dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1

    Domyślnie

    posiadam gonty papowe już od 4 lat i zawsze po silnych wiatrach kilka mam poniszczonych co prawda wymiana nie jest skomplikowana ale jak kilka razy w roku mam wyjść na dach to mnie zniechęca
    czy Wy kochani posiadacie gonty i macie podobne problemy czy to jest taki urok owego pokrycia.

    bardzo proszę o wszelkie rady.

  2. #2

    Domyślnie

    dzięki jesteście kochani bardzo mi ulżyło po tylu wypowiedziach
    to forum to pomoc po cholerze

  3. #3

    Domyślnie

    nie irytuj się. zapewne znajdzie się ktoś kto takie pokrycie dachu ma. Może coś doradzi. Ja mogę jedynie powiedzieć z obserwacji że niestety tak się gonty zachowują. Może sens polega na niezbyt dokładnym ich położeniu, a może to ich specyfika.

    Mam nadzieję że ktoś mądrzejszy niż ja doradzi coś bardziej sensownego.

    Renia

  4. #4

    Domyślnie

    dzięki Ci za słowa otuchy. producent też nie odpowiada i nic nie radzi chyba będę skazany wchodzić na ten dach raz w roku i naprawiać aż nie zmienię pokrycia na blachę lub inne.
    Jak tam twoje włosy czy już zmieniły kolor.

  5. #5

    Domyślnie

    widzę ze czytałeś moje zwierzenia.
    Włosy są w porządku. Jak długo tak zostanie?
    Na szczęście są fryzjerzy.
    Powodzenia w walce z dachem. Obyś i ty nie zmienił koloru owłosienia

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Może to kwestia wykonania lub gatunku.U moich rodziców całkiem spory dach został pokryty gontem bitumicznym jak dobrze pamiętam 6 albo7 lat temu i nic z tym się nie dzieje.Januszku nie strasz sama zamierzam zastosować ten rodzaj na swój dach.
    Pozdrawiam Ewa

  7. #7

    Domyślnie

    nikogo nie chcę straszyć ale to fakt co dzieje się u mnie na dachu mam nadzieję że to tylko niektóre pasy bo w innych miejscach po 4 latach nie widzę żadnych zmian. ale ostrzegam przed gontami z matizolu są niejednorodne jakościowo.
    do nikoli
    moje owłosienie jest już tak skąpe że nie ma obawy co do zmiany koloru a zresztą tę resztkę wiatr wyrwie mi kiedy będę na dachu

  8. #8

    Domyślnie

    Januszek Choćby o dwa włosy też trzeba drżeć by nie zmieniły koloru. Z drugiej strony to facet z golą głową zawsze może powiedzieć że on nie siwieje!
    Jak bedziesz na dachu to trzymaj nie gonty i nie włosy ale siebie by i ciebie wiatr nie porwal.

  9. #9

    Domyślnie

    nie no chyba mam więcej włosów niż dwa jak widzisz trzy
    teraz jest za zimno na wejscie na dach poczekam do wiosny.

  10. #10

    Domyślnie

    ulżyło mi. Wiosenny wietrzyk zapewne jest i cieplejszy i łagodniejszy. A i nastrój wiosną też bardziej sprzyjający.

  11. #11

    Domyślnie

    wiosną rzeczywiście aura jest sprzyjająca nie tylko do wejścia na dach

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Moi rodzice mają dom w górach, dach jest pokryty gontem bitumicznym i nic się nie dzieje. Tam są warunki ekstremalne: silne wiatry, mróz, duże opady śniegu. Obawiam się, że jest zrobiony jakiś błąd przy kładzeniu gontów na Twoim dachu. M

  13. #13

    Domyślnie

    Widzisz Januszek jest paru chętnych i mądrzejszych niż ja do udzielania porad. Powodzenia i byle do wiosny!

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    zaczynam być zazdrosny....
    co do gontów bitumicznych to podejrzewam, że miernota w odpowiedziach bierze się z tąd iz ten typ pokrycia nie jest mimo wszystko zbyt popularny i jak widze nie bez powodu.
    powodzenia

  15. #15

    Domyślnie

    do Dobrzykowice
    nie chodziło mi o wywołanie u ciebie poczucia zazdrości ala o pomoc w problemach które (miałem taką nadzieję) że tacy jak Ty (nieomylni i bezproblemowi) pomogą mi rozwiązać .
    Więcej możesz nie pisać bo i tak nic ciekawego na ten temat nie stworzysz.

  16. #16

    Domyślnie

    co do gontow - ja mam od pol roku, na razie bez problemow a wichury byly ostatnio zdrowe. na osiedlu dookola kilkanascie domkow z takim samym pokryciem, niektore juz 3 lata i nie widac zeby cos bylo nie tak. wiec podejrzewam ze to jednak kwestia jakosci materialu/wykonania.

  17. #17

    Domyślnie

    też mi się wydaje że to kwestia materiału bo stają się kruche już przy 10 st C a powinny być plastyczne nawet w ujemnych, dlatego przestrzegam przed tymi gontami (MATIZOL)

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    co jestes dzisiaj w złym humorze, mam nadzieję że nie przeze mnie.
    Co do pierwszego zdania w moim poscie to akurat nie było ono skierowane do Ciebie , ale to nieważne.
    Co do mojej rzekomej nieomylności to nie wiem skąd takie mniemanie o mnie, ja bynajmniej się za takiego nie uważam.

    Napisałem w Twoim wątku tylko po to aby spróbowac wyjasnic dlaczego nikt "nie chce Ci pomóc" ale jezeli uważasz, że w ten sposób zaśmiecam Twój wątek to nie ma sprawy zaraz wytnę swoje nic nie wnoszace do sprawy posty

  19. #19

    Domyślnie

    Panowie więcej luzu i dobrego słowa. Nie wystarczy wam ponura pora jesienno-zimowa.

    Do Dobrzykowice:
    mmmmmmmmmmm, boję się zapytać?

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    nie pytaj a przynajmniej nie na tym wątku

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony