dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Problem z bramą garażową Hormann

    Witam,

    Mam problem z bramą Hormann - napęd Promatic 3. Po opuszczeniu bramy do dolnego położenia brama odbija i podnosi się na wysokość jednego segmentu nad podłożem i tak zostaje. Po kilku próbach bramę udaje się zamknąć normalnie. Sytuacja występuje zarówno przy sterowaniu z pilota jak i z włącznika naściennego. Prowadnice są oczyszczone i nasmarowane, raczej nie ma żadnych widocznych uszkodzeń czy czegoś, co mogłoby blokować rolki.

    Pozdrawiam

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Może brama ma "za ciężko" się zamknąć, na końcu działa zabezpieczenie i brama odbija.
    W jakiej pozycji są sprężyny naciągające?
    Jak zamykasz ręcznie to idzie lekko czy ciężko?
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  3. #3

    Domyślnie

    Sprężyny w położeniu dolnym wyglądają na dość mocno naciągnięte. Ręcznie bramę otwiera się dość łatwo, choć czuć wyraźniejszy opór bliżej dolnego położenia.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał ruthger83 Zobacz post
    Sprężyny w położeniu dolnym wyglądają na dość mocno naciągnięte. Ręcznie bramę otwiera się dość łatwo, choć czuć wyraźniejszy opór bliżej dolnego położenia.
    Otwiera się łatwo, pytanie jak się zamyka?
    Jeśli w dolnym położeniu są za mocno naciągnięte to tu może byc problem
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  5. #5

    Domyślnie

    Na całej długości idzie łatwo, dopiero na końcu trzeba nieco "dopchnąć". Sytuacja występuje raz na 2-3 przypadki, zresztą nawet jak pracuje wadliwie, to wydaje się, że dochodzi do samego końca bez problemu, na chwilę się zatrzymuje, potem coś pstryka w napędzie i podnosi się na wysokość jednego segmentu. Dlatego podejrzewałem jakiś problem raczej z samym napędem.

  6. #6

    Domyślnie

    skalibrować od nowa. Instrukcja do ręki i .... start


  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dpo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ыясяусшт
    Posty
    392

    Domyślnie

    Odswieżę temat, żeby nie startować z nowym.
    U mnie sytuacja z Hormannem taka sama - poza tym, że brama "odbija" juz do pełnego otwarcia.
    Serwis wołałem ze 3-4 razy. Każdy mówi co innego - wraz z tekstami typu "fotokomórka odbija słońce" itp.
    Na wyswietlaczu silnika pokazuje sie "3" co wg serwisu oznacza przeciążenie. Nie wiem czy to prawda, bo w mojej instrukcji nie ma kodów błedów
    Z reki brama chodzi dobrze. Nie wyczuwam jakiegos wiekszego oporu (zreszta na samym dole juz grawitacja mocno pomaga bo brama 5000x2250).
    Ostatni i przedostatni serwis ustawiał sprężyny nad bramą (po obu bokach na poprzeczce). Wg mnie jak raz się ustawi to chyba powinno działać.... napewno dłużej niż 2-3 tygodnie.
    Rozmumiem, że może się w lecie przy +40* cos rozprężyć ale nie w listopadzie.
    Twierdzą panowie, że tak wielkie bramy już tak maja, silniki do nich są za słabe i czeka mnie co-półroczne ustawianie tych sprężyn.
    Jak dla mnie przegięcie i chyba fuszerka przy montażu jakas.
    Jakies sugestie jak to rozwiązać co pomierzyć i spradzić?
    Wkrótce minie mi gwarancja i bedą mnie kasowac za takie przyjazdy.
    “Tylko dwie rzeczy nie mają końca: wszechświat i ludzka głupota, ale co do tego pierwszego nie mam pewności.”
    Albert Einstein

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.317

    Domyślnie

    Jak nie wiedzą co jest to zawsze wygadują niestworzone historie o słońcu itp. Zamykanie ręczne chodzi owszem bez oporów ale wtedy punkt podparcia siły jest inny. Jeśli brama otwiera się całkowicie prawdą może być jedynie historyjka o słabym napędzie no ale w końcu ktoś taki typ do tej bramy wyspecyfikował .
    Jeśli brama jest nadal na gwarancji to kilkukrotne naprawy kwalifikują cały system do wymiany. Proponuję wezwać inny autoryzowany serwis lub wzywać tych co to zakładali i domagać się wymiany na sprawny technicznie.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 19-11-2021 o 09:11
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony