dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 60
  1. #41
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MOTO to tu

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Tomice
    Kod pocztowy
    34-100
    Posty
    9
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Instalator przychodzi na wezwanie ale on nie umie tego naprawić więc odesłał mnie do głównej siedziby ATLANTIC a oni tam w biurach po prostu spychologia .Niby wielka firma na folderach serwis w 48 godzin a jak potrzeba to nie mają serwisanta na południu polski .Pewnie jakbym mieszkał koło Warszawy to bym miał to naprawione w 48 godzin. Rozmawiam z nimi żeby przysłali tu fachowca i cisza.

  2. #42
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MOTO to tu

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Tomice
    Kod pocztowy
    34-100
    Posty
    9
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Instalator przychodzi na wezwanie ale on nie umie tego naprawić więc odesłał mnie do głównej siedziby ATLANTIC a oni tam w biurach po prostu spychologia .Niby wielka firma na folderach serwis w 48 godzin a jak potrzeba to nie mają serwisanta na południu polski .Pewnie jakbym mieszkał koło Warszawy to bym miał to naprawione w 48 godzin. Rozmawiam z nimi żeby przysłali tu fachowca i cisza . Wcześniej czyli do listopada grzała tylko wodę jak przyszło ogrzać dom to zaczęły się problemy .

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.934

    Domyślnie

    Cytat Napisał MOTO to tu Zobacz post
    Instalator przychodzi na wezwanie ale on nie umie tego naprawić więc odesłał mnie do głównej siedziby ATLANTIC a oni tam w biurach po prostu spychologia .Niby wielka firma na folderach serwis w 48 godzin a jak potrzeba to nie mają serwisanta na południu polski .Pewnie jakbym mieszkał koło Warszawy to bym miał to naprawione w 48 godzin. Rozmawiam z nimi żeby przysłali tu fachowca i cisza.
    Dlatego takie sprawy lepiej załatwiać na piśmie a nie przez telefon, bo wtedy łatwiej udowodnić, że ktoś Cię olewa.

    PC na R32 mają bardziej skomplikowane sterowanie i nie każdy instalator nadąża ze zmianami, ale żeby pół roku? Co mówi instalator w tej sprawie? Piszesz "naprawić" Czy to oznacza, że działało i się zepsuło czy nie działą od początku?
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  4. #44
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MOTO to tu

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Tomice
    Kod pocztowy
    34-100
    Posty
    9
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Przy podpisywaniu umowy miało być wszystko pięknie niby pełny serwis ale chyba na sprawne urządzenie a jak nawaliło to kłopot .

  5. #45
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MOTO to tu

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Tomice
    Kod pocztowy
    34-100
    Posty
    9
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Do atlantica pierwsze zgłoszenie emailem 1 grudnia i tylko telefony od nich a nie serwis były telefony do mojego instalatora był poprawiał ale więcej nie da rady i tyle .Miało być pięknie a jest jak zawsze .

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.934

    Domyślnie

    Cytat Napisał MOTO to tu Zobacz post
    Do atlantica pierwsze zgłoszenie emailem 1 grudnia i tylko telefony od nich a nie serwis były telefony do mojego instalatora był poprawiał ale więcej nie da rady i tyle .Miało być pięknie a jest jak zawsze .
    Co to znaczy emailem? Wypełniłeś zgłoszenie reklamacyjne , dostałeś potwierdzenie jego przyjęcia i masz aktualny status usterki i co w nim jest napisane ? Dlaczego wysłąłeś 1go grudnia, skoro PC nie działa od pół roku?
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  7. #47
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.934

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Chciało nie chciało, ale wielu sie powinno zastanowic czy warto miec pompe z serwisem instalatorskim czy serwisem fabrycznym. To ze cena nizsza dla niektórych nie jest najwazniejsze.
    Rozjaśnisz temat?
    Serwis fabryczny oznacza, że ktoś z miejsca produkcji przyjedzie?
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Rozjaśnisz temat?
    Serwis fabryczny oznacza, że ktoś z miejsca produkcji przyjedzie?
    Moze nie tyle z miejsca produkcji, a przedstawiciel autoryzowany danego producenta. Nie wiem czy jak to formalnie jest zorganizowane, a w przypadkku Daikina autoryzowany serwis odpowiedni do regionu ma uruchomic i serwisowac pompy ze swego terenu. Instalatorowi nie wolno samemu uruchamiac pompy, on odpowiada za połaczenia hydrauliczne, miedz chłodniczą, okablowanie i zasilanie, połaczenie chłodnicze, zasilajace i samo uruchomienie, ustawienie regulacja oraz przeszkolenie uzytkownika oraz wszelkie podpisy do odbioru to wyłaczna domena serwisu. Ewentualne zgłoszenia awari, problemów, zapytania i porady kierowane są na infolinie, a ta kieruje w przypdku awariii zgloszenie do serwisu który uruchamiał pompe. Ostatnio miałem przypadek gdy montowałem Altherme 8 kW (notabene u siostrzenca) ze pompa po 2 tygodniach od uruchomienia nagle sie wyłaczyła.
    Zgłoszenie na infolinie i serwis zadeklarował ze przyjedzie za 6 godz (standardowo mają 24 h na reakcję) od zgloszenia, przyjechał nastepnego dnia bo inwestora nie było w domu. Oczywiscie "ktos" sie pobawił w ustawieniach, 5 min i po kłopocie. Z tego co sie dowiedziałem nieoficjalnie kazdy taki regionalny serwis musi miec na stanie wiekszość podzespołow najczesciej montowanych modeli.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 08-01-2022 o 16:43

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.934

    Domyślnie

    No to wychodzi, że Atlantic też ma serwis fabryczny, bo usterki zgłasza się poprzez specjalny formularz i przyjeżdża serwis dla danego regionu. W moim przypadku jest to mój instalator. Kiedy zapytałem po montażu, co robić w razie problemów, to sam mówił, że ze sterowaniem, ustawianiem itp to do niego ale awarie poprzez formularz, mimo że to on i tak przyjedzie.
    Jeśli instalator MOTO nie powiedział mu co i jak, to daleki od profesjonalizmu. Mój był po każdym telefonie by dostosować ustawienia pompy, regulatora i itp.

    Kolega MOTO nie odpowiedział jak czy zgłaszał, więc na wszelki, tu jest strona - https://serwis.atlantic-polska.pl/
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  10. #50
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MOTO to tu

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Tomice
    Kod pocztowy
    34-100
    Posty
    9
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam zgłoszenie było poprzez formularz ze strony Atlantic serwis. Zostało przyjęte i po tym zgłoszeniu dostałem telefon od serwisu powiedziałem co i jak wyczytałem im wszystko co chcieli z ekraniku kazali zadzwonić do mojego serwisanta .Dałem im nr. mojego serwisanta oni się zdzwonili przyjechał zrobił co mu powiedziano ale to nie dało efektu . Potem Święta, Nowy Rok dodzwonić się nie bardzo da strona serwisowa do 12 stycznia nieczynna a ja tak sobie siedzę i marznę .Do 1 grudnia jeszcze jakoś grzała bo nie było dużych mrozów jak przyszły mrozy to pompa słabła z każdym dniem .

  11. #51
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MOTO to tu

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Tomice
    Kod pocztowy
    34-100
    Posty
    9
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Może nie z miejsca produkcji ale może mają na południu serwis mobilny na takie awarie skoro jeden nie wie to powinni dać telefon do drugiego i zaradzić problemowi .
    Skoro mój serwisant dzwoni do Atlantica i mówi że nie wie co z tym robić bo on jest od hydrauliki a nie elektronik to serwis powinien mieć telefon serwisanta od elektroniki i powiadomić mnie .

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.934

    Domyślnie

    Pomijając wszystko inne, piszesz że marzniesz, czyli PC całkowicie nie działa? W mojej 'starej' jest linia 7141 gdzie można włączyć pompę tylko na grzałkach. Próbowałeś ? Jest drożej, ale przynajmniej ciepło.

    7141 U Tryb awaryjny
    Wyłączone: Pompa ciepła pracuje normalnie (w razie potrzeby korzysta z grzałki elektrycznej lub kotła grzewczego).
    Praca: Pompa ciepła korzysta z grzałki elektrycznej lub kotła grzewczego
    Położenie „praca”, stosować wyłącznie podczas trybu awaryjnego lub test, ponieważ rachunek za energię elektryczną
    może być bardzo wysoki

    Ciekawe czy to awaria elektroniki, skoro pompa nie padła od razu tylko słabnie w dłuższym okresie czasu. Teoretycznie to wskazuje raczej na ucieczkę czynnika.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 09-01-2022 o 20:18
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  13. #53
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MOTO to tu

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Tomice
    Kod pocztowy
    34-100
    Posty
    9
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedź właśnie dzisiaj odezwał się serwis i ma przyjechać serwisant od nich myślę że poradzi sobie z tym problemem. Dam znać co w temacie.

  14. #54
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MOTO to tu

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Tomice
    Kod pocztowy
    34-100
    Posty
    9
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam serwisant ogarnął temat nie elektronika tylko jak sugerowałeś brak gazu widocznie mój serwisant ma popsutą wagę bo brakowało 600 gram. Wszystko działa i jest ciepełko pozdrawiam i dzięki .

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.934

    Domyślnie

    I piknie Tylko poinformuj swojego instalatora, że coś ma ze sprzętem, bo narobi innym ludziom bałaganu.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  16. #56

    Domyślnie

    A osobom które posiadają Atlantic Duo, jak się sprawowały te pompy w okresach zimniejszych dni? Spadki temperatur poniżej -10 i bardziej? W karcie katalogowej są podane dane dla temp. -7. U mnie jest ogrzewanie mieszane z kaloryferami w sypialniach a tę pompę mam do rozważenia.
    Dom Leśny Zakątek II, ale bez garażu. Oddany 2012r. Pow. użytkowa 126m2, pow. podłóg 147m2, kubatura 538m3. Ściany pustak max 29cm, plus 15 cm ocieplenia styropianem białym. Ocieplenie dachu wełna Rockwool gr. 23 cm. Poddasze użytkowe oddzielone od strychu też ocieplonym sufitem/stropem (23cm). Czyli strych ocieplony nie ogrzewany. Od jesieni 2022 pompa ciepła Atlantic Alphea Extensa AI Duo R32 8kW. Sprawuje się narazie dobrze, ale dopiero po sezonie będę mógł coś więcej powiedzieć.

  17. #57
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tabi88

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    277

    Domyślnie

    Pompa chodzi normalnie
    ja mam ustawione, że może wspomagać się grzałką od -12 ale w minionym sezonie nie wspomagała się grzałką.
    Grzeję 100% w taniej taryfie w godz. 22-5 na CO, 5-6 na CWU, 13-15 CWU.
    Pompa działa tak, że o 22 zaczyna z mocą wysoko 80-90%, potem w czasie schodzi do jakiś 30%, potem defrost i tak ze 3-4 razy w ciągu nocy. Temperatury w domu stabilne 22,5*C.5
    Grzeję tylko wg harmonogramu i krzywej grzewczej, nie mam termostatu.

  18. #58

    Domyślnie

    Tabi88, jakie zużycie prądu, przypisane pompie, miałeś w okresie użytkowania? Długo masz już pompę? jakie ściany domu, czy masz piwnicę?
    Dom Leśny Zakątek II, ale bez garażu. Oddany 2012r. Pow. użytkowa 126m2, pow. podłóg 147m2, kubatura 538m3. Ściany pustak max 29cm, plus 15 cm ocieplenia styropianem białym. Ocieplenie dachu wełna Rockwool gr. 23 cm. Poddasze użytkowe oddzielone od strychu też ocieplonym sufitem/stropem (23cm). Czyli strych ocieplony nie ogrzewany. Od jesieni 2022 pompa ciepła Atlantic Alphea Extensa AI Duo R32 8kW. Sprawuje się narazie dobrze, ale dopiero po sezonie będę mógł coś więcej powiedzieć.

  19. #59
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tabi88

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    277

    Domyślnie

    PC Atlantic 8kW, zbiornik CWU 200l, 4 osoby na pokładzie, dom 156m2, płyta fundamentowa z XPS pod spodem 20cm, ściany BK 24cm z styro grafitowe 20cm, dach płaski ocieplony styro gr. 35cm, okna trzyszybowe, WM z reku (zhender 350), ogrzewanie 100% podłogówka. Bez piwnicy, parter + pełne piętro.
    W domu wszystko na prąd, nie ma żadnych innych stałych źródeł ciepła (kominków, klimy, piecy itp).
    Zużycie PC na ogrzewanie oraz CWU w roku 2022 to: 3221 kWh
    Pompa pracuje 3 zimy ale mieszkam dwie.

  20. #60

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Nie mogę ustawić grzania wody tylko w określonych godzinach. Mam dwie strefy (parter i piętro) wyłączone, CWU jest grzana gdy temperatura spadnie 8 stopni poniżej ustawionego progu.
    Całe menu instalatora przejrzałem i nic.
    Pomoże ktoś?

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony