dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Jak oceniacie, ile realnie będzie kosztowała budowa tego domu?

    Chodzi o projekt z414 grupy z500 w okolicach Wrocławia do stanu deweloperskiego, bo wyceny mamy od 500 tys. do miliona.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lidk Zobacz post
    Chodzi o projekt z414 grupy z500 w okolicach Wrocławia do stanu deweloperskiego, bo wyceny mamy od 500 tys. do miliona.
    Szykuj się na 700-1000tyś..

  3. #3

    Domyślnie

    Za 500 tys to ja nie wiem kto to wyceniał. Brać , bo to kupon na loterii.

  4. #4

    Domyślnie

    Najlepiej prosić o dokładny zakres prac oraz o wyszczególnienie producentów i modeli materiałów użytych do budowy domu.

    Spotkałem się, że deweloper wyceniał stan deweloperski bez montażu rynien na dachu, deski czołowej, wyłazu kominiarskiego, stopnia kominiarskiego, bez źródło CO+CWU itd.
    Trzeba też się dowiedzieć czy w wycenie jest uwzględniony sprzęt. Są firmy, które nawet inwestorowi za wypożyczenie rusztowania każą płacić.

    Podobnie z ceną materiałów - za okna można dać 10tyś ale można i 30tyś. Za membranę dachową można dać 1zł a można i 10zł za m2.
    Oczywiście różne etapy prac można mniej lub bardziej wykonać zgodnie ze sztuką a wykonanie bliżej zgodności ze sztuką zajmuje dużo więcej czasu. Stąd mogą być aż takie różnice w wycenach.

    Moim zdaniem taki dom z przyzwoitej jakości materiałów z 700tyś+ wyjdzie. Wątpię, że uda się taniej zwłaszcza, że w przyszłym roku pewnie zdrożeją materiały o kolejne kilka-kilkanaście procent.

    Sąsiedzi, którzy budują się teraz koło mnie czasami mówią ile za co płacili to kosmos jak dla mnie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony