dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie ilość kabla elektrycznego w domu

    Cześć, ceny są jakie są więc chciałem kupić kable elektryczne gdzieś w okolicy może komuś zostalo z budowy czy cos w ten deseń. Ktoś mi może powiedzieć ile mu poszło +/- kabli 3x2,5 oraz 3x1,5? Dom parterowy 135m2 użytkowej. Wszystkiego nie kupię ale chociaż większość sobie przygotuje już. Żadnej automatyki itp itd tylko gniazdka + oświetlenie

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cześć, ceny są jakie są więc chciałem kupić kable elektryczne gdzieś w okolicy może komuś zostalo z budowy czy cos w ten deseń.
    Raczej zabraknie, niż zostanie

    Ktoś mi może powiedzieć ile mu poszło +/- kabli 3x2,5 oraz 3x1,5?
    240 m2. Bez bajerów. Łącznie poniżej 2 km kabli.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki czyli jak kupie z 300m 2,5 i 200m 1,5 to na początek starczy dzięki!

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Mi na 70m2 poszło 200mb-3x2,5 i ok 150mb-3x1,5. Więc jak bym na Twoim miejscu dołożył krążek 3x1,5. Poszukaj na OLX może ktoś będzie sprzeddawał resztki. Ja mam pootwierane dwa krążkie ale do końca budowy daleko.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Po południu, jak znajdę faktury za kable, to podam (edycja) ile m i jakiego kabla poszło, ale 2,5 na pewno poszło najwięcej.
    Masz projekt instalacji elektrycznej? Na tej podstawie mogą Ci wyliczyć zapotrzebowanie w hurtowni.
    Z dodatkowych kabli, to u siebie kładłem jeszcze skrętkę. Możesz kupić karton z 305 mb. Polecam brać tylko 100% Cu, 8 żył np. Bitner kat. 5e. Do tego kabel 4 lub 5x 3,5 400V.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  6. #6

    Domyślnie

    Nie mam projektu, własnie szukam projektantki żeby to zrobić bo mam problem z oświetleniem tzn nie wiem jak to zrobić żeby było dobrze (do PnB nie był wymagany a chciała architekt za to 600pln, projekt indywidualny, więc postanowiłem ze zrobie to z projektantem wnętrz)
    Skrętke będę kładł też, chce mieć gniazdka informatyczne w domu w kilku punktach. Pracuje w IT ale wypadłem z takiego obiegu karton wezmę na pewno.
    Ogólnie sąsiad pracuje w hurtownii elektrycznej i mam te kable w cenie netto, 300pln za 1,5 420pln za 2,5 ale widzę iż można go gdzieś dostać taniej na olx itp stąd pytanie lepiej mieć te 500~~ w kieszeni.

    sam sobie +/- rozryowałem co i jak z grubsza żeby znać ilość to powiedzmy samych gniazdek 45 sztuk, w gabinecie sajgon bo tv+ 4 monitoruy + audio+ drukarka+2/3 PC itp itd ...

    Ostatnio edytowane przez martingg ; 15-11-2021 o 11:43

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Budowa to suma tysięcy decyzji i 1000 wydatków.
    Dobrze wróży, że starasz się szukać oszczędności także w ten sposób
    Warto ich szukać na każdym kroku. My też podeszliśmy w taki sposób do budowy (np. angażując własne ręce, czas na szukanie, transport etc.) i dzięki temu wydatki znalazły się na akceptowalnym poziomie.

    Olx, oferteo, wyszukiwarka, telefon i poczta pantoflowa to narzędzia z których warto korzystać.

    PS. zwróć tylko uwagę, czy kupujesz 100% miedź (jeśli Ci na tym zależy). Dużo jest towaru no-name.
    Po 17 dam znać ile u mnie wyszło cenowo i ilościowo.

    PS Prowadzisz dziennik budowy na forum? chętnie poczytam
    Ostatnio edytowane przez Sativum ; 15-11-2021 o 11:57
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  8. #8

    Domyślnie

    nie, nie mam dziennika mam Excela co do gwoździa i SSZ własnie kończe
    nie wiem czy mi zależy na miedzi 100% ... nie mam pojęcia z tego co wiem to NTK? Jest ok takie też widziałem na olx

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Może się przekonasz i założysz jak ja.
    Excela też mam

    Co do miedzi - oceń sam. Swoją decyzję podjąłem na podstawie przekonania, że raz położonego kabla nie mam zamiaru ruszać już nigdy (100% pewniejsze) i opinii elektryków z rodziny.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    Dzięki czyli jak kupie z 300m 2,5 i 200m 1,5 to na początek starczy dzięki!
    Nie starczy. Co z przewodami 4x1,5 mm2 i/lub 5x1,5 mm2, że o 5x2,5 nie wspomnę.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Nie starczy. Co z przewodami 4x1,5 mm2 i/lub 5x1,5 mm2, że o 5x2,5 nie wspomnę.
    ile tego potrzebuje to już mi określi architekt wnętrz, na razie chce kupić tylko bazowe, zapewne te "niestandardowe" kable to kupie np. 50m a nie 100m czy 300m

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Może się doczytasz :



    to jakieś 90-95% materiału. Troszkę zabrakło. Do tego poszło UTP ok. 200 m i przyłączeniowy.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  13. #13

    Domyślnie

    Spox dzięki

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony