dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie PINB zablokowana kontrola ze względu na Covid

    Cześć.
    Ponad rok temu zgłosiłem samowolę budowlaną na sąsiedniej działce do PINB. Od razu praktycznie dostałem info, że ze względu na pandemię zablokowane są kontrolę w terenie i urzędnik pojawi się jak tylko blokada się skończy. Problem w tym, że od roku co miesiąc blokada jest przedłużana.

    Kilkukrotnie dzwoniłem do urzędnika prowadzącego sprawę i pytałem jak się ma sytuacja. Za każdym razem info było takie samo, że blokada, że on ma związane ręce i jak tylko się odblokują to kontrola będzie.

    Nie zapowiada się na to, żeby w trakcie nadchodzącej "fali" urząd się odblokował, skoro nie zrobił tego w trakcie łagodnych dni letnich kiedy zakażeń była nieznaczna ilość.

    Co mogę zrobić w tej sytuacji? Czy prośba o kontrolę do Wojewódzkiego inspektoratu byłaby dobrym kierunkiem? Dodam, że chodzi o kontrolę "w terenie", która nie będzie wymagała wchodzenia do zamkniętych pomieszczeń.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Co to za samowola?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Co to za samowola?
    Ma to znaczenie dla tego czy kontrola może się odbyć?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    No przecież dostałeś odpowiedź z PINBu że nie może się odbyć. W wojewódzkim cię wyśmieją i odeślą do powiatowego. Proponuję się zająć swoim obejściem i przestać donosić na sąsiadów.

    I tak ma znaczenie co to za samowola bo inaczej potraktują jak ktoś stawia hotel bez pozwolenia a inaczej dziadka co postawił drewutnie małą za blisko płota a Tobie nie pasuje to .

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    No przecież dostałeś odpowiedź z PINBu że nie może się odbyć. W wojewódzkim cię wyśmieją i odeślą do powiatowego.
    Sytuacja w której urząd "wyśmiewa" petenta jest co najmniej intrygująca. Rozumiem, że PINB może mieć jakieś rozporządzenia w obecnej, wyjątkowej sytuacji, ale fakt że przez rok (albo zaraz więcej) nie jest możliwa kontrola, jest absurdalna i szukam rozwiązania.

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Proponuję się zająć swoim obejściem i przestać donosić na sąsiadów.
    Proponuję powstrzymać się od durnych uwag, które nie wnoszą nic do tematu. Zajmuję się swoim obejściem.

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    I tak ma znaczenie co to za samowola bo inaczej potraktują jak ktoś stawia hotel bez pozwolenia a inaczej dziadka co postawił drewutnie małą za blisko płota a Tobie nie pasuje to .
    Na szczęście to nie skala hotelu.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    PINB uznał że skala problemu nie wymaga natychmiastowej interwencji.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Obawiam się że przez twoją namolność (dla ciebie to brutalne stwierdzenie), urzędnicy mogą cię mieć za pieniacza. Przedmiotem skargi przypuszczalnie nie jest 30 metrowy żuraw stojący nad zamieszkanymi blokami na porzuconej budowie ani kanalizacja miejska buchająca guanem na główną ulicę miasta. Więc co się dziwisz? Covid jest także doskonałą przykrywką dla nieróbstwa, również niektórych urzędników, co najlepiej widać na szczeblu centralnym. A przykład idzie z góry...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Obawiam się że przez twoją namolność (dla ciebie to brutalne stwierdzenie), urzędnicy mogą cię mieć za pieniacza.
    Przez rok od zgłoszenia dzwoniłem tam raptem dwa razy. Rozmowa z urzędnikiem raczej na luzie, bo ja też wiem że to nie jest jego decyzja.

    Co to nieróbstwa to właśnie nie jestem w stanie pojąć jak w tym kraju można pobudować co się chce i urząd nawet tego nie zweryfikuje przez kilka lat...

  9. #9

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 14:09

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Co to za samowola?
    Drewniany domek dla dzieci
    Niektórzy to faktycznie mają nudne i smutne życie...
    ***** ***

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Drewniany domek dla dzieci
    Niektórzy to faktycznie mają nudne i smutne życie...
    No też tak myślę. Szczególnie ludzie którzy budują piętrowe budynki przy granicy działki, niezgodnie z przepisami.

  12. #12

    Domyślnie

    No faktycznie, drewniany domek dla dzieci to drapacz chmur, że ho ho!.
    ***** ***

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rik_o Zobacz post
    No też tak myślę. Szczególnie ludzie którzy budują piętrowe budynki przy granicy działki, niezgodnie z przepisami.
    Możesz opisać co tam budują.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    No faktycznie, drewniany domek dla dzieci to drapacz chmur, że ho ho!.
    Skoro przekracza dopuszczalną wysokość dla budynków stawianych przy granicy to możesz tak to określić. Hoho

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Możesz opisać co tam budują.
    https://forum.muratordom.pl/showthread.php?365682-Drewniany-dom-dla-dzieci-w-ogrodzie

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    No to może być problem w komfortowym użytkowaniu własnego domu.
    Jest nadzieja że za kilka lat dzieci przestaną się bawić w tym domku ale nigdy nie zaczną ...
    Wysłałeś do PINB zdjęcia tego domku?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Taki sąsiad jak autor tematu to "skarb" Przeszkadza drewniany domek dla dzieci który za parę lat pewno zostanie rozebrany... Mój sąsiad wędzarnie murowaną postawił metr od płota, chyba polecę do PINBu go podpierdzielić bo czuć jak wędzi 2 dni w roku...

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    No to może być problem w komfortowym użytkowaniu własnego domu.
    Jest nadzieja że za kilka lat dzieci przestaną się bawić w tym domku ale nigdy nie zaczną ...
    Wysłałeś do PINB zdjęcia tego domku?
    Wysyłałem z pierwszym zgłoszeniem, ale to nie zmienia nic w temacie blokady.

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Taki sąsiad jak autor tematu to "skarb" Przeszkadza drewniany domek dla dzieci który za parę lat pewno zostanie rozebrany... Mój sąsiad wędzarnie murowaną postawił metr od płota, chyba polecę do PINBu go podpierdzielić bo czuć jak wędzi 2 dni w roku...
    Czemu taki sąsiad jak ja to skarb? Bo nie lubię jak ktoś mi zagląda przez okno do sypialni? Może domek zostanie rozebrany, a może nie, bo sąsiad na jego parterze ma składzik (który sam w sobie nie robi mi problemu).

    Fajnie, że twój sąsiad wędzi 2 dni w roku. Domek sąsiada jest używany dzień w dzień przez lato, więc siedząc w swoim ogrodzie czy będąc w sypialni na piętrze mojego domu widzę nad moim płotem dzieciaki sąsiada albo samego sąsiada. Nic twój post nie wnosi do tematu.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Taki sąsiad jak autor tematu to "skarb" Przeszkadza drewniany domek dla dzieci który za parę lat pewno zostanie rozebrany... Mój sąsiad wędzarnie murowaną postawił metr od płota, chyba polecę do PINBu go podpierdzielić bo czuć jak wędzi 2 dni w roku...
    Jednak to są odmienne sytuacje.
    Sąsiad autora tematu powinien jednak skonsultować swój pomysł i w ramach wzajemnych uzgodnień ustalić rozwiązania które są akceptowalne dla obu stron.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  19. #19

    Domyślnie

    Generalnie PINB nie lubi takich donosicieli więc obstawiam, że nikt tam się nie pojawi a COVID tylko w tym pomaga. Tym bardziej, że chodzi o domek dla dzieci (brzmi jak absurd, sprawa co najmniej do Sprawy dla reportera albo państwi w państwie).
    Wynajmij prawnika skoro tak chcesz drążyć temat albo przestań truć d**ę bo tylko utrwalasz stereotypy.
    Ostatnio edytowane przez boconek03 ; 17-12-2021 o 22:11
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Generalnie PINB nie lubi takich donosicieli więc obstawiam, że nikt tam się nie pojawi a COVID tylko w tym pomaga.
    Nie chodzi mi o to, żeby urząd mnie lubił tylko o to, żeby wykonywał swoją pracę.


    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Tym bardziej, że chodzi o domek dla dzieci (brzmi jak absurd, sprawa co najmniej do Sprawy dla reportera albo państwi w państwie).
    Domkiem dla dzieci on jest tylko z nazwy, a de facto jest piętrowym, drewnianym budynkiem gospodarczym postawionym przy granicy.

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Wynajmij prawnika skoro tak chcesz drążyć temat albo przestań truć d**ę bo tylko utrwalasz stereotypy.
    Dzięki za sugestie z prawnikiem. Jak konkretnie truję dupę? Jakie stereotypy utrwalam?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony