dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 60
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Cytat Napisał SzabelFTN Zobacz post
    Ja mam samą podłogówkę (dom parterowy). Każde pomieszczenie na osobnych zaworach przepływu (niestety bezużyteczne). Bez dodatkowych bajerów kosztujących odpowiednio dużo regulacja temperatur między pokojami przy pompie ciepła to bajki.
    Jeśli miałeś na myśli różne temperatury w pokojach, to pozwolę się nie zgodzić. Mam tak bez żadnych bajerów, chyba że za bajer przyjmiemy projekt podłogówki.
    Oczywiście nie można zmieniać temperatur na już, jak w przypadku grzejników, ale utrzymanie stałych różnic nie stanowi problemu.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał poziom Zobacz post
    Pytanie do uzytkowników pompy Atlantic z dwoma obiegami (zakładam, ze DUO oznacza dwa obiegi grzewcze?).
    Jak rozumiem, skoro dwa obiegi (ale moge sie mylić) to jeden to podłogówka, a drugi kaloryfery(?).
    Jeśli tak, to czy macie bufor? Jak się sprawuje (z bufrem czy bez) ta pompa przy dwóch obiegach?
    Próbuję rozgryźć na jakiej zasadzie to działa, bo ofertę na Atlantica jako jedyną mam bez buforu, a mam 50/50 podłogówki/kaloryfery.
    Tak jak poprzednicy pisali Duo to wersja zintegrowana ze zbiornikiem cwu.
    Ja mam dodatkowo dokupiony/zainstalowany zestaw dwóch obiegów grzewczych w którego skład wchodziła dodatkowa pompa. Jeden obieg to grzejniki na parterze a drugi to podłogówka na górze.
    Co do bufora to jest takowy w standardzie w "lodówce" o pojemności 16l. Niewielki ale chyba wystarcza.
    Ostatnio edytowane przez josephik ; 06-11-2021 o 14:00

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Cytat Napisał josephik Zobacz post
    Tak jak poprzednicy pisali Duo to wersja zintegrowana ze zbiornikiem cwu.
    Ja mam dodatkowo dokupiony/zainstalowany zestaw dwóch obiegów grzewczych w którego skład wchodziła dodatkowa pompa. Jeden obieg to grzejniki na parterze a drugi to podłogówka na górze.
    Tak z ciekawości - ile taki zestaw kosztuje, by mieć podłogówkę i grzejniki ?
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  4. #24

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam to ok. 1600 zl
    Dom 160m2. (100m2 podlogowka + grzejniki) 5 osób
    PV 9.86kwp
    Pompa ciepła Atlantic 8kw r32

  5. #25

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi. Właśnie ja początkowo miałem wycenę na DUO, czyli z wbudowanym pojemnikiem CWU. Ale zdałem sobie sprawę, że może on być za mały. Obecnie mam 250 l. Mam dwie, póki co małe (4 i 7 lat) córki...zakładam, że w przyszłości może i te 250 być mało .
    Druga wycena to już, jak rozumiem, nie DUO, tylko agregat + jednostka wewnętrzna + osobny zbiornik CWU. Wychodzi drożej o jakieś 2 tys. no ale chyba bufora brakuje w tej wycenie, a wtedy to już oferta nie robi się zbyt konkurencyjna względem na przykład Hitachi :/.

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Cytat Napisał josephik Zobacz post
    Z tego co pamiętam to ok. 1600 zl
    To koszt ogrzewania dwóch sezonów zimowych w moim przypadku lub prawie połowa kosztów materiału na podłogówkę w całej chatce (niecałe 3500zł)
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Cytat Napisał poziom Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedzi. Właśnie ja początkowo miałem wycenę na DUO, czyli z wbudowanym pojemnikiem CWU. Ale zdałem sobie sprawę, że może on być za mały. Obecnie mam 250 l. Mam dwie, póki co małe (4 i 7 lat) córki...zakładam, że w przyszłości może i te 250 być mało .
    Druga wycena to już, jak rozumiem, nie DUO, tylko agregat + jednostka wewnętrzna + osobny zbiornik CWU. Wychodzi drożej o jakieś 2 tys. no ale chyba bufora brakuje w tej wycenie, a wtedy to już oferta nie robi się zbyt konkurencyjna względem na przykład Hitachi :/.
    Gdzieś tu był wątek o PC Hitachi - https://forum.muratordom.pl/showthre...hlight=hitachi i z tego co pamiętam, pozytywnymi odczuciami tam nie biło.
    U mnie w domu trzy osoby na stałe, czasami pół miesiąca cztery , wanna oprócz pryszniców i 200L zbiornik nigdy nie był za mały. Fakt - PC grzeje wodę kiedy chce, bez ograniczeń taryfowych.

    Ten zewnętrzny zbiornik to MILEO? Jeśli tak, to np mój 200L kosztował ponad 4000, obecnie widzę katalogową 4900zł. Może więc jest opcja poszukania tańszego, większego zbiornika innej firmy niż Atlantic ?
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 06-11-2021 o 14:27
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  8. #28

    Domyślnie

    Dla 3 piękności plus facet te 190l rzeczywiście może być za mało.
    Pytajnick ty masz tylko podlogowke więc ci dwa obiegi niepotrzebne. Nie ma co tego przeliczać
    Ja mam dwa obiegi więc nie było wyjścia żeby móc nimi sterować z poziomu PC
    Dom 160m2. (100m2 podlogowka + grzejniki) 5 osób
    PV 9.86kwp
    Pompa ciepła Atlantic 8kw r32

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Gdzieś tu był wątek o PC Hitachi - https://forum.muratordom.pl/showthre...hlight=hitachi i z tego co pamiętam, pozytywnymi odczuciami tam nie biło.
    U mnie w domu trzy osoby na stałe, czasami pół miesiąca cztery , wanna oprócz pryszniców i 200L zbiornik nigdy nie był za mały. Fakt - PC grzeje wodę kiedy chce, bez ograniczeń taryfowych.

    Ten zewnętrzny zbiornik to MILEO? Jeśli tak, to np mój 200L kosztował ponad 4000, obecnie widzę katalogową 4900zł. Może więc jest opcja poszukania tańszego, większego zbiornika innej firmy niż Atlantic ?
    No Hitachi chyba miało problem z wersją 8kW na R32.
    A zbiornik jaki mi zaproponowano (cytat z oferty): Zasobnik Nierdzewny Termica WW250PCE 4 609,00 zł w zestawie grzałka 2kW.

  10. #30

    Domyślnie

    Znalazłem anglojęzyczną instrukcję dla instalatorów. Jeśli to prawda co w niej piszą, to faktycznie nie potrzebuję bufora. Wczoraj wyliczyłem, że w instalacji grzejnikowej mam ponad 50l (w specyfikacji technicznej do grzejników była ich pojemność). A oto co znalazłem w rzeczonej instrukcji Atlantica:

    You must maintain the minimum installation water volume. Install a buff er tank on the return from the heating circuit in case the volume is lower than this value. Where the system is fi tted with one or more thermostatic valves, you must ensure that this minimum water volume is able to circulate.


    Min. volume in liter PER CIRCUIT
    Appliance Fan-coil Radiator Heating-cooling fl oor
    Size 3 23 12 2
    Size 5 23 12 2
    Size 6 23 12 2
    Size 8 36 33 15
    Size 10 49 44 22

  11. #31

    Domyślnie

    To trzeci post pod rząd ode mnie ale może się komuś przyda. Albo ktoś opisze swoje, zgoła inne, doświadczenia.
    Dziś zadzwoniłem do serisu Atlantica. Ot, tak żeby zobaczyć jak to wygląda. Przede wszystkim, co nie takie oczywiste, w zasadzie od razu ktoś odebrał. Gość odpowiedział cierpliwie na moje pytania (nic konkretnego), w tym o pytanie jak działa serwis, czy się zgłasza przez telefon u nich czy u instalatora. Można tak i tak, można tez przez internet. Zapytał przy okazji, kto miałby u mnie montować jeśli się zdecyduję i okazało się, że to oosba, która jest autoryzowanym instalatorem, także dla mnie ok i że wg niego działa szybko i sprawnie jeśli chodzi o ewentualny kontakt czy naprawy.
    Nie jest to bez znaczenia. Dodam, że miałem kontakt z Kaisai i z Innova...i mi przeszło. Do dziś nie otrzymałem odpowiedzi na pytania. Do Innovy pisałem tez do Szwecji...

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał poziom Zobacz post
    To trzeci post pod rząd ode mnie ale może się komuś przyda. Albo ktoś opisze swoje, zgoła inne, doświadczenia.
    Dziś zadzwoniłem do serisu Atlantica. Ot, tak żeby zobaczyć jak to wygląda. Przede wszystkim, co nie takie oczywiste, w zasadzie od razu ktoś odebrał. Gość odpowiedział cierpliwie na moje pytania (nic konkretnego), w tym o pytanie jak działa serwis, czy się zgłasza przez telefon u nich czy u instalatora. Można tak i tak, można tez przez internet. Zapytał przy okazji, kto miałby u mnie montować jeśli się zdecyduję i okazało się, że to oosba, która jest autoryzowanym instalatorem, także dla mnie ok i że wg niego działa szybko i sprawnie jeśli chodzi o ewentualny kontakt czy naprawy.
    Nie jest to bez znaczenia. Dodam, że miałem kontakt z Kaisai i z Innova...i mi przeszło. Do dziś nie otrzymałem odpowiedzi na pytania. Do Innovy pisałem tez do Szwecji...
    Ja też jestem zadowolony z servisu.
    Mi montował pompę gościu który po prostu ma z nimi umowę i też działa na zasadzie autoryzowanego montażu i servisu.
    Zdarzyło się kilka razy, że montażysta czegoś nie wiedział ale na drugi dzień po konsultacji i samego źródła dzwonił z odpowiedzią.
    Wiado, servis nie działa wszędzie tak samo w całej Polsce. Dużo zależy od ludzi. Jeden powie, wyjaśni, doradzi, wytłumaczy, a drugi powie Paaanie to się nie da albo niech to Pana nie interesuje...
    Ja trafiłem dobrze

  13. #33

    Domyślnie

    No tak ale nawet jak Twój serisant nie jest kontaktowy, albo nie wiem, zamknie działalność, to nie zostajesz na lodzie. Masz serwis firmy po prostu.

  14. #34

    Domyślnie

    Czego dotyczy zaznaczony parametr ? Co powoduje zmiana jego wartości ?


    https://images89.fotosik.pl/559/ef2634f39a6e1a84med.jpg

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ef2634f39a6e1a84med.jpg
Wyświetleń:	172
Rozmiar:	26,6 KB
ID:	458339
    Dom 160m2. (100m2 podlogowka + grzejniki) 5 osób
    PV 9.86kwp
    Pompa ciepła Atlantic 8kw r32

  15. #35

    Domyślnie

    Nie wiem czy już się chwalić, czy nie...dziś na 99% zakończy się montaż mojej Extensy 10kW R32. Ostatnie 12h działała już na jednym obiegu (montaż w trakcie) na samych grzejnikach na piętrze. Sterownik pokojowy temp zadana najpierw 22 potem 21, wszystko super działało, rano instalator sprawdził, ze jak już się ustabilizowała to temperatura w obiegu była 35 st C. Na kaloryferach-przypominam. Nie wiem jak zużycie, zresztą sprawdzanie tego teraz to bez sensu. Generalnie wygląda to wszystko obiecująco.
    A, i w kotłowni ciszej niż przy piecu na pellet, czy latem przy pompie do CWU.
    Zobaczymy jak będzie dalej. Nie chcę zapeszać ale na razie jest obiecująco.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał josephik Zobacz post
    Czego dotyczy zaznaczony parametr ? Co powoduje zmiana jego wartości ?


    https://images89.fotosik.pl/559/ef2634f39a6e1a84med.jpg

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ef2634f39a6e1a84med.jpg
Wyświetleń:	172
Rozmiar:	26,6 KB
ID:	458339
    Wydaje mi się, że tam ustawia się temperaturę poniżej której ma załączać się grzałka eletkrtlyczna. Ale nie mam pewności. Ja mam grzałki wyłączone na stałe nawet na zimę.
    Ostatniej zimy nawet przy - 20C grzałka nie była potrzebna.

  17. #37

    Domyślnie

    Temperatura przełączania to wiadomo.
    Mnie się rozchodzi o te stopniominuty. O co w tym chodzi ?
    Dom 160m2. (100m2 podlogowka + grzejniki) 5 osób
    PV 9.86kwp
    Pompa ciepła Atlantic 8kw r32

  18. #38
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MOTO to tu

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Tomice
    Kod pocztowy
    34-100
    Posty
    9
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Pompa ciepła Atlantic Extensa AL Duo R32

    Witam moja pompa NIE GRZEJE !!! problem od samego początku pompa jest z 2020,09,01 u mnie zamontowana w czerwcu 2021 i nic nie mogę zrobić z ekraniku obojętnie co zadam czy podniosę czy obniżę krzywą pompa idzie sobie swoim trybem do serwisu zgłoszone od grudnia i nie mogę się dogadać aby kogoś przysłali czeszcie się że wam pracuje bo ja marznę i nie wiem co robić .Serwis tylko weryfikuje i na tym się kończy u mnie był tylko monter instalacji i on nie wie czemu pompa nie grzeje. Czy ktoś miał podobny problem z serwisem .Chodzi mi o infolinie ATLANTIC SERWIS tam nic nie robią dzwoni się i tylko weryfikacja i przekładanie telefonu do innego gościa i tak w kółko .

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Pól roku masz pompę, która nie pracuje ? Nie możesz instalatora do niej przywlec za fraki? Poza tym, zamiast dzwonić, zacznij od pisania i upubliczniania, jeśli nie będzie żadnego działania. Na pewno wielu ludzi chciało by poznać instalatora, który ma takie podejście do klienta.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    ..... Na pewno wielu ludzi chciało by poznać instalatora, który ma takie podejście do klienta.
    Chciało nie chciało, ale wielu sie powinno zastanowic czy warto miec pompe z serwisem instalatorskim czy serwisem fabrycznym. To ze cena nizsza dla niektórych nie jest najwazniejsze.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony