dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22
  1. #21

    Domyślnie

    Mniej więcej tak jak narysowałeś. U mnie rzeczoznawca przeciwpożarowy rysował okręgi o średnicy 12m od budynków drewnianych na sąsiedniej działce i dokąd dochodziły, to dotąd musiała być ŚOP. Pytanie czy potrzeba ten wypust 3dm wystający obok ściany, to jest pytanie czy oddziaływanie sąsiednich budynków dochodzi do tego punktu. Jeśli dochodzi, to można ten wypust zastąpić pasem niepalnym na tej ścianie na przednim planie. Ponadto znowu wypust ponad dach jest potrzebny jeśli dach jest pokryty materiałem, który nie jest niepalny. U mnie przy dachówce nie było to konieczne. W ogóle nie narysował mi tego wypustu ponad dach. Ponadto liczą się kąty między płaszczyznami. Jeśli dach do innej powierzchni (dachu lub ściany) ma więcej niż 60° to ta wymagana odległość może być zmniejszona. U mnie na nieszczęście było 57°. Przypisy dotyczące dachów nie do końca rozumiem, ale z tego co mi powiedziano, to płaszczyzny między dachami liczymy tak samo jak między ścianami. Ponadto wymaganie ŚOP dotyczy to tylko elementów konstrukcyjnych (tak jest w przepisach). U mnie chodziło, o to że architekt napisał że rynny nie mogą być plastikowe w ŚOP. I po konsultacji z rzeczoznawcą znowu okazało się, że wymóg ŚOP nie dotyczy rynien, bo nie mogłem znaleźć u żadnego producenta certyfikatów pożarowych na rynny. Okazało się, że producenci rynien nie mają takich certyfikatów, bo nawet na ŚOP mogą być rynny plastikowe.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  2. #22

    Domyślnie

    Bardzo dziękuje za wytłumaczenie. Teraz już chyba wszystko wiem

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony