę to nadmiar ciepła najbardziej wychodzi poprzez szklane drzwiczki, natomiast pralka schładzana jest wodą, potwierdził serwis.
    Serdecznie pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony