dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 60
  1. #1

    Domyślnie Pompa ciepła Atlantic Extensa AI Duo R32

    Witam forumowiczów.
    Zakładam ten temat ponieważ jest bardzo mało informacji o tejże pompie w polskim internecie.
    Sam mam ją zainstalowaną od niedawna i na razie się jej uczę / bawię się / sprawdzam / testuję.
    Do pompy mam dokupiony wewnętrzny termostat z regulatorem.
    W domu mam także zainstalowaną rekuperację z odzyskiem ciepła.
    Bardzo proszę o kontakt osoby z tą pompą.
    Chciałbym wymienić spostrzeżenia, dowiedzieć się czegoś. Może sam komuś pomogę.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Cytat Napisał SzabelFTN Zobacz post
    Witam forumowiczów.
    Zakładam ten temat ponieważ jest bardzo mało informacji o tejże pompie w polskim internecie.
    Sam mam ją zainstalowaną od niedawna i na razie się jej uczę / bawię się / sprawdzam / testuję.
    Do pompy mam dokupiony wewnętrzny termostat z regulatorem.
    W domu mam także zainstalowaną rekuperację z odzyskiem ciepła.
    Bardzo proszę o kontakt osoby z tą pompą.
    Chciałbym wymienić spostrzeżenia, dowiedzieć się czegoś. Może sam komuś pomogę.
    Pozdrawiam.
    Poszukaj wpisów kolegi pytajnick zdaje się on ma taką, tylko bez opcji Duo. On najlepiej wypowie się nt tej PC

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał exetterenak Zobacz post
    Poszukaj wpisów kolegi pytajnick zdaje się on ma taką, tylko bez opcji Duo. On najlepiej wypowie się nt tej PC
    Chyba nie ten nick podałeś. Wyszukiwarka po wyszukaniu tego nicku nie wyrzuca żadnych tematów odnośnie pomp ciepła.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Cytat Napisał SzabelFTN Zobacz post
    Chyba nie ten nick podałeś. Wyszukiwarka po wyszukaniu tego nicku nie wyrzuca żadnych tematów odnośnie pomp ciepła.
    Bo ta wyszukiwarka jest do dupy i trudno się z niej korzysta. Szukaj gościa tutaj
    https://forum.muratordom.pl/member.php?250254-Pytajnick

  5. #5

    Domyślnie

    Tak z ciekawości, czemu wybrałeś pompe której nikt nie ma, a nie sprawdzonego Panasonica których pełno w Polsce i tu na forum?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fanek Zobacz post
    Tak z ciekawości, czemu wybrałeś pompe której nikt nie ma, a nie sprawdzonego Panasonica których pełno w Polsce i tu na forum?
    To było tak, że ktoś budował mi dom.
    A Brat tego gościa zajmuje się montażem pomp i rekuperacji (akurat takich).
    Wziąłem wszystko razem. Dostałem spory rabat, więc się opłacało. Serwis mam na miejscu bez problemu.
    A na tamtą chwilę nie miałem nigdy z tym styczności ani żadnego rozeznania.
    Zaryzykowałem.
    Na razie nie żałuję.
    Ale fanie byłoby wymienić z kimś doświadczenia. Jeśli nie, to dobrze byłoby chociaż pomóc w czyś komuś.
    Może te pompy nie są takie złe tylko po prostu mało popularne bo wszyscy zawsze polecają panasonic...

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fanek Zobacz post
    Tak z ciekawości, czemu wybrałeś pompe której nikt nie ma, a nie sprawdzonego Panasonica których pełno w Polsce i tu na forum?
    Heh..."nikt nie ma'? Nie ma czego? Tych pomp czy problemów z nimi?
    Jak ktoś miał instalatora, który o swoim kliencie zapomina zaraz po montażu PC i skasowaniu, to gdzie najpierw zagląda?
    Mojemu sąsiadowi najpierw tacy polecili zrobić fundament pod PC ale nikt nie powiedział ile nad gruntem (pisałem o tym w innym wątku) i dopiero jak mu zwróciłem uwagę, to dopytał. Zmienił, firma przyjechała (250km) posadowiła PC i... od 13.10 ciągle nie chodzi, bo czegoś zapomnieli i dotąd nie przyjechali a on posadzki chciał wygrzewać.
    Cóż, tak to jest jak się nasłucha o "liderach sprzedaży" i "najlepszych parametrach" zamiast popytać UŻYTKOWNKÓW, którym dana firma montowała czy zadowoleni.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał exetterenak Zobacz post
    Poszukaj wpisów kolegi pytajnick zdaje się on ma taką, tylko bez opcji Duo. On najlepiej wypowie się nt tej PC
    Niestety, nie wypowiem się o Atlanticu na R32 bo mam na 410 ,a to inna bajka w temacie ustawień i sterowania. "Ktoś sobie wymyślił, by skomplikować nowe" jak powiedział mój instalator i musiał to rozkminiać.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Heh..."nikt nie ma'? Nie ma czego? Tych pomp czy problemów z nimi?
    Jak ktoś miał instalatora, który o swoim kliencie zapomina zaraz po montażu PC i skasowaniu, to gdzie najpierw zagląda?
    Mojemu sąsiadowi najpierw tacy polecili zrobić fundament pod PC ale nikt nie powiedział ile nad gruntem (pisałem o tym w innym wątku) i dopiero jak mu zwróciłem uwagę, to dopytał. Zmienił, firma przyjechała (250km) posadowiła PC i... od 13.10 ciągle nie chodzi, bo czegoś zapomnieli i dotąd nie przyjechali a on posadzki chciał wygrzewać.
    Cóż, tak to jest jak się nasłucha o "liderach sprzedaży" i "najlepszych parametrach" zamiast popytać UŻYTKOWNKÓW, którym dana firma montowała czy zadowoleni.
    Ja jeśli chodzi o obsługę serwisową jestem zadowolony. Telefon odbiera prawie zawsze albo później oddzwania. Jeśli musiał to przyjeżdżał w ciągu tygodnia, góra dwóch.
    Także tutaj jest na plus

  10. #10

    Domyślnie

    Ja mam Atlantica Duo na R32 8kw
    tylko ten sezon będę miał niemiarodajny bo nie zdążyłem ocieplenia dokończyć

    ogólnie ok, największym minusem jest to że oprogramowanie ma bardzo słabe możliwości podglądu statystyk pracy sprężarki tj. ilość godzin pracy, defrostów itp
    Dom 160m2. (100m2 podlogowka + grzejniki) 5 osób
    PV 9.86kwp
    Pompa ciepła Atlantic 8kw r32

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał josephik Zobacz post
    Ja mam Atlantica Duo na R32 8kw
    tylko ten sezon będę miał niemiarodajny bo nie zdążyłem ocieplenia dokończyć

    ogólnie ok, największym minusem jest to że oprogramowanie ma bardzo słabe możliwości podglądu statystyk pracy sprężarki tj. ilość godzin pracy, defrostów itp
    A i owszem. W Atlanticu do takich danych można wejść z tzw poziomu instalatora, czyli trzeba wiedzieć jak W moim 'starym' modelu instalator włączył na tablecie co trzeba i miał cały rozkład pracy mojej PC przez ponad rok. Można to również zobaczyć na wyświetlaczu PC.
    Jak będziesz miał pierwszy przegląd, to zobaczysz ile tego jest.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał SzabelFTN Zobacz post
    Ja jeśli chodzi o obsługę serwisową jestem zadowolony. Telefon odbiera prawie zawsze albo później oddzwania. Jeśli musiał to przyjeżdżał w ciągu tygodnia, góra dwóch.
    Także tutaj jest na plus
    Ja też nie mam problemu z instalatorem i ma pół godziny drogi do mnie.
    Sąsiad się skusił na "lidera sprzedaży" i firmę mającą do niego 250km. PC do dziś nie ruszyła.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    A i owszem. W Atlanticu do takich danych można wejść z tzw poziomu instalatora, czyli trzeba wiedzieć jak W moim 'starym' modelu instalator włączył na tablecie co trzeba i miał cały rozkład pracy mojej PC przez ponad rok. Można to również zobaczyć na wyświetlaczu PC.
    Jak będziesz miał pierwszy przegląd, to zobaczysz ile tego jest.
    Wiem jak wejść w tryb instalatora. Nie ma tam takich informacji chyba że jest jeszcze jakiś inny tryb choć wątpię. Może kolega szabel się wypowie bo on tez ma ten nowszy model na R32
    Dom 160m2. (100m2 podlogowka + grzejniki) 5 osób
    PV 9.86kwp
    Pompa ciepła Atlantic 8kw r32

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Są trzy poziomy , przynajmniej u mnie - użytkownika, uruchamiania, instalator specjalista, plus parametry OEM, do których trzeba mieć kod producenta.
    U mnie w instrukcji jak byk jest napisane, że z poziomu trzeciego można sprawdzić (pkt 7070) pracę kompresora(czas pracy,liczba startów) i mnóstwo innych parametrów.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  15. #15

    Domyślnie

    W mojej instrukcji nie ma o tym słowa.
    Podpytam serwisanta przy przeglądzie.
    Dom 160m2. (100m2 podlogowka + grzejniki) 5 osób
    PV 9.86kwp
    Pompa ciepła Atlantic 8kw r32

  16. #16

    Domyślnie

    Pytanie do uzytkowników pompy Atlantic z dwoma obiegami (zakładam, ze DUO oznacza dwa obiegi grzewcze?).
    Jak rozumiem, skoro dwa obiegi (ale moge sie mylić) to jeden to podłogówka, a drugi kaloryfery(?).
    Jeśli tak, to czy macie bufor? Jak się sprawuje (z bufrem czy bez) ta pompa przy dwóch obiegach?
    Próbuję rozgryźć na jakiej zasadzie to działa, bo ofertę na Atlantica jako jedyną mam bez buforu, a mam 50/50 podłogówki/kaloryfery.

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Duo oznacza zintegrowany baniak CWU z resztą bambetli w jednej 'szafie'. Ja mam zwykłego splita i w opcjach również widzę dwa obiegi grzewcze...ale co to i z czym się je, to nie wiem, bo mam tylko podłogówkę.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał poziom Zobacz post
    Pytanie do uzytkowników pompy Atlantic z dwoma obiegami (zakładam, ze DUO oznacza dwa obiegi grzewcze?).
    Jak rozumiem, skoro dwa obiegi (ale moge sie mylić) to jeden to podłogówka, a drugi kaloryfery(?).
    Jeśli tak, to czy macie bufor? Jak się sprawuje (z bufrem czy bez) ta pompa przy dwóch obiegach?
    Próbuję rozgryźć na jakiej zasadzie to działa, bo ofertę na Atlantica jako jedyną mam bez buforu, a mam 50/50 podłogówki/kaloryfery.
    Tak jak kolega napisał Duo oznacza grzanie mieszkania i wody (zintegrowany "baniak").
    Ale jest możliwość podłączenia dwóch stref grzewczych. Czyli jeden np. na parter drugi na piętro albo jeden na podłogówkę a drugi na kaloryfery. Ale jak wiadomo na kaloryfery musi być dodatkowa pompa idt. No i ciężko to ze sobą zgrać.
    Ja mam samą podłogówkę (dom parterowy). Każde pomieszczenie na osobnych zaworach przepływu (niestety bezużyteczne). Bez dodatkowych bajerów kosztujących odpowiednio dużo regulacja temperatur między pokojami przy pompie ciepła to bajki.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał josephik Zobacz post
    W mojej instrukcji nie ma o tym słowa.
    Podpytam serwisanta przy przeglądzie.
    U mnie jest tryb uproszczony, zaawansowany i instalatora... O innych nie wiem i na razie nie chce wiedzieć. Pogrzeje ten sezon do wiosny i jak nie będę zadowolony to wtedy zacznę drążyć temat z moim servisem.

  20. #20

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o ustawienia pompy to dużo też zależy od naszej umowy z energetyką. Czy mamy 1 taryfę, 2, a może trzy.
    Wtedy wiadomo, że ustawiamy pompę tak aby najwięcej chodziła w najtańszej taryfie.
    Ja mam na razie 1 taryfę więc nie wnikam zbytnio w takie ustawienia bo i po co.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony