dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34
  1. #1

    Domyślnie Kiedy wybudowaliście docelowe ogrodzenie?

    Cześć,

    Zaczynam stawiać ściany, mam działkę ogrodzoną z trzech stron. Z frontu zardzewiała siatka, część zdjęliśmy żeby beczkowóz mógł wjechać łatwiej.

    Jak myślicie, kiedy jest dobry moment na docelowe ogrodzenie ? (u mnie siatka z paneli kratowych, furtka i brama ręczna póki co to będzie - tylko front).

    Wolałbym, żeby mi nie zamieszkali bezdomni, albo nie zaiwaniono okien

    Po wykonaniu stanu surowego zamkniętego najlepiej?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Jak myślicie, kiedy jest dobry moment na docelowe ogrodzenie ? (u mnie siatka z paneli kratowych, furtka i brama ręczna póki co to będzie - tylko front).
    Kiedy się ma wolne środki, a reszta ważniejszych inwestycji jest już wykonana.
    Osobiście, większość osób, które znam robi ogrodzenie kilka (min. 2) lat po wybudowaniu

    Wolałbym, żeby mi nie zamieszkali bezdomni, albo nie zaiwaniono okien
    W Polsce jest tak, że własności nieogrodzonej nie jesteś w stanie skutecznie chronić. IMHO ogrodzenie to "must have". Siatką leśną minimum.

    Po wykonaniu stanu surowego zamkniętego najlepiej?
    Prawo i zasady bezpieczeństwa wymagają, by z chwilą wbicia łopaty, teren budowy był ogrodzony. Polecam te rozwiązanie, szczególnie jeśli okolica jest zamieszkała przez dzieci.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  3. #3

    Domyślnie

    Hej, ogrodzenie mam (oprócz bramy i siatki na długości dwóch przęseł), buduję w ślepej uliczce więc nikt się tam nie kręci, obawiam się jedynie amatorów cudzej własności gdy wstawię okna/drzwi i nie zabezpieczę odpowiednio terenu.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    ogrodzenie mam (oprócz bramy i siatki na długości dwóch przęseł),
    Pierwsza rzecz - ogrodź całą. Bramę możesz wykonać z kawałka pręta zbrojeniowego/sztachety i zamykaj (łącz) za sobą (np. drutem) z resztą ogrodzenia. Możesz zastanowić się nad dodaniem szczegółów do tego rytuału,. by zobaczyć, czy nie było nieproszonych gości podczas Twojej nieobecności (dodać sznurek, taśmę, kamyszek w odpowiednim miejscu etc.).

    Przedstaw się najbliższym sąsiadom. Rozeznaj teren, daj do siebie numer, poproś, by "rzucili okiem" lub przekierowali jedną z kamer na drogę w kierunku Twojej działki.

    Z tego co się orientuję:
    Złodzieje, przed akcją, robią rekonesans, co warto podwędzić.
    Ogrodzenie, a tym bardziej tymczasowe, to żadna przeszkoda. Jeśli ktoś się napali na kradzież, to go nie zatrzyma.
    Odosobniona budowa to łakomy kąsek. Zastanów się czy nie zamontować oświetlenia na wieczór-noc + kamera/kamery. Możesz też sam, w nieregularny sposób doglądać działki (szczególnie w nocy, kiedy złodzieje mają najwięcej "spokoju" na akcję).
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mieszkam 7 lat i jeszcze nie mam

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Nie spałbym spokojnie
    W przypadku, gdy nieruchomość jest nieogrodzona, właściwie nie sposób skorzystać z ochrony własności/posesoryjnej.

    Napisz gdzie, to zobaczę
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Ja ogrodziłem działkę od razu po zakupie siatką powlekaną. Było to docelowe ogrodzenie po bokach, tył już miałem ogrodzony przez sąsiada. Przed przeprowadzką zrobiłem ogrodzenie frontowe.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Nie wyobrażam sobie nie posiadać ogrodzenia (choćby prowizorycznego z siatki leśnej) . Ja od razu robiłem pod koniec budowy panelowe z 2 stron (trzecia dzielona z sąsiadem była) i w momencie przeprowadzki szybko frontowe.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    JA zrobiłem nim jeszcze stał dom,https://forum.muratordom.pl/album.ph...hmentid=424283 przynajmniej nikomu nie zniszczyłem czegokolwiek.
    Boki i tył docelowe front (początkowo prowizoryczny) po wprowadzeniu się.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    2009 r. - czuję jakby to było 100 lat temu
    Porządne podejście.
    Dzieci nie wpadną do wykopów, nie zrobią sobie krzywdy bawiąc się wśród zbrojenia. Tak należy chyba na to popatrzeć. Do tego wymóg prawny, bezpieczeństwo prawne własności - gruntu i materiału lub sprzętu, sąsiedzi, którym może się nie spodobać taka prowizorka.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    2009 r. - czuję jakby to było 100 lat temu
    Porządne podejście.
    Dzieci nie wpadną do wykopów, nie zrobią sobie krzywdy bawiąc się wśród zbrojenia. Tak należy chyba na to popatrzeć. Do tego wymóg prawny, bezpieczeństwo prawne własności - gruntu i materiału lub sprzętu, sąsiedzi, którym może się nie spodobać taka prowizorka.
    Oj dawno to było ale tak jak piszesz - spokój miałem przez całą budowę - nikt i nic się nie plątało i nie było problemy z bezpieczeństwem, a i nawet przy dużym wietrze do sąsiadów nie leciały ewentualne śmieci - zatrzymywały się na ogrodzeniu.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Hej, nie chcę zakładać nowego wątku. Od frontu mam ogrodzenie sztachotwe metalowe 120 cm na podmurówce i słupkach murowanych Joniec.
    Z boku mam teraz z siatki 150 cm, które chciałbym zastapić również sztachetami metalowymi 150 cm, ale bez podmurówki na słupkach stalowych. Przęsła 2,5m, słupki 60x40x1,2mm. I teraz pytanie - jakiej długości dać te słupy? Producent ma w ofercie dwie długości 2 metry i 2,4 metra. I jak montować słupki? Szerszym bokiem do przodu ogrodzenia, czy węższym?

  13. #13

    Domyślnie

    Ja też zauważyłem, że ludzie zostawiają to na sam koniec i robią jak znajdzie się na to budżet, bo cały czas trafiają się ważniejsze wydatki

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał marks9 Zobacz post
    Ja też zauważyłem, że ludzie zostawiają to na sam koniec i robią jak znajdzie się na to budżet, bo cały czas trafiają się ważniejsze wydatki
    Wiesz, frontowe ogrodzenie zawsze niesie za sobą dość duże koszty- ja za swoje klinkierowe plus kute przęsła, trzy furtki i brama przesuwna oraz śmietnik kryty dachówką też czekałem dwa lata
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  15. #15
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    mieszkam 7 lat i jeszcze nie mam
    Jestem lepszy,mieszkam 8,5 roku i też nie mam "jeszcze" ogrodzenia frontowego

    I jakoś nas do tego nie ciągnie

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Nie spałbym spokojnie
    W przypadku, gdy nieruchomość jest nieogrodzona, właściwie nie sposób skorzystać z ochrony własności/posesoryjnej.

    Napisz gdzie, to zobaczę
    W Kórniku. Mowa jest o docelowym ogrodzeniu a nie ogrodzeniu jako takim. Nie mam docelowego. Mam zwykłą siatkę.

  17. #17
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Tak jak mówiłem, przebijam Was wszystkich, moje "ogrodzenie frontowe" od momentu zamieszkania czyli po 8,5 roku
    Po tylu latach widzę tylko jeden minus takiego "ogrodzenia",kotki i pieski wchodzą bezkarnie pod naszą nieobecność i robią sobie kupkę na naszej trawie
    Aaa,mieszkam na podgliwickiej wsi, gdzie bandytów, złodziei,tudzież patologi nie uświadczysz
    Narzędzia i maszyny ogrodnicze nie raz zostawały na zewnątrz,podpięte nawet pod przedłużacz...
    Ale co Polska A to Polska A

    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 13-12-2021 o 22:58

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Tak jak mówiłem, przebijam Was wszystkich, moje "ogrodzenie frontowe" od momentu zamieszkania czyli po 8,5 roku
    Po tylu latach widzę tylko jeden minus takiego "ogrodzenia",kotki i pieski wchodzą bezkarnie pod naszą nieobecność i robią sobie kupkę na naszej trawie
    Aaa,mieszkam na podgliwickiej wsi, gdzie bandytów, złodziei,tudzież patologi nie uświadczysz
    Narzędzia i maszyny ogrodnicze nie raz zostawały na zewnątrz,podpięte nawet pod przedłużacz...
    Ale co Polska A to Polska A

    Utopia arturo

    W Polsce A wszyscy chodzą uśmiechnięci. Gdy pada deszcz to zawsze świeci słońce. Lody w lecie się nie topią, bo sprowadzane z Deutschland. Tolerancja płynie ulicami jak rzeka. Geje mają zniżki do wesołego miasteczka, a transy darmowe wejściówki do zoo. Kobiety pachną fiołkami i oddają się jedynie prawdziwym europejczykom. Oczywiście po okazaniu paszportu tvnu.

    Za to w Polsce B; ludzie... co tam się dzieje. Ciemnota, patologia, głód, ubóstwo. Wszyscy żyją z 500+. Bród na ulicach. Bezzębna biedota na każdym kroku. Homofobia, faszyzm, nazizm, komuna, szowinizm, masochizm. Dzieci rodzą się głupie, a ludzie są brzydcy. Każdy głosuję na PIS ! Degrengoladna intelektualna. AVE

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Słuchaj, nie wiem o co Ci chodzi - ja mieszkam w Polsce B mam zresztą to w podpisie, znając Arturo nie wyobrażam sobie, aby z tego kpił tylko zażartował co zresztą zaznaczył uśmiechem.
    Ja 35 lat mieszkałem w Polsce A ( mieszkałem 45 km od Arturo),a teraz na wschód od Wisły i zarazem i tu i tu można spotkać się z tolerancją i chamstwem - nawet jak to widać w stosunku do piłkarzy Legii W-wa. A złodziejstwo...
    https://www.onet.pl/informacje/tu-st...4n37q,30bc1058..pełno tego wszędzie, ale wychowanie wynosi się z domu i nie potrzebne są do tego ogrodzenia.

    ps
    I tak od ogrodzenia do polityki - blisko na tym forum jak zawsze.
    Ostatnio edytowane przez CityMatic ; 15-12-2021 o 15:13
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    W Kórniku. Mowa jest o docelowym ogrodzeniu a nie ogrodzeniu jako takim. Nie mam docelowego. Mam zwykłą siatkę.
    Zauważyłem opis sąsiadko. Zażartowałem.

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    Geje mają zniżki do wesołego miasteczka, a transy darmowe wejściówki do zoo.


    Wracając do tematu - sąsiad postawił front (boki miał już zrobione z naciąganej siatki) po 3 latach. Wcześniej siatka leśna.

    Możecie podać koszt postawienia frontu / pozostałego ogrodzenia + ile metrów?
    Często spotkałem się z zdziwieniem kobiet ile (jak dużo) to kosztuje. Niedawno usłyszałem 220 zł za mb płotu betonowego, 75 zł/mb za płot panelowy i ok. 200 tys. za kamienny za ogrodzenie działki 20 ar.
    Ostatnio edytowane przez Sativum ; 14-12-2021 o 20:24
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony