dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 46
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    manykes

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    747
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie ROZDRABNIACZ DO GAŁĘZI

    Witam
    Jak w temacie , co sądzicie o tym urządzeniu,czy warto go mieć w swoim ogrodzie..?
    Czy faktycznie towar po zmieleniu gałęzi od razu nadaje się na kompost....?
    Proszę o wasze uwagi ,ponieważ zastanawiam się nad kupnem ,a nie chciałbym wyrzucić pieniędzy w błoto...
    pozdrawiam

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hanula

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    423
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    To zalezy czy masz pare tysięcy na porządny rozdrabniacz, bo jeśli taki za kilka stówek to chyba się nie opłaca, bierze tylko drobne gałęzie, a taki kompost z rozdrobnionych gałęzi robi się duzo dłużej niz z chwastów,
    Ale niestety to wiem z teorii, zastanawiałam sie nad kupnem takowego urządzenia z napędem od ciągnika, ale wyszło za drogo jak na budżet mojego zakładu pracy, no to chłopcy palą.
    Ale dobrze by było, gdyby ktoś, kto użytkuje się wypowiedział.

  3. #3

    Domyślnie

    Jesteśmy z mężem szczęśliwymi użytkowanikami rozdrabniacza do gałęzi !!! (dostał pod choinkę trzy lata temu).Tymi słowami pragnę podkreślić jego zalety - mimo jego ceny - 1.500,00 zł (MOŻNA BRAĆ NA RATY). Kochani, warto mieć to drogie cacko w domu. Posiadam 20 ar działkę. Wszystkie gałęzie miele na bardzo drobne patyczki, wielkości połowy małego palca u ręki. Można je potem wsypać do kompostnika (b.szybko gnije to wszystko). Ale po co do kompostnika! Ja zmielone gałęzie i inne zielsko rozsypuję w koło drzewek i na grządki z kwiatami. Poczas pielenia -przekopuję (od razu gniją w ziemi). Ale - może mało kto wie - zmielone patyczki pięknie wygladają rozsypane między iglakami!! Jakby ktoś rozsypał podłużne kamyczki. Wyglada to wszystko doprawdy imponująco! A siedzieć i ciąć sekatorem gałężie ? Przerabialiśmy to. Przeżytek i słabo wykorzystana nasza praca. Wiem, że zakup - to koszt. Ale warto było zapłacić za ten markowy rozdrabniacz (tanie mięso psy jedzą). Bo na tandetę która zaraz się psuje - mnie nie stać!
    Ala
    Pozdrawiam -Ala

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    manykes

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    747
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    dzięki za opinie
    pozdrawiam

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    manykes

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    747
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    jeszcze jedno pytanko , ceny które podajecie ,są dosyć wysokie , ja widziałem sporo tańsze rozdrabniacze w markecie, czy to wynika z wątpkiwej jakości oferowanego sprzętu ....?
    może jakiś namiar na producenta, firmę , chciałbym kupić dobry sprzęt.....
    PS.na allegro sprzedają używane , co sądzicie o zakupie takiego sprzętu lub innego ogrodniczego na allegro , ma ktoś doświadczenia w tej materi , czy warto........?????????
    pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie rozdrabniacz

    Cytat Napisał manykes
    ...na allegro sprzedają używane , co sądzicie o zakupie takiego sprzętu lub innego ogrodniczego na allegro , ma ktoś doświadczenia w tej materi , czy warto........?????????
    Mi na autogiełdzie coś takiego kupił szwagier za 80 zł. Okazało się, że silnik był spalony. Za naprawę dałem 180 zł. Jak wypróbowałem to się mocno zwiodłem. Teraz teży to to w szopie i tylko przeszkadza. Producetem tego jest forma Toja-toja.

  7. #7

    Domyślnie Re: rozdrabniacz

    Cytat Napisał buba48
    Cytat Napisał manykes
    ...na allegro sprzedają używane , co sądzicie o zakupie takiego sprzętu lub innego ogrodniczego na allegro , ma ktoś doświadczenia w tej materi , czy warto........?????????
    Mi na autogiełdzie coś takiego kupił szwagier za 80 zł. Okazało się, że silnik był spalony. Za naprawę dałem 180 zł. Jak wypróbowałem to się mocno zwiodłem. Teraz teży to to w szopie i tylko przeszkadza. Producetem tego jest forma Toja-toja.
    Bo Toja to firma produkująca wiertaki po 30 zł i szlifierki po 20

    Rozdrabniacz to warto ale Boscha i to nie najmniejszy model ale RAPID który połyka gałęzie o średnicy 3-4 cm

  8. #8

    Domyślnie

    Odświeżę temat.
    Mam leśną działkę 1300 m. Galęzie, igliwie, liście. Chcę kupić maszynę, w którą wrzucę to wszystko i zmielę. Przyglądałam się rozdrabniaczom boscha ale wszędzie w internecie są prezentowane jako rozdrabniacze do gałęzi, nie ma mowy o mieleniu liści i innych odpadów. Natomiast firma Viking (Stihl) ma taki rozdrabniacz - kombinat. Co wybrać? Może ktoś mógłby mi coś doradzić z własnego doświadczenia.
    Pozdrawiam
    jj

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    wyciągam stary wątek .....
    kto ma i jaką polecacie .... kupiłbym sobie
    np. coś takiego
    http://www.stiga.pl/0,231,rebarka-bio-quiet-2500.html
    jaki element tnący nóż czy wałek
    da się przez to przepuścić gałęzie z igłami, korę
    liście to też przemieli

  10. #10

    Domyślnie

    popatrz na średnicę gałęzi, będziesz ułamywać patyczki? poza tym wałek, to chyba miażdży i gałęzie muszą być suche, widziałam u leśników ich rębaki, jakby coś takiego można było wypożyczyć to ja bym była szczęśliwa, moim zdaniem wszystkie małe to strata czasu
    Pozdrawiam Duśka

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    ale ja nie mam lasu, co najwyżej przemycę jakieś drobne gałęzie, korę z miejsc
    gdzie robią wycinki, sąsiedzi przycinają drzewa i palą to wszystko, liście z dębu
    wywożą do lasu, a ja myślę, że jakby się dało przepuścić to przez taką maszynkę to
    mógłbym sobie kompost produkować pod rh

  12. #12

    Domyślnie

    aaaaa zależy ile ta zabawka kosztuje a poważnie mówiąc jak masz okazję to najpierw sprawdź jak to działa, moi przyjaciele sąsiedzi kupili, stwierdziliśmy że to porażka, ale u nas lasy nie do opanowania
    Pozdrawiam Duśka

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    a co myślicie o takim czyms
    http://allegro.pl/item482359034_blac..._promocja.html
    mnie by się chyba przydało, tylko nie wiem czy takie jak wyzej wystarczy

    mam na dzialce(dzialka ma 1ha, ale ogrodzone 30a)bardzo dużo grabów samosiejek, takie cienkie patyki, które wyrastają w zasadzie na polowie dzialki.
    Z przodu nie widac, bo z przodu jest dość lyso już, a z tylu dzialki chaszcze
    wciąz je wycinam a gałezie leża i nie wiem co z nimi zrobic. tzn. teraz juz wiem
    dz.
    k.
    Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał Irma
    a co myślicie o takim czyms
    http://allegro.pl/item482359034_blac..._promocja.html
    mnie by się chyba przydało, tylko nie wiem czy takie jak wyzej wystarczy

    mam na dzialce(dzialka ma 1ha, ale ogrodzone 30a)bardzo dużo grabów samosiejek, takie cienkie patyki, które wyrastają w zasadzie na polowie dzialki.
    Z przodu nie widac, bo z przodu jest dość lyso już, a z tylu dzialki chaszcze
    wciąz je wycinam a gałezie leża i nie wiem co z nimi zrobic. tzn. teraz juz wiem
    ta moja Stiga jest na Allegro o stówę tańsza, 100W mocniejsza, tnie gałęzie o 0,5cm grubsze

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    dzięki
    dz.
    k.
    Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.

  16. #16

    Domyślnie

    mam rozdrabniacz ASGATEC 2400w jest to maszyna nie do zdarcia wymagał tylko drobnej przeróbki -gałka do regulacji szerokości cięcia została zastąpiona zwykłą śrubą - łatwiej wtedy odblokować maszynkę w razie zakleszczenia gałęzi.Dziwię się wam gdy chcecie kupować rozdrabniacze pod ciągnik czy inne bajery chyba że prowadzicie działalność gospodarczą-mam działkę 5300m2 i naprawdę bardzo dużo gałęzi swoją maszynką przerobiłem na kompost

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał braszyns
    mam rozdrabniacz ASGATEC 2400w jest to maszyna nie do zdarcia wymagał tylko drobnej przeróbki -gałka do regulacji szerokości cięcia została zastąpiona zwykłą śrubą - łatwiej wtedy odblokować maszynkę w razie zakleszczenia gałęzi.Dziwię się wam gdy chcecie kupować rozdrabniacze pod ciągnik czy inne bajery chyba że prowadzicie działalność gospodarczą-mam działkę 5300m2 i naprawdę bardzo dużo gałęzi swoją maszynką przerobiłem na kompost
    Podciągam temat, nadal działa Ci ten rozdrabniacz, on ma tarczę czy wałek do rozdrabniania??

  18. #18

    Domyślnie

    jak zaglądałem z góry widać tam wałek z nożami i grubą blachę która zmniejsza szczelinę cięcia - regulacja

  19. #19

    Domyślnie

    A posiada ktoś może rozdrabniacz do gałęzi Stigi? Chodzi mi konkretnie o model Bio Power 2100? Doby sprzęt?

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kingpiter
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Posty
    80
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał prokopin Zobacz post
    A posiada ktoś może rozdrabniacz do gałęzi Stigi? Chodzi mi konkretnie o model Bio Power 2100? Doby sprzęt?
    też się zastanawiam nad stigem. mam kosę stiga . znalazłem jeszcze coś takiego Makita UD2500.
    mam dylemat i nie wiem co kupić

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony