dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Problem z obsuniętymi drzwiami

    Mam problem z drzwiami. Mianowicie żeby je zamknąć na klucz muszę je minimalnie unieść( zamek jest ok sprawdziłem) według poziomicy jest ok ale roznice mogą być minimalne. Nie wiem co to za zawiasy ( na pewno nie 3d) są na 4 śrubach we franudze i 4 w drzwiach jeden taki zestaw na dole drugi na górze. Próbowałem dokręcić śruby nie pomogło. Pomocy

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Foto by się przydało bo na razie to nic nie można konstruktywnego napisać

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Ale nowe nie są mają już te kilka lat, spiłowały się najprawdopodobniej

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    Ale nowe nie są mają już te kilka lat, spiłowały się najprawdopodobniej
    Nawet kilkanaście, trzeba je wymienić czy można się tym zająć jakoś inaczej.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    "Zwykłe" zawiasy "wahadełkowe", nieregulowane.
    Gdyby było foto całych drzwi od strony zawiasów, można by wyrokować precyzyjniej.
    Skrzydło drzwi się "skosiło" i nie trafia w zaczep. Można:
    - zweryfikować geometrię skrzydła (jeśli ramowe to czopy mogły puścić i jest to w tej chwili romb, a nie prostokąt), ale bardziej prawdopodobne, że:
    - mocnowanie śrub lekko puściło i "wystarczy je poprawić, np. stosując dłuższe/ grubsze wkręty, ale skuteczniej będzie :
    - odkręcić górny zawias, pogłębić pod nim otwory o 1-2mm i ponownie przykręcić.
    - odkręcić dolny zawias i podłożyć pod niego podkładki,
    - podpiłować zaczep zamka na ościeżnicy (tak by dziura powiększyła się o ten 1-2mm do dołu.
    - poprawić montaż, dostać się do pianki, wyprzeć podkładką dolny zawias tak by belka zawiasowa przesunęła się dołem w światło otworu powodując zmianę przekątnej skrzydła.

    Jest co najmniej parę rozwiązań. Nie wiem które będzie dla Ciebie najlepsze. Tu decyduje doświadczenie w ocenie przyczyny i najlepszym sposobie naprawy problemu.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony