dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Wiatraczek w łazience

    Taka sytuacja - w łazience na parterze miałem wyprowadzony przewód, pod który mogłem podpiąć wiatraczek.
    Natomiast na piętrze tego nie mam. Jest kanał wentylacyjny, którym mogę puścić przewód na strych i tam podłączyć, no ale to raczej średnio dobry pomysł.
    Miał ktoś podobny problem? Idealnie, jeśli włącznik światła byłby połączony z włączaniem wiatraczka, jak mam na dole, ale czy w takiej sytuacji to w ogóle wykonalne?

    W jednym z hoteli widzialem takie rozwiązanie -/moderowano/
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 14-04-2022 o 13:22 Powód: linki reklamowe

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał gontia Zobacz post
    Taka sytuacja - w łazience na parterze miałem wyprowadzony przewód, pod który mogłem podpiąć wiatraczek.
    Natomiast na piętrze tego nie mam. Jest kanał wentylacyjny, którym mogę puścić przewód na strych i tam podłączyć, no ale to raczej średnio dobry pomysł.
    Miał ktoś podobny problem? Idealnie, jeśli włącznik światła byłby połączony z włączaniem wiatraczka, jak mam na dole, ale czy w takiej sytuacji to w ogóle wykonalne?
    Oczywiście że wykonalne, kładziesz przewód od wyłącznika do wentylatora i już. Można też bawić się ze sterowaniem bezprzewodowym i wtedy wystarczy doprowadzić zasilanie do wentylatora.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał gontia Zobacz post
    Taka sytuacja - w łazience na parterze miałem wyprowadzony przewód, pod który mogłem podpiąć wiatraczek.
    Natomiast na piętrze tego nie mam.
    Czy to jest jeden, ten sam kanał wentylacyjny? Jeśli tak, to nie powinno być dwóch wiatraczków.

    PS. Przewody elektryczne w kanale wentylacyjnym, to chwyt poniżej pasa.
    navigare necesse est, vivere non est necesse

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał wykrot Zobacz post
    Czy to jest jeden, ten sam kanał wentylacyjny? Jeśli tak, to nie powinno być dwóch wiatraczków.

    .
    A dlaczego nie?, mozna zastosowac przepustnice zwrotne przy kazdym z wentylatorów.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Oczywiście że wykonalne, kładziesz przewód od wyłącznika do wentylatora i już. Można też bawić się ze sterowaniem bezprzewodowym i wtedy wystarczy doprowadzić zasilanie do wentylatora.
    No tak, ale to wymaga kucia w ścianie

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał wykrot Zobacz post
    Czy to jest jeden, ten sam kanał wentylacyjny? Jeśli tak, to nie powinno być dwóch wiatraczków.

    PS. Przewody elektryczne w kanale wentylacyjnym, to chwyt poniżej pasa.
    Nie, to różne kanały.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał gontia Zobacz post
    No tak, ale to wymaga kucia w ścianie
    Czego się spodziewałeś że doradzimy zasilanie wentyla po wifi? Nie poprowadzono przewodu do otworu wentylacyjnego to albo zostawiasz tak jak jest albo doprowadzasz zasilanie. Może od wyłącznika do lamp są położone 4 żyły i sufit podwieszany to można coś pokombinować.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony