dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MariusziKasia

    Zarejestrowany
    May 2021
    Skąd
    Wadowice
    Kod pocztowy
    34-100
    Posty
    25

    Domyślnie Czy woda z wodociągów jest konieczna na budowie czy wystarczy mauzer?

    Cześć, mam pytanie czy woda bieżąca jest konieczna podczas budowy domu? czy wystarczy mauzer 1000L uzupełniany na bieżąco? Czy firmy budujące muszą mieć wodę pod ciśnieniem?

    Wodę z wodociągów co prawda będę mieć na działce ale chciałbym uniknąć montowania kosztownej studni wodomierzowej bo licznik finalnie chciałbym zamontować w domu. Mam dwie opcje i nie wiem którą wybrać.

    A) Woda z wodociągów w studni z kręgów betonowych (konieczność późniejszego przeniesienia licznika do domu) ale woda pod ciśnieniem.

    B) Woda z mauzera przywożona przyczepką na plac budowy (nieduża odległość od miejsca w którym mogę nabierać wodę bez problemu)

    Jak wy robiliście?

  2. #2

    Domyślnie

    Miałem mauzer 1000 litrów. Zasilany wodą od sąsiada.
    I w zasadzie to wystarcza.
    Problem był po betonowaniu stropu, beton trzeba bylo pielęgnować i zraszacz woda. Czyli potrzebna woda pod ciśnieniem. Albo z węża od sąsiada lub kupisz jakaś pompę i będziesz pompowal z mauzera.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MariusziKasia

    Zarejestrowany
    May 2021
    Skąd
    Wadowice
    Kod pocztowy
    34-100
    Posty
    25

    Domyślnie

    Na żadnym etapie firmy budowlane nie potrzebują wody pod ciśnieniem? ogólnie na podlewanie stropu to nawet na upartego z konewka ale myślę, że ogarnę jakąś pompkę bez problemu. Chodzi bardziej o firmy. Na którym etapie zamontowałeś licznik i w domu?

  4. #4

    Domyślnie

    Pierwszy raz woda pod ciśnieniem potrzebna jest do tynków, drugi raz do wylewek, trzeci raz do napełnienia instalacji co.
    Cała reszta aż do wprowadzenia się - wystarczy mauser

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MariusziKasia

    Zarejestrowany
    May 2021
    Skąd
    Wadowice
    Kod pocztowy
    34-100
    Posty
    25

    Domyślnie

    Czyli wtedy wodomierz można spokojnie przenieść do kotłowi

  6. #6

    Domyślnie

    Ja nie miałem wody aż do SSO. Cała budowa na wężu od sąsiada.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.209

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmmarcinnn Zobacz post
    Pierwszy raz woda pod ciśnieniem potrzebna jest do tynków, drugi raz do wylewek,
    woda do tynków i posadzek jest potrzebna, ale dlaczego pod ciśnieniem? Wystarczy zbiornik i wiadro.

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    419

    Domyślnie

    Zwykła pompa zatapialna do mauzera

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    woda do tynków i posadzek jest potrzebna, ale dlaczego pod ciśnieniem? Wystarczy zbiornik i wiadro.
    Do agregatu tynkarskiego i do miksokreta.
    Robiłem tynki cementowo wapienne i wylewkę jastychową.
    W sumie jak się robi tynki ręcznie w betoniarce to da się obejść pkt 1 i można lać wiadrem.

    Apacer ma rację - ostatecznie da się to załatwić pompą w mauzerze.

    Z tym, że tynków trzeba około 1m3 wody na 250 m2 tynku (równe ściany, kable w bruzdach cienko tynku), na jastrych 1m2 na ok 100 m2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony