dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    _karolina_

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Końskie
    Kod pocztowy
    26-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ja również od siebie mogę polecić sprawdzenie parametrów pompy Mitsubishi Zubadan. Mamy ją zainstalowaną i faktycznie w naszym odczuciu nie jest ona głośna.

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Wybór pomp ciepła ograniczył mi się do 2 modeli, które mieszczą się w budżecie (do około 30 tyś PLN z montażem):
    Rotenso Aquami monoblock 8 kW + zbiornik kombinowany ze stali nierdzewnej (zasobnik CWU + Bufor)
    Panasonic split High Performance 9kW all on one compact 1F (generacja J)
    Cena bardzo zbliżona (nieco droższą alternatywą byłby Zubadan 8 kW za ok. 35 tys. zł).
    Na papierze Rotenso wygląda ciut lepiej, natomiast Panasonic wydaje się bardziej sprawdzoną jednostką. Jednostki na papierze mają taki sam poziom mocy akustycznej, ale Rotenso ma nieco większy wentylator, więc powinien być nieco cichszy ze względu na niższą prędkość obrotową.
    W kwestii kosztów eksploatacyjnych Panasonic wymaga przeglądów gwarancyjnych w przeciwieństwie do Rotenso. Rotenso ma też 5 lat gwarancji w standardzie (Panasonic 3 lata na pompę, 5 lat na sprężarkę pod warunkiem przeglądów gwarancyjnych).
    Czy moglibyście doradzić które rozwiązanie wybrać?

  3. #23
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    Rotenso 1 rok na rynku, farbowana Midea (co nie jest złe w sumie)
    Panasonic, robi od lat, jest to split.

    Jak dla mnie Panas.

    Skąd takie końcowy wybór tak zupełnie rożnych produktów?

    Rotenso też wymaga przeglądów do utrzymania gwarancji.

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Dzięki eMdzeJ

    Główne parametry brane pod uwagę to poziom ciśnienia akustycznego poniżej 60 dB(A) oraz cena (zakładałem budżet ok 30k PLN, z możliwością naciągnięcia jeśli w nieco większej cenie dostałbym coś dużo lepszego technicznie).

    Cenowo bardzo kusi mnie Panasonic (all in one bez bufora z montażem to koszt około 26 tyś zł). Moje główne obawy dotyczą hałasu (czy w odległości około 5 m będzie bardzo słyszalna). Patrząc na dane z etykiety (Lwa = 59 db(A)) w odległości 5 m powinienem zejść poniżej 40 db(A). Dodatkowo sąsiad ma nasadzenia (tuje) w granicy działki, które powinny nieco wyciszyć pompę.

  5. #25
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    odczucie głośności a w zasadzie uciążliwości dźwięku jest bardzo subtelne. Wszystko rozbija się o częstotliwości.

    Rotenso jest sporo cichsza na papierze od panasa (porównywałem 8ke split rotenso i 7ke panansa) ale instalator mówił że różnica jest ale bardzo delikatna. Nie chciałem być królikiem doświadczalnym rotenso i wybrałem panasa

    Natomiast porównujesz trochę nieporównywalne bo bierzesz rotenso mono zamiast splita i porównujesz z Panasonic all in one. To tak trochę od czapy.

    Za panasa 7ke splita z montażem i zbiornikiem emaliowanym 300l zapłaciłem ok 23 tys brutto w wakacje. W okolicach Warszawy.

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    W przypadku Panasonic High Performance 9 kW 1F (jednowentylatorowa), Rotenso monoblock i split, wartość mocy akustycznej na papierze jest taka sama - 59 dB(A). W przypadku Rotenso brałem pod uwagę monoblock'a, ponieważ można jej używać z wodą (niekoniecznie roztworem wodnym glikolu), z uwagi na to posiada zabezpieczenia przeciwzamrożeniowe. No i (być może błędnie) zrozumiałem z filmików firmy Thermosilesia, że nie wymaga się przeglądów gwarancyjnych dla monobloków. Ale masz rację, porównanie monobloka i splita trochę nie na miejscu z mojej strony.
    Bardzo fajną cenę miałeś za montaż pompy ciepła. W moim przypadku cenę pewnie nieco podraża w Panasonic'u wersja all-in-one (z lodówką) a w przypadku Rotenso kombinowany zbiornik nierdzewny.
    Dzięki za opinię i pomoc z wyborem. Jestem teraz bardziej nastawiony na Panasonic'a (który na dodatek wychodzi taniej niż Rotenso).

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.770

    Domyślnie

    Na autostradzie są kurtyny dźwiękochłonne a przy pompie za dwieście złotych zrobić można fajne ozdobne , przecież pompą nikt chyba nie chce się eksponować a czymś fajnym można to obudować i mamy wychwycone wszystkie dźwięki tak myśleć się nie da ?

  8. #28

    Domyślnie

    Od instalatora z zIzzy wiem, że bodaj za 20 tys z montażem jest Samsung 5kw z szafą Izzy w jakiejs wersji economo bez m.in upsa. Być może 8kw w pełnej wersji będzie kosztował ze 24 tyś. zł. Moim zdaniem warto rozważyć.

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    barto125

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-796
    Posty
    60

    Domyślnie

    Zarówno glikol jak i przeglądy są potrzebne do gwarancji w Rotenso

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Od instalatora z zIzzy wiem, że bodaj za 20 tys z montażem jest Samsung 5kw z szafą Izzy w jakiejs wersji economo bez m.in upsa. Być może 8kw w pełnej wersji będzie kosztował ze 24 tyś. zł. Moim zdaniem warto rozważyć.
    Dzięki za namiar. Bardzo fajny kontakt z instalatorem. Rozwiązanie techniczne które mi zaproponował jest bardzo fajne (na propanie z szafą Izzifast), ale znacznie droższe (42k PLN). Panasonic'a 9kW nie był w stanie zaoferować w konkurencyjnej cenie niestety.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony