dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Izolacja fundamentu - EPS 100 zwykły czy Aqua

    Witam serdecznie.
    Planuje w najbliższych kilku dniach zakończyć murowanie fundamentu, następnie muszę go ocieplić. W projekcie mam informację, że styropian do ocieplenia to EPS 100, i teraz mam pytanie, czy musi to być EPS 100 niebieski/zielony aqua czy mogę dać EPS 100 do podłogi? W internecie wyczytałem, że niektórzy tak zamieniają ze względu rzecz jasna na cenę.

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli nie powinienem zastanawiać się czy dać EPS 100 Aqua czy EPS 100 do podłogówki, tylko czy w ogóle dawać EPS czy XPS?

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam w projekcie 15cm XPS.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    dac xps - woda, wilgoc i normalny styro sie nie lubia

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał denixior Zobacz post
    Witam serdecznie.
    Planuje w najbliższych kilku dniach zakończyć murowanie fundamentu, następnie muszę go ocieplić. W projekcie mam informację, że styropian do ocieplenia to EPS 100, i teraz mam pytanie, czy musi to być EPS 100 niebieski/zielony aqua czy mogę dać EPS 100 do podłogi? W internecie wyczytałem, że niektórzy tak zamieniają ze względu rzecz jasna na cenę.
    Zdecydowanie warto zainwestować w XPS. Nigdy nawet do głowy mi nie przyszło, żeby zastosować EPS, chociaż takie ocieplenie miałem w projekcie. Poczytaj sobie o zaletach XPS w porównaniu do styropianu- pełno tego w necie. Szukanie oszczędności na etapie ocieplenia ściany fundamentowej to delikatnie mówiąc nie najlepszy pomysł.

  7. #7

    Domyślnie

    Daj XPS
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony