dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Skrzynka rozsączająca do osuszenia trawnika

    Dzień dobry,

    przymierzam się do regeneracji niewielkiego ogrodu - całej działki 5,5 ar, z ziemią gliniastą i wysokim poziomem wód gruntowych (80 - 100 cm, ocenione przez geologa 1-2 dni po długich opadach).
    Dom z rynku wtórnego i część nasadzeń ma wieloletnich - tuje, magnolie czy pigwa, które dobrze rosną, niestety po dłuższych opadach z trawnika robi się gąbka, po której ciężko się chodzi.

    Drenażu jako takiego nie chcę robić bo pewnie będę miał problem z odprowadzeniem wody zebranej przez drenaż.
    Myślałem o wkopaniu w newralgiczne miejsca kilku skrzynek rozsądzających aby "ściągnąć" do nich wodę z trawnika - dół na 80 cm, do niego skrzynka i przykrycie warstwą 20-30 cm nowej, lepszej ziemi.

    Na rynku jest kilka typów tych skrzynek w dość sporej rozpiętości cenowej. Na konkurencyjnym, ogrodniczym forum bardzo jest polecany bio-blok, który jest wyraźnie droższy od innych konstrukcji.

    Jest jakaś różnica między tymi skrzynkami pod względem wytrzymałości itd ? W jakiś konkretny model warto iść ?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AnonimowyAlkoholik

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-747
    Posty
    136

    Domyślnie

    Może wystarczy zwykła studnia rozsączająca? np. taka: https://allegro.pl/oferta/studzienka...10-10915192671

    Przebijesz się przez warstwę gliny i będzie jednocześnie tanio i sucho. Choć nie wiem jak to się ma do poziomu wód gruntowych

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony