dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Wymiana grunt koszty

    Dzień dobry,

    Czy ktoś wymieniał grunt pod budowę domu? Jeśli tak to można wiedzieć w jakiej kwocie się zamknął (przy tym oczywiście ile metrów głębokości i jaką powierzchnię).
    Mam do wymiany około 2,5 metra (2,6-2,3) przy domu 12 x 10 m. Przy tym muszę wywieźć i zutylizować wykopana glinę z gruzem (po prostu jakieś śmieci, nic wartościowego). A według opinii geologicznej zamienić to na 50 cm tłucznia lub dolomitu i resztę pospółki/piasku.
    Niestety okoliczne firmy (Śląsk) niezbyt chcą podjąć się całkowitej wyceny, dostaje coś w stylu koparka 120zł/h, tłuczeń 45zł/t, piasek 25 zł/t wywóz i utylizacja 33 zł za m3 itp itd. (to przykładowe ceny z różnych firm które pytałem o wycenę)
    Z wszystkich tych informacji policzyłem (bez koparki i zagęszczarki ) przy tych wymiarach domu (plus 1 m w każdą stronę wychodzi 168 m2) 14 k za wywóz 6 k tłuczeń 16 k za piasek plus koparka z operatorem (nie mam pojęcia ile 2-3 dni pracy?) Do tego zagęszczarka (tu nie mam kompletnie pojęcia ile pracy i jakie koszty). Natomiast wychodzą kwoty w okolicy 40 k (być może przy tak dużym zamówieniu udałoby się coś stargować z cen ). Natomiast dzisiaj dostałem 1 wycenę na ok 90 k. I teraz zastanawiam się czy ktoś to po prostu rzucił żeby dać mu spokój czy ja coś źle liczę.

    Ewentualnością pozostaje piwnica, aczkolwiek tutaj też nie mam pojęcia na jaka kwotę się nastawić (dodam że wody gruntowej na 5 metrów nie stwierdzono)

    Uprzedzając pytania grunt jest nasypowy.

    Dziękuję za ewentualne odpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez woofer ; 26-10-2021 o 19:18

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Jak masz tak nisko wodę, to kilkadziesiąt tysięcy lepiej włożyć w piwnicę.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #3

    Domyślnie

    Cześć, masz do wymiany około 500 m3. Półtora roku temu za taką samą robotę zapłaciłem niecałe 15 tys.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    893

    Domyślnie

    To nieźle, bo 15k nie wystarczy na zakup materiału (półtora roku temu też by nie wystarczyło). Zasypali Ci to śmieciami, czy co?

  5. #5

    Domyślnie

    No siedzi taki i wypisuje, że 500m3 wymieni za 15 tys. Dramat. Jak PAD na tłiterku

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    40 wychodzi na realną cenę ( acz porównuje do woj mazowieckiego) i oczywiście diabeł tkwi w szczególach. Mając jednak te informacje uważam, że to cena ok

    Same wywrotki z piaskiem wyniosą 30k, a do tego jeszcze utylizacja koparka itd.
    Ostatnio edytowane przez Dzeus86 ; 03-11-2021 o 16:55

  7. #7

    Domyślnie

    Dostałem kolejna wycenę za ta wymianę 85 k (niestety nie wiem z jakiej firmy była ta 1 wycena wiec mam nadzieje że nie miałem szczęścia trafić na tą samą firmę). Czekam jeszcze na kilka wycen, mają być na dniach po wielokrotnych ponagleniach telefonicznych.

    Rozmawiałem tez z geologiem który robił dla mnie opinie geotechniczną i był bardzo zdziwiony przedstawionymi wycenami. Jego zdanie jest takie że około 40 k powinno wystarczyć.

    Coraz mocniej się przekonuje do zrobienia piwnicy.

    Z ciekawostek naczytałem się o palach i studniach, oczywiście wszędzie pisali że to dużo droższa opcja niż wymiana gruntu (przy sprzyjających warunkach gruntowych, zresztą jedna z tych firm której ostatecznie było do mnie za daleko również tak napisała). Natomiast dzisiaj dostałem wycenę na pale CFA na kwotę 46 k netto. Przyznam że wygląda to dużo korzystniej od wycen za ta wymianę.

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    w przypadku pali tez diabel twki w szczegolach - pytanie np. jak dlugie te pale wycenili. Mam sasiada ( 5 dzialek dalej), ktorego "palowanie" wynioslo 110 000 PLN.

    EDIT: Niestety, ale obecnie, aby cos wycenic to jest dramat. Chcialem np. zrownac koparka dzialke i w kilku miejscach uzupelnic ziemie. Wyceny jakie dostawalem to 30 000, 50 000, 25 000. Finalnie wyjdzie mnie 6700.. Podejrzewam, ze w twoim wypadku jest to samo.

    Najgorsze jest jak ktos buduje dom bardziej okazaly - wtedy cena przez telefon vs ta, która jest na miejscu po wizji lokalne zawsze rosnie prawie razy dwa. Gdy czlowiek pyta co konkretnie wplywa na taka zmiane dostaje metne tlumaczenie i glupawe usmiechy..
    Ostatnio edytowane przez Dzeus86 ; 08-11-2021 o 11:56

  9. #9

    Domyślnie

    Robiłem wymianę gruntu pod płytę fundamentową w październiku 2021 łącznie dowiezino mi 16 wanien po około 27T łącznie około 430 ton kruszywa grube + wierzchnie 0-35mm
    1) zebranie humusu na nasyp na działce zebranie gruntu z wykopu na drugim nasypie
    2) wykop ( 30-90 cm) do niwelatora następnie zagęszczony po koparce
    3) doprowadzenie wody i prądu ze studni (około 25 m)
    4) geowłóknina po całości
    5) osadzenie drenów i studni chłonnej,
    6) grube kruszywo do niwelatora i zagęszczanie
    7) wykonanie nasypów wkoło budowanej podbudowy płyt z zebranego gruntu i zagęszczanie
    8 budowa podjazdu do garażu (13x5m 0-80 cm wysokości z grubego kruszywa i zagęszczenie)
    9) kruszywo 35-0 mm na wierzchnia podbudowę płyty do niwelatora z zagęszczaniem
    10) dowóz materiału na działkę 3 osinówką i przeładunek (wanna by nie wyjechała)
    11) korytowanie i utwardzenie małego parkingu na 3 auta na działce

    Działka na glinie (glina pylasta i piaszczysta) niekorzystne warunki gruntowe stąd wymiana gruntu po badaniu, w dodatku spadek na działce po przekątnej niemal 100 cm stąd dodatkowa konieczność budowy nasypu.

    Trwało to około 10 dni - przerwy w dostawie kruszywa (budują dość intensywnie ekspreówke i kruszarnia w pierwszej kolejności ich obsługuje)
    Koszt materiały wszystkie + robocizna nieco ponad 60 ty zł tanio nie jest (do niedawna można było to zrobić na pospółce rzecznej było pewnie ze 25% taniej ale już niedostępna
    Praca i materiały zlecone jednej rodzinnej firmie



    Ostatnio edytowane przez irtherm ; 09-11-2021 o 09:28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony