dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: vitodens 100w b1hc

  1. #1

    Domyślnie vitodens 100w b1hc

    Witam ostatnio mój piec zaczął przepuszczać cwu na podłogę czyli coś z zaworem trójdrogowym. Patrzyłem czy się da taką cześć zamówić a tu widzę że lipa jest ,da się tylko zamówić ten zawór jako cały blok hydrauliki za 1600zl. Chyba że specjalista z viessmanna wie coś więcej ? Model pieca B1HC 19. Serwisant był i go czyścił (pół pieca trzeba rozbierać bo nie ma jak wyjąć zaworu ) ale co jakiś czas sie i tak przycina.
    Ostatnio edytowane przez senatorr ; 02-11-2021 o 13:38

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    częsci są normalnym towarem handlowym który można zamówić i kupić u każdego partnera handlowego Viessmann. Nr katalogowy i listę częsci można odszukac na stronie https://www.viessmann.com/etapp/search/pl/9500
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #3

    Domyślnie

    No spoko że jest katolog i zniego wynika że w tym modelu zaworu nie instnieje jako część wymienna, tylko trzeba kupić cały układ hydrauliki kotła. Co uważam za jakieś nieporozumienie. Ostatnio był serwisant i zawór był wyjęty i zakładany nawet inny na podmiane, a dalej został problem że przy grzaniu cwu część wody idzie na co. Ten zawór mój zdemontowany i na podmiane są sprawne a grzejąc cwu część wody idzie na co w podłogę.
    To widać że zawór działa prawidłowo chodzi lekko w obie strony.
    https://www.youtube.com/watch?v=uvaZe1xlXio
    A tu przy grzaniu cwu puszcza też na rozdzielacz.
    https://www.youtube.com/watch?v=5bKQt00dIPk
    https://www.youtube.com/watch?v=KdfBphKlDzg

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Na filmie pokazane jest jedynie serce zaworu, wystarczy, ze siłownik nie bedzie dochodzil do skrajnej pozycji i będzie następowało przebijanie wody na CO podczas pracy na CWU. Serwisant powinien skontrolować poprawność dzialania kompletu elementów.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  5. #5

    Domyślnie

    Mogę wysłać jak działa ten silniczek łącznie z całym rozebraniem zaworu.
    Był serwisant viessmann podmieniany był też silniczek i podmieniany był zawór i jest ciągle to samo.
    Mam prośbę do ludzi posiadających vitodensa 100 czy u Was jak grzeje wodę CWU rurka od CO są gorące ?
    Bo mnie to wygląda na wadę konstrukcyjna, tzn. zawór siedząc w gnieździe w pozycji CWU fizycznie się nie domyka w pełni.(tylko tego nie ma jak zobaczyć) Tym bardziej że już parę osób w komentarzach na youtube piszę że mają taki problem.
    Mam pytanie do serwisanta jaka role pełni ta część na bypasie ??
    https://ibb.co/BGJ5gXG
    numer części 0005 może to ona jakoś przepuszcza, chyba że to nie ma nic wspólnego z tym .?
    Ostatnio edytowane przez senatorr ; 20-11-2021 o 03:16

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redox7

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Posty
    198

    Domyślnie

    część 0005 to zawór bypasowy, zawraca część wody z zasilania na powrót kotła by zabezpieczyć pompę przed pracą bez przepływu

  7. #7

    Domyślnie

    Ok zawór bypasowy.
    Czy może być tak że on się też zatnie i jest powiedzmy bypass otwarty, bo na nim pisze regulacja min i max(nie wiem czego to regulacja ). Skoro jest zaworem to też może się zaciąć i niepoprawnie pracować. Chciałbym uzyskać odpowiedź co to jest za regulacja min i max na nim i czy może być taki objaw że puszcza przy grzaniu cwu część wody na co. Bo może zawór trójdrogowy jest dobry a woda idzie przez bypass.
    Serwisant który serwisuje piec nie wie co jest przyczyną i jak zwykle człowiek zostaje sam z problemem.
    Ostatnio edytowane przez senatorr ; 21-11-2021 o 23:31

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Zawór bypass jest przed zaworem trójdrogowym i tworzy mały obieg zabezpieczający pompę obiegową przed pracą bez przepływu np. gdy wszystkie grzejniki mają zawory przygrzejnikowe i gdy one się wszystkie zamkną.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony