dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Smarthome i klimatyzacja

    Witam,

    Jak połączyć system smarthome (np. Loxone, Ampio, Grenton itp.) z jednostkami wewnętrznymi klimatyzacji? Obecnie jednostki mają sterowanie przez WIFI ale trzeba korzystać z dedytkowanych aplikacji.

    Czy jest możliwość integracji wszystkiego tak aby system smarthome włączał/wyłączał, ustawiał temperaturę i siłę nawiewu w jednostkach wewnętrznych?
    Czy komunikacja musi odbywać się bezprzewodowo?
    Może zna ktoś konkretne modele?

    Pozdrawiam

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał thom1234 Zobacz post
    Witam,

    Jak połączyć system smarthome (np. Loxone, Ampio, Grenton itp.) z jednostkami wewnętrznymi klimatyzacji? Obecnie jednostki mają sterowanie przez WIFI ale trzeba korzystać z dedytkowanych aplikacji.

    Czy jest możliwość integracji wszystkiego tak aby system smarthome włączał/wyłączał, ustawiał temperaturę i siłę nawiewu w jednostkach wewnętrznych?
    Czy komunikacja musi odbywać się bezprzewodowo?
    Może zna ktoś konkretne modele?

    Pozdrawiam
    w zamknietych to nie wiem, w otwartych np Home Assistant to podłaczysz gree, rotenso i sporo wiecej. Nie trzeba używać aplikacji.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TomekWaw
    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    158

    Domyślnie

    Ja mam system Loxone zintegrowany z klimatyzatorem Daikin.
    Kiedyś szczegółowo opisałem tę integrację tutaj:
    - Level 1 (sama komunikacja): https://www.loxwiki.eu/display/LOXEN...ning+over+WiFi
    - Level 2 (zaawansowana logika): https://www.loxwiki.eu/display/LOXEN...ion+with+IRCv2

  4. #4

    Domyślnie

    Jest taki moduł komunikacji klimatyzatorów Daikin VRV i Sky systems do interfejsu Wi-Fi.
    IntesisBox DK-RC-WMP-1 umożliwia integrację klimatyzatorów Daikin z systemami sterowania IP.
    Brama jest podłączona bezpośrednio do urządzenia wewnętrznego. Pozwala to nie tylko na sterowanie głównymi funkcjami prądu zmiennego, takimi jak tryb pracy, prędkość obrotowa wentylatora, wartość zadana temperatury..., ale również na monitorowanie błędów i alarmów.


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony