dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Delkor

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Budziszyn
    Kod pocztowy
    02-625
    Posty
    3

    Domyślnie dotacje - fotowoltaika i pompa - nowy dom

    Ostatnio edytowane przez Delkor ; 27-10-2021 o 15:23

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Delkor

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Budziszyn
    Kod pocztowy
    02-625
    Posty
    3

    Domyślnie

    Jak instalacje fotowoltaiczne, tanieją? Ile teraz płaci się za 1kwp, tak orientacyjnie pytam. Czy możliwe jest żeby samemu zmontować taką instalację – nie jestem laikiem wykształcenie techniczne mam. Ktoś z Wam może liczył, czy dużo można oszczędzić na własnym montażu?

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    W I lub II kwartale 2022 roku ma zostać uruchomiony ogólnokrajowy program Moje Ciepło, w którym będzie można otrzymać dotację na pompę ciepła w nowych domach. Dotacja ma wynosić do 30 proc. kosztów kwalifikowanych projektu i nie więcej niż 21 tys. zł w zależności od wybranej pompy ciepła. To dopiero zapowiedzi, więc szczegóły pewnie będą znane trochę później. Jeśli chodzi o fotowoltaikę to Mój Prąd 4.0., który też ma zostać uruchomiony w przyszłym roku i szczegóły też pewnie będą znane trochę później. Mój Prąd ma jeszcze wspierać inne rozwiązania, jak magazyny energii czy ładowarki do samochodów elektrycznych
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Delkor

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Budziszyn
    Kod pocztowy
    02-625
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    W I lub II kwartale 2022 roku ma zostać uruchomiony ogólnokrajowy program Moje Ciepło, w którym będzie można otrzymać dotację na pompę ciepła w nowych domach. Dotacja ma wynosić do 30 proc. kosztów kwalifikowanych projektu i nie więcej niż 21 tys. zł w zależności od wybranej pompy ciepła. To dopiero zapowiedzi, więc szczegóły pewnie będą znane trochę później. Jeśli chodzi o fotowoltaikę to Mój Prąd 4.0., który też ma zostać uruchomiony w przyszłym roku i szczegóły też pewnie będą znane trochę później. Mój Prąd ma jeszcze wspierać inne rozwiązania, jak magazyny energii czy ładowarki do samochodów elektrycznych
    W Moje Ciepło tylko dofinasowanie pomy ciepła, czy instalacja fotowoltaiczna też?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Delkor Zobacz post
    Jak instalacje fotowoltaiczne, tanieją? Ile teraz płaci się za 1kwp, tak orientacyjnie pytam. Czy możliwe jest żeby samemu zmontować taką instalację – nie jestem laikiem wykształcenie techniczne mam. Ktoś z Wam może liczył, czy dużo można oszczędzić na własnym montażu?
    Aktualnie ceny się raczej utrzymują, ważne nie rosną jak inflacja. Na pewno na przestrzeni dekady potaniała i to o jakaś połowę. Też na swoją nie wydałem kroci, ale poświeciłem sporo czasu by wyłonić firmę, która mi ją zaprojektuje i zamontuje. Padło na /moderowano/ i powiem, ze ekipa spisała się na medal. Gładko przeprowadzili mnie przez gąszcz podzespołów, bo cena tak naprawdę zależy od poszczególnych urządzeń – panele – mono, czy poli, falownik, rodzaj dachu i jego pokrycie itp. Wejdź na ich stronę i tam mają pakiety z określonymi urządzeniami różnych marek. Ja nie zapłaciłem więcej niż 2800 zł za 1 wkp, także uważam że spoko. Instalacja sprawuje się dobrze już od 1,5 roku żadnych problemów, a na montaż mam 5 lat gwarancji i 25 na żywotność. A jeśli chodzi o własnoręczny montaż jest możliwy – nawet /moderowano/ szykuje się do wypuszczenia pakietów DIY – z tego co liczyłem to 5-6 można zaoszczędzić, ale z tego cześć będziesz musiał zapłacić elektrykowi z papierami który zatwierdzi odbiór. Także warto przemyśleć wszystkie za i przeciw.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 30-10-2021 o 09:46

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.778

    Domyślnie

    Ładna reklama w drugim wpisie na FM.
    W pierwszym też była reklama

    Ale cena "2800 zł za 1 wkp" jest rewelacyjna
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony