dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Stare mieszkanie , opinie.

    Czy warto kupić takie mieszkanie ? Czy jest sens pakować pieniądze na remont ?
    Budynek prawdopodobnie wybudowany przed wojną lub po wojnie właściciele za bardzo nie wie , który rok , ale mówi ze bardzo stary .
    Mieszkanie 3 pokojowe .
    Mam pytanie . Jak to jest z instalacja kanalizacyjną w tak starych budynkach ? Mam się czego obawiać ? I jeszcze pozostaje instalacja wodna, rury wodociągowe, mogą mnie zaskoczyć ? Oczywiście właściciel mówi ze wszystko jest sprawne ,ale pytam was tak tylko na przyszłości .

    Bardzo bym was prosił o pozostawienie opinii co o tak starych mieszkaniach sądzicie








    Ostatnio edytowane przez m3rty ; 27-10-2021 o 22:12

  2. #2

    Domyślnie

    Daj se spokój...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Daj se spokój...

    Az tak źle? Mógłbyś rozwinąć myśl?
    Ile twoim zdaniem takie mieszkanie jest warte? Ten dom jest na Wsi .

    Mam jeszcze takie zdjęcia . Tam gdzie zaznaczyłem pęknięcia na ścianie czerwonym kołem , to cześć mieszkania sąsiadów . Co myślicie o tych pęknięciach , poważne są?

    Co to jest na jednym ze zdjęciu ta korbka? i ta przy fundamencie położona blacha , co ona tam przykrywa?

    To jest szeregowiec , ale bardzo duży i wysoki . Te zdjęcie zrobione z samochodu, widać po prawej stronie mieszkanie sąsiada jest bardzo ładnie wyremontowana i tam dalej jeszcze jest lepiej . Nie widać tego, bo jakość zdjęcia jest kiepska.




    Ostatnio edytowane przez m3rty ; 28-10-2021 o 18:57

  4. #4

    Domyślnie

    Musialbys podac miejscowosc gdzie to sie znajduje zeby to wycenic. Male mieszkanie w dobrym miejscu jest wiecej warte niz duzy dom na zadupiu

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal3net Zobacz post
    Musialbys podac miejscowosc gdzie to sie znajduje zeby to wycenic. Male mieszkanie w dobrym miejscu jest wiecej warte niz duzy dom na zadupiu
    Bardziej interesuje mnie wasza opinia na temat tego budynku , mieszkania i innych szczegółów jakie wam przyjdą do głowy . Co możecie powiedzieć sugerując się po tych zdjęciach, które przesłałem .
    Mieszkanie znajduje się w lubelskim i jest na zadupiu , ale blisko głównej drogi .
    Ostatnio edytowane przez m3rty ; 28-10-2021 o 21:57

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Budynek jest nieocieplony ma stare zniszczone okna, wygląda że przecieka dach (lub przeciekał). Ściany dołem wyglądają na zawilgocone. Co pod blachami? a może tam jest zrzut np węga? do piwnicy.
    Zastanawiasz się nad instalacjami , każda instalacja kiedyś wymaga remontu, kwestia ile lat mają. Elektryka jest jaka? aluminium czy miedź?
    Czym to jest ogrzewane?
    Czy warto ciężko powiedzieć, kwestia cen w okolicy, tu żeby do współczesnego standardu doprowadzić trzeba wsadzić ze 2-3 tyś do metra powierzchni.

  7. #7

    Domyślnie

    Tak szczerze to nie chciałbym tam mieszkać nawet jeśli dostałbym za darmo.
    Może warto trochę dozbierać i kupić coś mniejszego, ale za to w lepszej lokalizacji i standardzie?

    Takie generalne remonty są bardzo kosztowne wbrew pozorom - jeśli trzeba będzie robić instalację elektryczną, wodną, tynki, wymienić okna, łazienkę, kuchnię.... to naprawdę sporo kasy w to pójdzie a jednak budynek nadal będzie stary i nie wiadomo ile postoi.

    Podam też taki przykład - wartość nowego budynku wybudowanego 10 lat temu na wsi to powiedzmy 300tyś zł
    Taki sam budynek wybudowany w dobrej lokalizacji dużego miasta - 1300tyś

    Często jest tak, że kasa wydana na nieruchomość na zadupiu (budowę lub remont) się nie zwraca. Natomiast kasa wydana na nieruchomość w dobrej lokalizacji z dużym prawdopodobieństwem się zwróci z nawiązką. A przecież w życiu różne rzeczy się dzieją i lepiej jest mieć możliwość odzyskania pieniędzy, które się włożyło aby zmienić miejsce zamieszkania.

    Edit: oczywiście w dobrej lokalizacji mamy blisko do: szkoły, pracy (zazwyczaj lepiej płatnej niż w małych miejscowościach), szpitala, lekarza, kina, kręgielni, siłowni, tanich sklepów wielkopowierzchniowych itd.
    Także kupując mieszkanie w lepszej lokalizacji nie tylko chronimy swój kapitał, ale też w teorii powinno nam się żyć lepiej.
    Ostatnio edytowane przez Frofo007 ; 28-10-2021 o 19:48

  8. #8

    Domyślnie

    Tak zapewne jest bardzo dużo roboty. Zauważyłem , ze brak jest rynny na gorze z przodu i z tylu mieszkania, nawet widać uchwyty na rynny ,ale rynny zostały zdjęte ? . Dlatego powstają zacieki na budynku .
    No właśnie te ściany przy ziemi co jest z nimi , dlaczego takie zawilgocenie je złapało ? Moze to wina przez piwnice? , może tam woda się gromadzi ?

    Szkoda , ale te mieszkanie przylegające z prawej strony naprawdę wyremontowane jest bardzo dobrze . Na zdjęciu widać tylko kawałek , ale tam na początku wygląda jak willa już takiej wyższej klasy dom , a przecież to ten sam budynek .

    Jeżeli chodzi o lokalizacje , mieszkanie jest na zadupiu , ale jest blisko koło dwóch większych miast . Lokalizacja jest bardzo dobra , to tyle z plusów.

    Byście kupili to mieszkanie za grubo poniżej 100 tys ?

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pitrekkk
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    337

    Domyślnie

    Nie, Ja bym nie kupił. Widać że to gwarant problemów. Za darmo bym nie chciał do remontu.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Również bym w to nie wchodził. Słabo to wygląda.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Cytat Napisał m3rty Zobacz post
    Czy warto kupić takie mieszkanie ? Czy jest sens pakować pieniądze na remont ?
    Budynek prawdopodobnie wybudowany przed wojną lub po wojnie właściciele za bardzo nie wie , który rok , ale mówi ze bardzo stary .
    Mieszkanie 3 pokojowe .
    Może przed II WŚ a może przed I WŚ.
    Ile to ma kosztować? 2.000 - 2.500 zł/m2 ?
    Bardzo duże nakłady na doprowadzenie do poziomu XXI wieku.

    Raczej nie warto w to wchodzić.
    Może ten dom ma jakieś inne zalety? Działka, lokalizacja itp.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał m3rty Zobacz post
    Szkoda , ale te mieszkanie przylegające z prawej strony naprawdę wyremontowane jest bardzo dobrze . Na zdjęciu widać tylko kawałek , ale tam na początku wygląda jak willa już takiej wyższej klasy dom , a przecież to ten sam budynek .
    Nie wiem jakie masz wyobrażenia willi, ale willa w XXI wieku to wygląda np. tak: https://www.extradom.pl/projekt-domu...AaAiamEALw_wcB

    Cytat Napisał m3rty Zobacz post
    Byście kupili to mieszkanie za grubo poniżej 100 tys ?
    Nie powinieneś się nas pytać - tutaj większość osób wybudowała lub buduje nowe domy. Także raczej większość użytkowników tego forum nie chciałaby kupić tego mieszkania a tym bardziej w nim mieszkać.
    Natomiast każdego sytuacja jest inne. Jeśli np. teraz płacisz 1500zł mc za wynajem a możesz powiedzmy kupić to mieszkanie w kredycie z ratą 500zł a gotówkę, którą masz wydać na remont - może to będzie dobre rozwiązanie dla Ciebie jeśli taki standard i stan nieruchomości Ci odpowiada.

    Dla mnie ważna jest lokalizacja budynku, jego elewacja, najbliższe otoczenie, klatka schodowa, rozkład mieszkania itd. W tym mieszkaniu nic mi się nie podoba, natomiast to nie ma się podobać mi tylko ma się podobać Tobie.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał m3rty Zobacz post
    Czy warto kupić takie mieszkanie ? Czy jest sens pakować pieniądze na remont ?
    Budynek prawdopodobnie wybudowany przed wojną lub po wojnie właściciele za bardzo nie wie , który rok , ale mówi ze bardzo stary .
    Mieszkanie 3 pokojowe .
    Mam pytanie . Jak to jest z instalacja kanalizacyjną w tak starych budynkach ? Mam się czego obawiać ? I jeszcze pozostaje instalacja wodna, rury wodociągowe, mogą mnie zaskoczyć ? Oczywiście właściciel mówi ze wszystko jest sprawne ,ale pytam was tak tylko na przyszłości .

    Bardzo bym was prosił o pozostawienie opinii co o tak starych mieszkaniach sądzicie








    Szybka odpowiedż - NIE

    Rozwinięcie:
    budowanie czegoś od zera jest o wiele prostsze (a więc tańsze), łatwiej znaleźć chętnych, zastosować dobre, oszczędniejsze technologie, uzyskqać zaplanowany efekt. Remont jest bardzo kosztowny jeśli nie jesteś skłonny przygotować prac (czyli np., skuć stare warstwy, wywieźć odpady etc.). Wskaźnik koszt remont / budowa nowego może wtedy wynieść nawet ponad 2x.
    Remontując stare nigdy nie osiągniesz efektu jaki jest do zdobycia przy budowie od podstaw.
    Remontując stare jest bardzo prawdopodobne że wpadniesz na ukryte niespodzianki. Część z nich może nawet przekreślać sens remontu (np. uszkodzenia konstrukcyjne).
    W starym budownictwie IMHO sens ma jedynie ograniczony remont (coś na zasadzie pudrowania pryszcza), im głębiej w las, tym wyższe koszty - wod-kan, elektryka, izolacja, czyszczenie, osuszanie, przyłącza, równanie...
    Jeśli chcesz kupić, odremontować za np. 30-50 tys. (a najlepiej gdy część prac wykonasz samemu z pomoc szwagra teścia etc.), a potem zamienić na coś bardziej perspektywicznego, to można się zastanowić, ale na remont gruntowny bym się nie porywał. Pieniądze i siły lepiej w co innego zainwestować
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony