dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Połamane na wietrze siłowniki bramy

    Witam serdecznie.
    Posiadam (posiadałem) automatykę bramy dwuskrzydłowej Somfy sgs essential. Brama 2*2 m, około 50% wypełnienia.
    I po dużej wichurze połamało mi siłowniki.
    Producent podaje że brama pracuje w strefie silnych wiatrów, moja już nie. Oczywiście gwarancja nie obejmuje takich rzeczy.
    I teraz moje pytanie do fachowców, czy da się dopasować jakieś inne siłowniki do tej automatyki ? Zasilane są 24v, bez ograniczników bramy, ograniczniki są wbudowane w siłownik. Brak jest również krańcówek, automat wyczuwa przeciążenie siłownika i zatrzymuje napęd.
    Jako że Polak mądry po szkodzie, wiem już teraz że nie kupuje się automatyki w markecie.
    Jednak nie chciał bym od podstaw instalować nowego zestawu, jeśli jest możliwość reanimacji istniejącej instalacji.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Montowałem kiedyś taki napęd i rzeczywiście jest delikatny i ma kiepską konstrukcję. Nie wydaje mi się, że będzie możliwe opasowanie czegoś solidniejszego. Poza tym nie widzę sensu zapłacić 60-70 procent ceny całego zestawu na same siłowniki i zostać z całą elektroniką, która pewnie jest na zbliżonym poziomie jakości jak same siłowniki. Główna praca i tak będzie polegała na zmianie ich mocowania. Moja sugestia - albo ryzykować i założyć nowe, oryginalne siłowniki i liczyć, że sytuacja się nie powtórzy, albo zmienić cały zestaw na jakiś solidniejszy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony