dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Rekuperator VENT CLEAR VC3HR Comfort Plus

    Witam forumowiczów.
    Zakładam ten temat ponieważ jest bardzo mało informacji o tymże rekuperatorze w polskim internecie.
    Sam mam go zainstalowanego od niedawna i na razie się go uczę / bawię się / sprawdzam / testuję.
    Dom ogrzewam pompą ciepła (podłogówka).
    Bardzo proszę o kontakt osoby z tym rekuperatorem.
    Chciałbym wymienić spostrzeżenia, dowiedzieć się czegoś. Może sam komuś pomogę.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    To daj dobry przykład - wrzuć fotki, pomiary, dane...
    Może nie wzorce - ale przykłady:

    https://forum.muratordom.pl/showthre...o-HRU-SV-H-009
    https://forum.muratordom.pl/showthre...yskiem-wilgoci

  3. #3

    Domyślnie

    No to może od początku.
    Dom budowała mi jedna firma.
    Już wtedy wiedziałem, że na pewno będę zakładał pompę ciepła. Okazało się, że brat właściciela firmy która ma mi budować dom zakłada pompy ciepła i rekuperację i jeśli wziąłbym u Niego mogę liczyć na spore rabaty.
    Poczytałem co zakłada, przedyskutowałem cenę, przespałem się i zdecydowałem.
    Nie miałem nigdy styczności ani z pompą ciepła ani z rekuperacją także nie miałem żadnych porównań prócz suchych danych z neta.
    Zamontowałem to co w temacie. Cena była niska. Servis na miejscu.
    Rekuperator założony mam w pomieszczeniu gospodarczym (około 6m2) bez drzwi przy kuchni. Kuchnia jest otwarta na jadalnie z salonem.
    Rury (w izolacji termicznej) rozłożone na poddaszu nieużytkowym nieocieplonym.
    Dom 86m2.
    Rekupercje zaczyna być słychać dopiego przy osiąganiu około 70% mocy (300m3/h).

  4. #4

    Domyślnie

    Rekupercję mam stawioną w 4 trybach.
    W każdym trybie nawiew oraz wywiew mam ustawiony na tę samą wartość w m3/h.
    Rekuperacja po podaniu m3/h sama reguluje moc wentylatorów w zależności od ustawień anemostatów lub oporów na filtrach.
    1 Tryb jest na noc - 40m3/h i 21*C
    2 Tryb jest na dzień - 80m3/h i 21*C
    3 Tryb jest na ciepłe dni - 100m3 i 20*C
    4 Tryb jest do chłodzenia - 350m3/h i 19*C
    Rekuperacja posiada automatyczny by pass, więc po osiągnięciu temperatury większej niż zadana by pass się otwiera i rekuperacja znaczyna wtłaczać bezpośrednio chłodne powietrze z zewnątrz nie odzyskując ciepła.
    Super sprawa. Klima nie potrzebna.
    Szczególnie przydaje się gdy słońce przyświeci i salon zaczyna się mocno dogrzewać przez duże drzwi balkonowe.

  5. #5

    Domyślnie

    Co do sprawności na razie chyba nie ma co pisać. Dni jeszcze w miarę ciepłe.
    Teraz np. wygląda to tak:
    Czerpnia 3*C
    Wyrzutnia 10*C
    Nawiew 17*C
    Wywiew 17*C
    Temp w domu 21*C.

  6. #6

    Domyślnie

    Witam, co prawda krótki czas użytkowania, ale jeśli posiada Pan już jakąś opinię to proszę o podzielenie się nią. Otrzymaliśmy ofertę tego rekuperatora i szukamy ... Czy mogę zapytać jaką cenę Pan otrzymał za rekuperator z instalacją?

  7. #7

    Domyślnie

    Odświeżam temat. Mam Clear Vent Hd3 350m3. Dom ma 130m2 użytkowej. Projekt rekuperacji jest na 290m3.
    Mieszkam od 1 miesiąca. Rekuperator działa od 2 tygodni.
    Na razie na - jest to
    -że przy 100% na ustawieniach nie wydala na wywiewie w kuchni. Instalator powiedział, że strata jest bo to najdalszy punkt od centrali a dodatkowo tam mam na 50cm 4 rury fi 5 a nie 2 rury fi 10.
    -Nie działają harmonogramy na Iphone bo reku nie czyta godziny i daty więc w sumie tylko działa jak się wymusi synchornizacje godziny z telefonem. Będę teraz na Androidzie testował. Na razie przełączamy ręcznie. Jak nie działa pewnie trzeba będzie walczyć z producentem. Z tego co wiem sterowanie na iphone jest u nich od kilku tygodni zatem dam im czas.
    Na plus jest
    -cena !!!
    -cicha praca. Słychać dopiero na 3 biegu.
    -Nie mamy na razie dużych strat ciepła (temp. komfortu 23*, czerpni 3 stopnie, nawiew 15-16 stopni na 3 biegu a 17-18 na 1 biegu). Centrala stoi na nieogrzewanym strychu - zbudowałem dla niej prowizoryczne igloo i ociepliłem rury 10 cm wełny. W planach mam 15 cm wełny na całym strychu. Wtedy igloo out i zostanie tylko ocieplenie rur

    Pozdrawiam i Wesołych Świąt
    Łukasz
    Ostatnio edytowane przez Lasuchel ; 24-12-2023 o 13:30

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lasuchel Zobacz post
    -Nie mamy na razie dużych strat ciepła (temp. komfortu 23%, czerpni 3 stopnie, nawiew 15-16 stopni na 3 biegu a 17-18 na 1 biegu).
    Jeżeli te 23% miało oznaczać 23* na wywiewie, to masz zaledwie 65% sprawności na trzecim biegu i 75% na pierwszym max. To są nędzne wartości.

  9. #9

    Domyślnie

    Błąd - % powinno być stopni,
    Zdajemy sobie z tego sprawę.
    Po pierwsze nie kupiliśmy maszyny za wielkie pieniądzę.
    Po drugie, myślę, że po ociepleniu strychu, poprawimy te wartości,
    Po trzecie odzyskujemy wilgoć zatem % odsysku ciepła tez niższa.

  10. #10

    Domyślnie

    Acha 23* to temperatura komfortu a nie wywiewu. Wywiew mamy ok 20-21* średnio.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony